Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно детска количка


Velko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Виждам, че на доста от вас им се родиха дечица и са купували колички, та да ви попитам:

-триколка или четириколка

-с по-големи или по-малки колелета

-травъл систем или не

-тази според вас дали е удачна http://www.hauck.de/collection2012/kind ... _info.html

Ако някой се сети и за други параметри, моля да ги сподели

Благодаря ви предварително.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-големи колелета ,по малко друса,но по трудно се събира в колата.Обикновено трябва да се демонтират всеки път,което е мега тъпо.Важно е и да е лека.И лесно да се повдигат предните колелета при бордюри и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

избирах количка близо 2 месеца. Мисля че съм огледал почти всичко което се предлага тук.

За Хоук - не знам кой модел си харесал. Техни колички гледах няколко и не ми харесаха. Много са халтави като изработка. Лоши материали и некачествени пластмасови колелета. Много слаби механизми и с луфтове. Абе изобщо виж ги на живо и ще се убедиш сам...

За триколките - и аз първо към тях се бяй насочил. По маневрени и поврътливи са. Като че ли са и малко по леки. Обаче представиси как жена ти я качва сама на някой бордюр. Т.е. Качва предното колело и после повдига задното в този момент количката е адски нестабилна. Т.е. трябва на всеки бордюр да я обръща с гъза напред...а представиси как я качва по стълби примерно...Аз пробвах няколко триколки - за мен има сериозне риск да се плесне бебето в асфалта. Най-добре пак опитай сам и прецени.

Такаааа..от тук нататък какво за мен е важно да се гледа:

1. Да е с 3 отделни независими един от друг коша. Лесно и бързо да се свалят от рамката. Препоръчвам ти "спортния кош" да бъде отделно тяло от рамката и да не се закача към нея с копчета тик так или други такива

2. Теглото е важно но то е винаги за сметка на стабилността. Тук търси баланса.

3. Добре е да има спирачка на дръжката. По спускания е много удобно.

4. Окачване е добре да има отзад поне, пак не е задължително.

5. Да се сгъва лесно и да става компактна. Да влиза в асансьор разгъната

6. С големи гуми! За мен това е важно за нашите тротоари. Така са по тежки, но си струва...

Успех с избора.

Ако имаш още въпроси - насреща съм.

Мога да ти разкажа и за конкретни марки и модели пробвал съм много - Hauck, ABC design, Jane, Teutonica, CAM, Peg Perego, X-lander и др...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега видях че си питал конкретно за вайпър на Хаук. Точно този модел не съм виждал на живо, но гледах друга тяхна триколка (май "Сити" се казваше). Много са и афиф колелата. Друг за мен голям проблем е че седящата надставка няма махане от рамката. Т.е. отнема много време и е трудно - едни компчета, лепенки, каиши.... глупости. Т.е. сложиш ли седящата част няма да можеш да я махнеш за да сложис седалката за кола. Обърни внимание че в клипчето към тазли количка не е показано как се слага и маха седналото столче. Отделно от това гърба на бебето се регулира с един колан който колкото е кьопав толкова е и неудобен. Механизма се мести трудно и заяжда. А и цялата тежест на бебето да виси на едно калпаво коланче...

Имай предвид че тези колички Хаук са по евтини и има защо. До колкото знам в БГ има избор на по-евтини марки...моя съвет е да се насочиш към тях и да оставиш Хаук на страна за сега.

А какво разбираш под "травъл систъм"?

Май съм пропуснал да ти напиша за гумите. Дали е по-добре да са напомпваеми или пластмасови. И двете си имат предимства и недостатъци. Надуваемите са по комфортни и за бебето и за бутащия. Движат се по "мазно" :) Обаче ако се спука става голям проблем, а това се случва на всеки...гумата е тънка и се износва. Имай предвид че за да върви хубаво количката трябва гумите да са хубаво напомпани. Често в магазините са изложени с меки гуми и заблуждават че вървят трудно. Обърни внимание. Много сериозни марки продават твърди гуми. Например ABC design по конкретно триколките Кобра и 3-tec. Така че е въпрос на избор.

Ако държиш на триколка и ти допада Viper на Hauck, значи според мен е добре да погледнеш Viper 3S на ABC design. Доста добра цена има тук и като цяло е много добра количка според мен. Теглото и е малко по високо. Това и е кусура. Ако можеш я виж някъде на живо. Тук пълния комплект излизаше около 650 лв с 3 коша.

Успех!

 

P.S. Само да допълня: препоръчвам ти да не се ръководиш от мнения в БГ-мама. За съжаление мамите са безкрайно некомпетентни (да не кажа глупави). Всяка си хвали нейното...абе типично по женски само плямпат и нищо съществено няма. В тоя форум има 100 теми по 100 страници саааааамо глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега видях че си питал конкретно за вайпър на Хаук. Точно този модел не съм виждал на живо, но гледах друга тяхна триколка (май "Сити" се казваше). Много са и афиф колелата. Друг за мен голям проблем е че седящата надставка няма махане от рамката. Т.е. отнема много време и е трудно - едни компчета, лепенки, каиши.... глупости. Т.е. сложиш ли седящата част няма да можеш да я махнеш за да сложис седалката за кола. Обърни внимание че в клипчето към тазли количка не е показано как се слага и маха седналото столче. Отделно от това гърба на бебето се регулира с един колан който колкото е кьопав толкова е и неудобен. Механизма се мести трудно и заяжда. А и цялата тежест на бебето да виси на едно калпаво коланче...

Имай предвид че тези колички Хаук са по евтини и има защо. До колкото знам в БГ има избор на по-евтини марки...моя съвет е да се насочиш към тях и да оставиш Хаук на страна за сега.

А какво разбираш под "травъл систъм"?

Май съм пропуснал да ти напиша за гумите. Дали е по-добре да са напомпваеми или пластмасови. И двете си имат предимства и недостатъци. Надуваемите са по комфортни и за бебето и за бутащия. Движат се по "мазно" :) Обаче ако се спука става голям проблем, а това се случва на всеки...гумата е тънка и се износва. Имай предвид че за да върви хубаво количката трябва гумите да са хубаво напомпани. Често в магазините са изложени с меки гуми и заблуждават че вървят трудно. Обърни внимание. Много сериозни марки продават твърди гуми. Например ABC design по конкретно триколките Кобра и 3-tec. Така че е въпрос на избор.

Ако държиш на триколка и ти допада Viper на Hauck, значи според мен е добре да погледнеш Viper 3S на ABC design. Доста добра цена има тук и като цяло е много добра количка според мен. Теглото и е малко по високо. Това и е кусура. Ако можеш я виж някъде на живо. Тук пълния комплект излизаше около 650 лв с 3 коша.

Успех!

 

P.S. Само да допълня: препоръчвам ти да не се ръководиш от мнения в БГ-мама. За съжаление мамите са безкрайно некомпетентни (да не кажа глупави). Всяка си хвали нейното...абе типично по женски само плямпат и нищо съществено няма. В тоя форум има 100 теми по 100 страници саааааамо глупости!

 

Колега,

хиляди благодарности за изчерпателния отговор.

Под травъл систем разбирам да има отделно кошче за кола и за новородено.В момента не съм в Бг и тук така ги водят тези комплекти.За съжаление обаче няма много магазини за колички и избор.А относно Хаук, тях ги няма да ги видя на живо, само в сайта им.Но явно на снимка са добри а иначе не.Моделът на ABC design и него го няма а това, което го има започва от 450 евро.Ще разглеждам явно още.

Още веднъж благодаря.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоук са много качествени!

Избирахме от доста марки и избора се сведе до Пег Прего и Хоук.

Първите са по- скъпи (и нямаха желания от нас цвят) и взехме Малибу. До тук сме супер доволни- три отделни коша, доста лесно сгъваема. Колелата се продават като резервна част по 10 лв броя при вносителя на Хоук в Пловдив- нови, оригинални, а не китайски реплики. Само да спомена, че и танк да купиш, на 2- рата година ще има колела за смяна или поне с приличен луфт- това ми споделиха много родители с пресен опит в ползване на колички от 300 до 3000лв.

Единствения недостатък до момента, който отчитам е липсата на Изофикс закрепване на кошницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит - задължително с по-големи колела. Другото, което е много важно - ако ползвате асансьор измерете количката, която сте си харесали дали ще влиза в асансьора. Също така важно е да е по-лека и летния кош да може да си сменя позицията - така че ако заспи дечко да му е по-удобно, както и начина на сгъване, начина на смяна на кошовете, окачването, възможност за регулиране на дръжката по височина и дължина, спирачка на дръжката, вместимост на кошницата за багаж.

Ние ползвахме за нашата дъщеря количка Bertoni Carrera - много здрава и стабилна триколка - единствения недостатък беше, че не се събира в асансьора за 1-2 см и трябваше всеки път да откачаме едното задно колело (доста неудобно) - иначе никакви дефекти не е дала - до момента с нея са возени две бебета - дъщеря ни и после братовчед и. :)

 

Кошница не сме ползвали - за мен лично е ненужна - много малко време може да се ползва - по-добре парите да се инвестират в хубаво столче с ISOFIX закрепване (ако е наличено в колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в коя държава си колега?

В БГ е по-лесно да се избира и сравнява защото има големи детски магазини с много налички колички. А количка така се избира - с пробване. Лошото е че тук например (в Чехия) такива магазини няма и всичко се продава по интернет. А така не може да се избере. Трябва да я видиш, да я пипнеш. Там където си потърси такива големи магазини. Нашата количка тук я купихме от изложение на детски стоки и услуги.

Обърни внимание и на полските марки - според мен са доста добре.

Аз се спрях на това в крайна сметка:

http://www.prams4kids.co.uk/standard/sh ... TMUFF.html

 

Излезо около 750 лв с всичко: Рамка, кош за новородено, седналото кошче, седалка за кола, чанта, дъждобран, чадър и т.н.

 

Щом си в чужбина огледай сайтовете за доставки от Германия и Англия (ако си в Европа де). Например следния са много популярен и доставят из Европа:

http://www.mytoys.de/Kombi-Kinderwagen/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.04/ - Германия

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в коя държава си колега?

В БГ е по-лесно да се избира и сравнява защото има големи детски магазини с много налички колички. А количка така се избира - с пробване. Лошото е че тук например (в Чехия) такива магазини няма и всичко се продава по интернет. А така не може да се избере. Трябва да я видиш, да я пипнеш. Там където си потърси такива големи магазини. Нашата количка тук я купихме от изложение на детски стоки и услуги.

Обърни внимание и на полските марки - според мен са доста добре.

Аз се спрях на това в крайна сметка:

http://www.prams4kids.co.uk/standard/sh ... TMUFF.html

 

Излезо около 750 лв с всичко: Рамка, кош за новородено, седналото кошче, седалка за кола, чанта, дъждобран, чадър и т.н.

 

Щом си в чужбина огледай сайтовете за доставки от Германия и Англия (ако си в Европа де). Например следния са много популярен и доставят из Европа:

http://www.mytoys.de/Kombi-Kinderwagen/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.04/ - Германия

 

Успех!

 

В Белгия съм, но и тук както и в Чехия /живял съм там 3 години/ положението с магазините е същото.Сайтовете, които си дал са страхотни.Ще отида до Германия /там поне има магазини/, ще пробвам няколко модела/тези на ABC Design изглеждат добри/ и после ще пиша пак.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго ровихме за мнения и гледахме по магазини... Накрая взехме количка Kiddy Click'n Move 2. Мисля, че е най-доброто съотношение цена-качество-функционалност. Вече 1 година навъртя количката и още ме радва. Жена ми я разглобява, сгъва и пренася с колата без проблеми. Препоръчвам я. При интерес я купете от Германия, в БГ е около 30% по-скъпа.

 

http://www.kiddy.de/us/kiddy-wheels/tra ... ove-2.html

 

Ползваме и детско кошче за кола на Kiddy, което е съвместимо с количката, поставя се на преходници, които вървят с нея. Много удобно за молове и пазари - носиш само шасито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Количката,която купихме за дъщеря ни преди 13год. сега я ползваме и за сина ни.Много здрава,сгъва се лесно и с големи гуми.Тогава нямаше много избор за цветове специално за този модел и затова взехме наличната-синя на цвят с мечета,полско производство.

Ето това е марката и вида на количката:

http://www.navington.com/produkty/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да ъпна малко темата че в момента ми е актуална :).Така като гледам всеки препоръчва неговата си марка.Колегата sharpshooter ми даде добра идея за един модел на baby design- sprint.Сега се чудя между нея и hauck malibu.hauck имат магазин в Пловдив,даже днес звъннах,но щяли да зареждат със стока за България чак другата седмица.Чудя се какво да правя,а времето напредва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_flag

 

Аз ти пратих ЛС, но ще копирам написаното и тук, за да е от полза на други- това са впечатленията ми от Хоук Малибу след година и половина позлване и описание кои от недостатъците са решени във 'фейслифтнатата' версия, която се предлага вместо нашия модел:

 

Това е за стария модел на Хоук Малибу, в новия, който визуално е почти същия са оправили проблемите, които открихме :mrgreen:

Нашия вариант беше Малибу Трио:

* кошница за кола

* зимен кош

* лятна версия

С чанта към комплекта.

Карам подред:

 

1. Колелата- за ползване по разбити тротоари в центъра на София се разбиха малко задните колела- появи се малък луфт и вибрация, която малко дразни, оправих го с навиване на две намотки медно жило от кабел 4 квадрата и нещата приключиха, но все пак поръчах и нови колела- 35 лв са 4- те от вносителя, който е от Пловдив- пратиха ми ги по ЕКОНТ

 

2. Меката дръжка на кошницата за кола- закъса се и после се разцепи- новия модел ползват друга изолация и този проблем е решен, при мен решението беше парче кожа, поръбено от тапицер + вътрешен шев и стана направо бутиково изпълнение.

 

3. Сенник- стария модел не са с дълбок сенник и се налага да се ползва чадър- на Хоук е малък избора и са скъпи, а спецификата на тръбната конструкция (елепсовидна, а не кръгла) изискват търсене на качествен афтърмаркет и доста пилене на челюстите на чадъра, за да легне добре- скъса ни нервите този чадър, накрая купихме допълнителен сенник, който реши проблема. ХУБАВАТА НОВИНА е, че на новия модел сенника се разпъва почти до крачетата на бебето и чадър НЕ Е нужен smile152

 

4. Меката облицовка на дръжката на количката- закъса се, но при новия модел материята е доста по- устойчива, съответно и този проблем не стои пред вас. Ако все пак я скъсате- както и при кошницата, правоъгълно поръбено парче кожа (перфорирана smile035 ) върху облицовката и събрано с вътрешен шев и става не само вечно, но и доста стилно.

 

5. Повдигането на гръбчето на летния вариант- при стария модел това и чадъра ни бяха основните оплаквания- много неудобно се вдига/спуска гръбчето, при новия модел мисля, че и това е оправено и може с една ръка да се сваля/вдига, но го проверете това- отзад трябва да не е с въже, което се задържа от стопер с копче с пружина, а трябва да е по друг начин.

 

6. Тегло- всички комбинирани модели дори и на топ- марките са тежички. Понеже често отскачаме до бабите в Плевен и Ловеч, наскоро оставихме Хоука там и купихме още една количка, която е само лятна, с цял килограм по- лека от Хоука и с решени проблеми с гръбчето и сенника. Но това ще ти е опция най- рано след 7- 8 месеца. Ние купихме една марка Zooper от...Спорт Депот на околвръстното. Тъпото е, че сгъната е 105 см, а най- издадените точки между амортисьорите на Фабията са на 102см и се налага малко да се посуче при вкарване кличката. Иначе е доста маневрена, беше на 50% офф по стечение на обстоятелствата и излезе под 300 лв :smt004

 

Обобщено- гледайте колко е голям сенника, за да не се налага да ползвате чадър, дали лесно се регулира наклона на гръбчето на летния вариант на количката, как стои въпроса с резервни колела, понеже на всички модели и марк исе разбиват по разкопките, наречени тротоари. Жена ми се кефи и на по- големия багажник на новата количка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.