Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся схема за демонтаж на странични кори на вратите ОК2


sashoskiora

Recommended Posts

Интересува ме схема за демонтаж на корите предни и задни. Причината е проблемни стъклоподемници отпред. Продават ли се пласмасовите крачета за ОК2 за ремонт на стъклоподемниците. А за задната врата ме интересува монтаж на декоративното капаче на местото на патрона. Ако някой се е сблъсквал със схема по чуждите форуми. Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме схема за демонтаж на корите предни и задни. Причината е проблемни стъклоподемници отпред. Продават ли се пласмасовите крачета за ОК2 за ремонт на стъклоподемниците. А за задната врата ме интересува монтаж на декоративното капаче на местото на патрона. Ако някой се е сблъсквал със схема по чуждите форуми. Благодарско!

Пластмасовите крачета се продават в ЕТ, защото са си като консуматив, на един колега три пъти му се къса на задна лява врата .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните за ОК1 се продават, но предните за Ок2 незнам дали се предлагат и ако не в ЕТ, то някъде другаде. Повече ме интересува как се разглобява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое как се разглобява - корите ли? На предната имаш болтове отдолу на кората, в дръжката и зад панелчето за високите на говорителя. На задната имаш на дръжката и мисля, че пак при говорителчето. И после имаш едни пластмасови щипки (нитове) по цялата обиколка на кората - вадят се с дърпане, ама 50% се чупят. Поне при кола на 6 години такъв е процента :)

 

После идва неприятното - всичката карантия на вратата е зад ламарина която е нитвана с грамадни нитове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е проблема. Ремонта на стъклоподемника е лесен, разглобяването е дърво. Ти оттренира ли я тази операция. Стъклоподемниците ли бяха заминали при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не, при мен няма ядове с джамовете (засега, пу да не му е уроки, плюя, мятам камък, въртя се и каквото още ми хрумне).

 

Аз предната я разглобявах за да правя бравата (микроключето). А задните за да си пусна колони отзад. Изпочупих горе долу половината пластмасови щипки. Трябва да купя да ги сменя, ама засега карам така.

 

Ако трябва да сваляш ламарината, ще трябва да си намериш голяма нитачка. Тия нитове едно че са редки (няма в практикер и бриколаж), едно че не влизат в стандартните нитачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колоните сам ли се справи и какви сложи? Имат ли адаптер басовите колони или се захващат директно. При мен до колоните не съм стигнал, но за сметка на това трябва да закача декоративната капачка на мястото на патрона до задната дръжка на задната врата и да ремонтирам най вероятно стъклоподемниците, най вече десния, защото при затваряне на вратата дрънчи, както и при най горна точка се чува пукане, а и при комфорта независимо дали от копчето или от алармата ако е до долу отворен на средата спира явно има някакво напрежение, заклинване и не го затваря. Трябва да държа копчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е та сам се справих. За какво да дам на друг удоволствието да троши пластмасите по мойта кола?

 

Сложих фабричните колони, големия се хваща директно с нитове за ламарината, а малкия се хваща върху 3 пластмасови стърчилки които се разтопяват. Звука не се променя особенно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.