Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся схема за демонтаж на жабка на ОК2


sashoskiora

Recommended Posts

Търся схема за демонтаж на жабка, защото зад нея се намира въпросната клапа за рециркулация, която при мен не работи коректно. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели. Иначе днес реших да се поизцапам и разглобих вентилатора, но се оказа, че зад него няма достъп до клапата, поне беше смазан и почистен. Зад страничната кора от страна на вратата също нищо не се вижда. Остава да се демонтира жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз скоро я свалях. Ама не съм снимал, ни схеми имам. Ама помня, че след като махнеш болтовете имаше някакъв пиниз, щото аз бая я опъвах и не искаше да излезне горе ляво, а брат ми я дръпна, изщрака и излезе. Ама той си пада малко душманин на пластмасите :) Но нищо не се счупи де. После я намести някак си обратно :) Та там горе в ляво има нещо дето трябва да се внимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я боря и аз така, ама нали е на моята кола. Иначе на чужди съм смел и ги разглобявам без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята скоро я свалях, по спомен вътре отгоре имаш 3 болтчета, отстрани след махане на капака има 1 и отдолу май бяха 2. И моята отляво беше леко закучена ама на втория път се предаде и излезне без проблем. И не карай без нея колата, че айбега почва веднага да пищи при запалване с разкаченото управление :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята скоро я свалях, по спомен вътре отгоре имаш 3 болтчета, отстрани след махане на капака има 1 и отдолу май бяха 2. И моята отляво беше леко закучена ама на втория път се предаде и излезне без проблем. И не карай без нея колата, че айбега почва веднага да пищи при запалване с разкаченото управление :smt017

 

Благодарско и на двамата. Целта е да се стигне до клапата за рециркулация, защото тропа или е откачена или е счупена и трябва да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами че те всички клапи на климатици и климатроници тропат - всъщност чукат като малки чукчета като се наместват - от 5-6 до 10-15 цъкания . Колкото по-студено е навън толкова по-силно се чуват . Ако е за това нищо няма да оправиш.

 

ако искаш си дай мейла да ти пратя сервизното ръководство за разглобяване на таблото стъпка по стъпка ... \:D/ само че утре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва което имам е 30 МB и неще да се качва никъде.

Давам линк на подобно, малко по-нечетливо :

 

http://vwts.ru/sk_octavia2_1z.html

 

раздел : КУЗОВ ( купе) - на руски е , но е приятно за четене от старата генерация ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.