Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Одрана врата О2 FL... Мога ли да я оправя?


Recommended Posts

Онзи ден бях спрял на едно паркингче в провинцията, да свърша малко работа... Едвам намерих място - имаше много коли... Като се върнах при колата, отключвам я и тя ми индикира, че й е пищяла алармата. Огледах я, но понеже беше страшно мръсна, не успях да видя щета никъде, пък и бързах. Прибрах се и като я измих видях, че на задната дясна врата - някое тъпо и малоумно говедо беше оставило това:

 

IMAG0955-800.png

 

И като се замисля колко трудно ми се разпищява алармата, тоя удар е бил стабилен, за да създаде такава вибрация, че да ми пусне алармата... Предполагам, че е било 500+ килограмово добичето, отворило е над 120% вратата и ето резултата... Винаги гледам да съм далеч, да не преча и да не ме достигат такива мамути с вратите си... Ама пуст късмет!

 

Мога ли да си го оправя сам по някакъв начин? Дали ще се оправи само с пастиране, защото акъла ми е само там и направо издивявам!? Тая болест... направо ме убива вече - заради ей това петно колата се спъна с 50 коня... Мисля, че доста хора, или поне някои, ще ме разберат на 1000% :)

 

Ето още една снимка, но погледнато отгоре-надолу - не изглежда толкова зле, или си е за боя?

IMAG0954.jpg

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, с пастиране ще излезе. Както се вижда на снимката има следи от негодника, а твоята боя не е надрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да мина цялата врата или мога само на мястото да третирам?

 

И аз така си мисля, Жоре... Иначе... стои ми някакво матово и бледичко на живо като го гледам и пипам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да мина цялата врата или мога само на мястото да третирам?

Само засегнатия участък.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо ще се занимаваш сам да я оправяш със съмнителен успех, нали имаш каско, мини я щетата по него да ти я пребоядисат цялата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно лично мнение:

Дори и да останат дребни следи, аз не бих пребоядисал вратата, защото по-добро от заводското боядисване, няма. Когато е нещо по-сериозно, нямам нищо против, а и тогава е просто неизбежно.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление има много простаци за които чуждата собственост не означава нищо. Според мен си заведи щетата ако имаш Каско (за какво ги плащаме тези застраховки в крайна сметка), ако можеш по експертна оценка (щом не искаш да ти я пребоядисват вратата) за да си вземеш обезщетение пък щом смятат колегите, че ще се заличи с пастиране - после отиваш и си го отписваш при застрахователя и толкова. Аз например изпитвам някакъв страх да си оставям колата без надзор в разни сервизи - знам ли какво преживява там 2-3 денонощия. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора... То... вратата е боядисвана, на 6-тия месец откакто я купих колата - минал някой кретен с ключ/пирон - беше дълбочко... Но предполагам, че не е боядисвана цялата врата, ами само преливка е направена (поне Димчо го забеляза, без да знае, че е пребоядисвана - аз не мога да го хвана), защото последващите боядисвания бяха по-зле/некачествени и правих рекламацийка (уж сега са по-добре).

 

Иначе за каското - не искам да я чакам цяла седмица точно заради това нещо, а ако мога за 1 ден(събота/неделя) да си я оправя сам - по-добре ще е. Ако го ус€ра, ще мина през каското тогава и готово... От тази гледна точка го правя. Още повече, не искам да се боядисва пак - явно първият път е станала добре - държи се още. Пък и не искам да я оставям само за 1 детайл и да отнеме 1 седмица. Така, че ще я карам така, или ще пробвам да я оправя сам.

 

 

...

Аз например изпитвам някакъв страх да си оставям колата без надзор в разни сервизи - знам ли какво преживява там 2-3 денонощия. smile048

 

Точно за това говоря. И в момента не искам да я оставям, докато (дано) не стане наложително, както казва Жоро по-горе. Тогава съм съгласен. Иначе мисля да се хвана и да я направя сам - все пак не са ми вързани ръцете. Каското е хубаво нещо - има време за него - цяла година, дано не ми потрябва въобще, че ми писна максимално :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като им знам на Еуратек колко са професионални бояджийските услуги, по добре да си я карам с драскотината. По- дразнещо е да е боядисан целия детайл, примерно вратата и да не е 100% същия цвят и след време да почне да се бели лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа нещо безотказно- поне при мен работи, аз често получавам подобни драскотини с останала боя от другата кола. Като гледам случая тук е същия. Взимаш едно шише вода и хубаво измиваш вратата да няма прахоляк по нея. После с едно памуче и спирт 80 процента минаваш без много натиск и боята от чуждата кола пада. Пак минаваш с шише вода и си готов.Става и с лакочистител но трябва да е с омекотител иначе ще матира металика. При мен работи стига да не е свалил лака разбира се, бързо и без следа остава. :)

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа нещо безотказно- поне при мен работи, аз често получавам подобни драскотини с останала боя от другата кола. Като гледам случая тук е същия. Взимаш едно шише вода и хубаво измиваш вратата да няма прахоляк по нея. После с едно памуче и спирт 80 процента минаваш без много натиск и боята от чуждата кола пада. Пак минаваш с шише вода и си готов.Става и с лакочистител но трябва да е с омекотител иначе ще матира металика. При мен работи стига да не е свалил лака разбира се, бързо и без следа остава. :)

Поздрави smile159

 

 

Между другото това съм го чувал от няколко човека и са ми казвали, че работи безотказно... Аз търках с мокри кърпички, малко падна, но си остана това на снимката. Така изглежда, след като търках с мокра кърпичка. Довечера ще пробвам със спирта, без това нищо не губя... Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, не ви разбирам, честно. Както каза Джони по-горе - за какво ги плащаме тези пари за каското иначе? Мокри кърпички, спиртове, чудесии... Не претендирам да разбирам, ама от алкохола няма ли да падне лаковото покритие и да остане матово петно там след време? Все си мисля, че в специализиран сервиз за лаково-бояджийски услуги по-качествено ще я направят, отколкото домашния майстор. sotef, не знам защо си недоволен от ЕТ в това отношение, но мойта кола 3 пъти е влизала при тях за такива услуги, и то на различни части от колата - веднъж преден ляв калник + шофьорска врата (дълбоко надрано с пирон), веднъж задна броня, щото един ме подпря леко, и веднъж предна маска, щото я ожулих в едно ниско каменно колче, което не видях. И трите пъти я направиха доста добре по скромното ми мнение, не виждам разлика с оригинала. А и доколкото знам, ЕТ ползват за тия цели услугите на Ветек, а за тях съм чувал много добри мнения и отзиви.

 

Иначе Жоро е напълно прав, че по-добро от заводското боядисване няма, обаче в условията на първобитно-общинния строй, в който се намират много голям процент от българите, за съжаление няма оцеляване само със заводското, налага се и вторична намеса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като им знам на Еуратек колко са професионални бояджийските услуги, по добре да си я карам с драскотината. По- дразнещо е да е боядисан целия детайл, примерно вратата и да не е 100% същия цвят и след време да почне да се бели лака.

 

btw Еуратек не предлагат бояджийски услуги, а ги възлагат на под-изпълнители.

Сори за спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо Венци, ще стане работата :)

Явка не се матира то се нанася с памуче на измита и още мокра врата с леки движения. Като се махне боята веднага пак миеш с шишето и си готов-моята е вишнев металик и съм го практикувал 3 пъти, няма забележка, а моя е тъмен цвят и много си личи ако има поражение.

Хората не го ползват каското за всичко, мисля че си го ползват за едри щети, аз също така правя- пътя ми до надежда с кола е 50 минути в задръствания, хаби се гориво за две петънца. А като ми звъннат да си я взема със смяна на рейсове пътувам 1 ч. и 40 минути докато се върна и ми заминава деня. Това е причината, поради заетост smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега shaft аз лично процедирам с моята по следния начин:

 

Завеждам си щетите от паркинг при застрахователя, когато имам време и като се съберат няколко

такива дребни, като твоите я вкарвам колата за боя. Онзи ден например ми излезе от боя за драскотини на 4 детайла натрупали се за година и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Хората не го ползват каското за всичко, мисля че си го ползват за едри щети, аз също така правя- пътя ми до надежда с кола е 50 минути в задръствания, хаби се гориво за две петънца. А като ми звъннат да си я взема със смяна на рейсове пътувам 1 ч. и 40 минути докато се върна и ми заминава деня. Това е причината, поради заетост

 

Аз съм 1:1, като не говорим, че трябва да пътувам с някой колега, защото нямам време с 3-4 рейса да се занимавам. И още нещо относно каското - не искам да ме вкарват в листата с рисковите клиенти за едно малко петно, а недай си Боже да трябва после да ходя с по-голяма щета, че и там има лимити, а годината е пред нас все още. Ще го оправя сам щом мога или поне ще опитам.

 

Като го оправя ще пусна снимки, но най-рано довечера ще се занимавам с него и да видим как ще стане. При всички положения аз не губя нищо, само печеля опит и знания, които мога да използвам :) А каското не отпада, когато си оправя нещо дребно сам, Явка - съгласи се... Дори да го доопропастя, ще мина на каско пак. Аз все още си карам с лека драскотина на другите врати - от едно детенце с дръжката на колелото, видях го, ама не ми пукаше грам... Така си я карам, защото това са 4 детайла, които ще ми вземат едно ходене, което смятам да направя малко преди зимата - така или иначе. Застрахователите ми отказаха тази щета миналата година, но тази година ще я прекарам ;) Няколко възлагателни писма и всичко накуп се прави. Винаги така правя :)

 

Поздрави

 

ПП: ruark, аз същото нещо правя :) затова казвам, че ако се оправи така - идеално, а ако го дооцквъкам ще мине на каско с останалите неща... Но няма да е преди лятото - няма смисъл, ще ме ожули още някой мармот - винаги така става...

 

ПП2: Леле, аз ако за всяко нещо ходя - те ще ме осъдят аз да им плащам... smile091 Което може да се оправи и изчисти, без да си личи - действа се, че иначе става по-зле, ако така стои. Абе, все пак, както обичам да казвам, това е една добре оформена ламарина на прилична цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Хората не го ползват каското за всичко, мисля че си го ползват за едри щети, аз също така правя- пътя ми до надежда с кола е 50 минути в задръствания, хаби се гориво за две петънца. А като ми звъннат да си я взема със смяна на рейсове пътувам 1 ч. и 40 минути докато се върна и ми заминава деня. Това е причината, поради заетост

 

Аз съм 1:1, като не говорим, че трябва да пътувам с някой колега, защото нямам време с 3-4 рейса да се занимавам. И още нещо относно каското - не искам да ме вкарват в листата с рисковите клиенти за едно малко петно, а недай си Боже да трябва после да ходя с по-голяма щета, че и там има лимити, а годината е пред нас все още. Ще го оправя сам щом мога или поне ще опитам.

.

 

Колега да не спамя ама си ползвай каското и свиркай за това даваш една торба пари на застрахователя.

Преди две години по дребни щети разписах протоколи за над 3 хил в еуротек а каското ми пада всяка година и никой не ми е правил проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо относно каското - не искам да ме вкарват в листата с рисковите клиенти за едно малко петно, а недай си Боже да трябва после да ходя с по-голяма щета, че и там има лимити, а годината е пред нас все още.

Това вече е довод за мен, печелиш бира от мен на събора (ако идваш). А иначе колкото до пътуването до Надежда и обратно с градски транспорт - поне за мен едва ли можеше да си изберат по-неудобно място в цяла София, хиляди пъти съм го проклинал тоя Хан Кубрат 27, ама то не може хем колата да блести, хем време да пестим, пък ако може и пари да не даваме... такъв филм няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хиляди пъти съм го проклинал тоя Хан Кубрат 27

 

Още малко остава. Метрото и автобус/пеша после и се стига за нула време.

Хондажиите питате ли ги дето са на табелата София на Ботевградско :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера опитах да оправя драскотините по гореизброените начини, дори ходих до едно момче - бояджия, но той ми каза, че лака е одран вече, нямало хубаво покритие точно там вече... Каза ми, че на машинно пастиране може и да се оправи до някакви проценти, но не е сигурно. Отказвам се... като дойде време за каското - ще си я оправя. :)

 

Ще я карам без 50-те коня докато се върнат от паша и това е...

 

Благодаря на всички!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.