Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Искам да си монтирам две ел.стъкла отпред ...и разни други..


milefff

Recommended Posts

колеги колко може да е сложна процедурата ?

колата е оцтавия 1 2005 , но няма ел стъкла , искам само отпред да сложа 2 броя ,какво ще ми е нужно ?

възможно ли е да ползвам неща от останли ми части от голф 4? защото дефакто имам само една машинка продадена а беше пълен ел пакет , е няма и бутони това онова , но има ли някакъв шанс?

 

 

Как мога да сменя осветлението на цялото табло + всичко което свети в зелено?

да кажем че за управление на ел стъкла мога да взема такова от голфа , както ключ за фарове и настройка фарове но централна конзола + табло ?

там кадето е климатика има мисля че зелена пластмаса , мога ли да я заменя с червена ? дали се разглабя?

 

 

има ли Октавия която да има осветление над задните врати ? т.е. като се отворят и да светват съответно плафоните в колата? ако има такава да си търся или направо купувам таван :)

 

и последно...при отваряне на предня лява и задна дясна врата само ми светва палфона на колата? какво се случва с другите че не работи? каде и какво мога да проверя за съответния проблем ?

 

благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже доскоро се борих с проект по ел.стъкла, но на Фабия.

Най- лесния вариант е да намериш от кола с допълнително монтирани машинки в Италия- те заменят предните оси и всичко е ток.

Другия вариант е конвиниънс модул + цялото окабеляване + бутони + механизми със жила, водачи, оси.

Проблема е в това, че не можеш само с моторчетата и копчетата да подкараш стъклата- бутоните дават маса и маса през съпротивление и ти трябва 'акъл', който да познае в коя посока да тръгне моторчето и да го подкара по К- шината. При мен направихме импровизиран контролер, който преобразуваше двата сигнала до нормална маса и 'нормален' плюс.

Аз пробвах със садене на афтърмаркет кит на ФК. Отзад стана, но отпред изключваше бушона- в осите има пружина и възпрепядства лесното движение с цел заключване на механизма.

Не искам да те плаша, но това е единствения проект, който ме победи, друго досега не ми се е опъвало.

От Голф 4, ако е до '99- та (при известния във ФауВе форума Бате Тони имаше доскоро цели два), можеш да вземеш машинки, комфорт модул и кабели и би трябвало да тръгне всичко. Предполагам, Васко от същия форум го знаеш- той може да реализира упражнението, но покрай мъките с моята Шкода, известно време не иска да вижда коли от тази марка smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам целите механизми от голф 4 + комфорт модула , липсва ми само едната машинка защото я продадох! ще го мъдря тези дни , защото ще изчакам за да гледам да се позанимавам с повече неща като започна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.