Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцащи предни дискове и тресене на волана?


Recommended Posts

Привет колеги, преди два месеца смених предните спирачни дискове и накладки и се появи много дразнещо скърцане за което майстора ме уверяваше че щяло да изчезне но вече съм изминал около 500 км и няма резултат. Също така забелязах че при скорост 80-90км волана почва да тресе леко а като натискам спирачката се усеща ако мога така да се изразя "неравномерно съпротивление", сякаш дисковете са леко изкривени!?!

Чудя се дали е възможно наистина да са се изкривили при положение че като се появи този проблем не бях изминал и 10км след смяната им?

Проверих дали се нагряват дисковете след като съм карал колата и всичко си е нормално

 

Посъветвайте ме какво мога да направя в случая. А за сервиза е ясна хавата

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, преди два месеца смених предните спирачни дискове и накладки и се появи много дразнещо скърцане за което майстора ме уверяваше че щяло да изчезне но вече съм изминал около 500 км и няма резултат. Също така забелязах че при скорост 80-90км волана почва да тресе леко а като натискам спирачката се усеща ако мога така да се изразя "неравномерно съпротивление", сякаш дисковете са леко изкривени!?!

Чудя се дали е възможно наистина да са се изкривили при положение че като се появи този проблем не бях изминал и 10км след смяната им?

Проверих дали се нагряват дисковете след като съм карал колата и всичко си е нормално

 

Посъветвайте ме какво мога да направя в случая. А за сервиза е ясна хавата

 

 

Поздрави

рекламация на дисковете(криви дискове)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....рекламация на дисковете(криви дискове)

:smt017

 

и скърцащи накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди 2 месеца смених предните дискове и накладки с нови.Старите дискове бяха износени над допустимото,а накладките - Феродо имаха доста хляб в тях.Сложих нови дискове DELPHI к-т 80лв. и накладки TRW к-т 40лв.В самото начало проблеми нямаше никакви,но мина 1 седмица и 500км пробег и при спиране започна едно "ххххххх",доста неприятно.Сложих старите накладки Ferodo и проблема изчезна веднага.До днес карах с тях,проблеми никакви.Обаче днес ще слагам летите джанти и реших да пробвам пак да върна TRW-то и засега проблеми няма(да чукна на дърво).Та и аз сега съм в едно недоумение каква е била причината за проблема,но ще пока

рам и ще видим след 500 км какво ще стане! smile049

А по твоя проблем - вероятно комбинация от криви дискове и накладки с неподходящ фрикционен материал спрямо диска.Напълно възможно е накладките да са много твърд фрикционен материал.Един колега преди години си беше купил такива твърди накладки,от които диска намаляваше колкото накладката.И после и нови дискове си купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един два канала на феродото с дълбочина 5-6 мм. с флекс или ножовка и ша спрат да скърцат (за няколко седмици) и после пак стария номер с почистването на контактната повърхност с шкурка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този месец май и аз ще сменям дискове и накладки, и то само заради износени дискове които са оригинални но са с голям ръб тоест изтънели но не и криви :roll: , но да не рискувам си рекох с дискове дебели около 10мм както са рекли чехите, и да си купя но какви, Делфи струват ли :-k или какви???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този месец май и аз ще сменям дискове и накладки, и то само заради износени дискове които са оригинални но са с голям ръб тоест изтънели но не и криви :roll: , но да не рискувам си рекох с дискове дебели около 10мм както са рекли чехите, и да си купя но какви, Делфи струват ли :-k или какви???

 

Доволен съм от дисковете Делфи,има и по-евтини от тях,но имах възможност да отделя малко повече пари и взех такива.Също така смених си и всички спирачни маркучи с Делфи,по 19лв./бр.Идват всеки в хартиена опаковка и с инструкция.Дискове могат да се намерят за 20-тина лв. бройката,както и за над 50лв./бр.Ето някои линкове:

http://drive.bg/index.php?ModelId=11193 ... 0106_10135

http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... elId=11193

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този месец май и аз ще сменям дискове и накладки, и то само заради износени дискове които са оригинални но са с голям ръб тоест изтънели но не и криви :roll: , но да не рискувам си рекох с дискове дебели около 10мм както са рекли чехите, и да си купя но какви, Делфи струват ли :-k или какви???

Дискове на FERODO - 33,00лв. за 1бр

Накладки к-т на FERODO - 30,00лв.

Спирачен маркуч преден SEMPERIT - Чехия - 10,00лв за 1бр .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делфито не са от хубавите...

А FERODO от кои са?

средна хубост

зависи и от цвета-черно,зелено,червено/кутийките/-различни класове на качество са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.