Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Манипулиран пробег при автомобилите втора употреба в немско


stefan l

Recommended Posts

"Измамите с манипулирания пробег при автомобилите втора употреба причиняват на Германия щети за милиарди. Корекция в софтуера на колата обаче би могла да спре мошениците. Цената й би била между 10 и 20 евро на автомобил." =D>

http://www.dw.de/dw/article/0,,15905590,00.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Измамите с манипулирания пробег при автомобилите втора употреба причиняват на Германия щети за милиарди. Корекция в софтуера на колата обаче би могла да спре мошениците. Цената й би била между 10 и 20 евро на автомобил." =D>

http://www.dw.de/dw/article/0,,15905590,00.html

 

То, меко казано, си е крайно време :) Така няма да гледаш Туарег в mobile.de на около 450 000км (колко са реални, само то си знае, добичето), а в България, докато идва (вървящ назад) - станал 134 568км или 112 345км и т.н. :D Въпреки, че който си го иска, пак ще си го направи :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло това си е проблем на купувачите втора ръка. А те не са интересни за големите автопроизводители, даже обратно подбиват им пазара (купуват стари, вместо нови коли). Така, че не очаквайте да се трогнат особенно и да се юрнат да вземат някакви мерки.

 

Отделно, че такива мерки няма как да се вземат, всичко създадено от човек, може да бъде счупено от човек, като за второто винаги е необходимо много по-малко време и много по-малко акъл :)

 

Затова гледайте какво купувате и не робувайте на митове - "щом е от Германия, начи е подържана кола и е на реални километри". Нито за едното има гаранция, нито за другото. Гарантирана е само ръждата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция за пробег има само ако си купите чисто нов автомобил от шоурума. След като се регистрира и излезе на пътя гаранция няма, това е и причината да му падне веднага цената, ако ще и на 1000км пробег да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и за това няма гаранция.

 

Няма да цитирам фирми, ама знам една кола дето на 16000км мина на пастиране и освежаване и замина като нова при щастливия си собственик. :) Преди това шефа на локалния представител си я караше като служебна :)

 

Беше преди доста години де, ама няма да се учудя и сега да има подобни Ганьовски изцепки тук таме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Тооо.. това е като закон :) Когато я вземеш цялата облепена с тиксо и лепенки - тогава да, има някаква гаранция.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нема как кола на 16хил. да мирише и да изглежда на нова! [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нема как кола на 16хил. да мирише и да изглежда на нова! [-X

 

Защо бе, аз на 11 000км й отлепих найлона вътре :) Т.е. до тогава си миришеше на нова. На 16 000 едва ли ще има голяма разлика...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нема как кола на 16хил. да мирише и да изглежда на нова! [-X

 

Защо бе, аз на 11 000км й отлепих найлона вътре :) Т.е. до тогава си миришеше на нова. На 16 000 едва ли ще има голяма разлика...

 

Поздрави

Еми аз тогава продавам-чисто нов Супърб на 20хил.км.(то между 16 и 20 няма голяма разлика) :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спрейове с мирис на нова кола - струващи към 6.80 лв. Точно същата миризма - на нова шкода . Пръска се 30 минути преди огледа ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз тогава продавам-чисто нов Супърб на 20хил.км.(то между 16 и 20 няма голяма разлика) :smt004

 

Не искам, Ники, нямаш найлонки вътре. Купи едно фолио за опаковане и го сложи, пръсни и от спрейчето на Димчо... - тогава може да се договорим. А сега, к'во е това, карана кола ми продаваш за нова.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята до към четвърта година си миришеш като нова (40 к км) . smile049 А преди седмица, като смених гуменото уплътнение на шофьорската врата, сутрин като седна пак има същата миризма. Та явно свързваме миризмата на нова кола с тази на нова гума.

 

П.П. shft, има си найлонче. На хром лайстната на багажника още не го е отлепил smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coverdale, нали се сещаш, че те тая "нова" кола не я продават на теб. :)

 

Друга история от софийски шоурум - идва опърпан чичко (по скоро прелива към дядо), с дочени работни дрехи. Измачкан плик от Била. Вътре надиплени пачките. Влиза слага го на масата и казва скромно - искам ей тая кола. Ни се пазари за екстри, ни се интересува от параметри на мотора, иска си тая дето е в залата. Човечеца цял живот е сбирал под дюшека (поне това е мойта теория) и решил на дърти години да се поглези. Подписва всичко машинално без да чете, няма тестдрайв, не е влизал в колата даже. Взима ключовете и си тръгва щастлив. Последния път така вероятно е купил Лада за която е чакал 20 години, докарали са му някаква в Мототехника - взима без да мисли, щото утре вече няма....

 

Та ти ако гледаш запетайките, щото знаеш реалностите... други хора ходят по друга земя... явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време ми разправяха една покъртителна за мен история - мъка ми стана за бъдещият собственик. Един Мерцедес служебен на една фирма, 2008 или 2009 год произведен, към момента на близо 900 000 км.: цялостно пребоядисване, нов салон и познайте на колко километра беше по километраж? smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам в КАТ не е прецедент една и съща кола да се появява за втори път като нов внос от Германия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да приема пробег на каквото и да е МПС до 150000км. за година. Ама това за 3-4години близо 900000 няма как да стане според мен. Примерно големите спедиторски фирми на запад, които имат постоянно много работа, то техните камиони въртят до 15000 км. месечно. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"В ADAC са изчислили, че покрай щетите, до които се стига с този вид манипулиране на километражите, Германия понася годишно повече загуби, отколкото нанасят на световната икономика пиратите край бреговете на Сомалия!"

Немецът, особено западнякът, е точен човек и прагматик и ша вземе мерки по въпроса, а може и да го направят като в Америка - за превъртян километраж - в панделата smile150 Ако това стане, обаче, съмнявам се цените на употребявани автомобили много да се променят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да приема пробег на каквото и да е МПС до 150000км. за година. Ама това за 3-4години близо 900000 няма как да стане според мен. Примерно големите спедиторски фирми на запад, които имат постоянно много работа, то техните камиони въртят до 15000 км. месечно. :-k

Те и доста хора си мислят,че колите им са на по 128000 - 143000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coverdale, нали се сещаш, че те тая "нова" кола не я продават на теб. :)

 

Друга история от софийски шоурум - идва опърпан чичко (по скоро прелива към дядо), с дочени работни дрехи. Измачкан плик от Била. Вътре надиплени пачките. Влиза слага го на масата ........................

 

Е ,тука вече стана като'' Разкази под шипковия храст''!

Стига с тая мнителност.Гледайте по-позитивно на живота! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да приема пробег на каквото и да е МПС до 150000км. за година. Ама това за 3-4години близо 900000 няма как да стане според мен. Примерно големите спедиторски фирми на запад, които имат постоянно много работа, то техните камиони въртят до 15000 км. месечно. :-k

Виждал съм BMW X5 на някакъв крупен бизнесмен, което е навъртяло над 270000 км. за 1 година (по сервизна книжка) - колата е купувана чисто нова от Камор и когато я видях беше на малко над 4 години и имаше 821000км. под колелата. Ако приемем София-Варна за 500 км. това означава, че 270 пъти в годината прави двоен курс София-Варна-София!!!! Направо ми е жал за шофьора на съответния бизнесмен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да приема пробег на каквото и да е МПС до 150000км. за година. Ама това за 3-4години близо 900000 няма как да стане според мен. Примерно големите спедиторски фирми на запад, които имат постоянно много работа, то техните камиони въртят до 15000 км. месечно. :-k

 

Информацията на Любомиров е потвърдена. Става дума за фирма, която се занимава с международен транспорт и там наистина се прекалява! И историята си е точно така но подробностите, за коя фирма става дума и кой голям сервиз извършва манипулацията върху автомобила е абсолютно без значение. А иначе, който иска да вярва. Идеята беше, че се правят адски големи мизерии и никой не е в състояние да им въздейства!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето пример за един нескопосан опит за измама в пробега на по-стар модел автомобил. Става въпрос за VW Vento 1993 г. Заблудата се състои в това, че километража показва 59958 км пробег за 19 години. Липсва надпис total в горен ляв ъгъл, което се обяснява с проблем при моделите произведени 1992-1993 г. При достигане на 300000 км броячът се нулира, като изчезва надпис total. Лично станах свидетел на "проблема" при моето Венто преди 3 години. Дори не се е наложила манипулация на километража. Но по следите по интериора ясно си личи, че колата е над 300000 км. Направо като видях обявата ми стана смешно. Дано някой не се "върже" на тая простотия с "нов внос Германия; 1 собственик; 59000км реални. Не казвам, че колата е лоша - просто се чудя защо се налагат тези идиотски шмекерски номера. Ако ми хареса как се държи колата при тестване едва ли ще гледам какво показва километража - не съм ли си я купил нова и само аз да съм я карал - не вярвам на никакви приказки и показания за пробег, важно е колата да е в наистина добро техническо състояние.

 

Ето и самата снимка на километража за по-голяма достоверност:

 

post-4544-138453386223_thumb.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е наистина нагло и несериозно. Иначе не изглежда зле за кола на над 300000км, но седалката сигурно я е изяла булонката или пинчера на 72 годишната собственичка от провинцията smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и

към един от многото клипове в youtube качени от собственици снимали в момента на достигане пробег от 300000 км. Така, че понякога неволно и самия производител "залага капан" за бъдещите собственици на коли "втора употреба".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам пресен пример от вчера, един приятел си хареса една Б класа 2006г. 180 CDI 7G TRONIC и понеже за боя и удари съм като рентген отидох да я видя и аз. Беше пребоядисвана цялата, но явно заради драскотини защото липсват изцепки от кит и кош и рогове са идеални. Двигател и скорости също са отлични, работи и превключва идеално. Сега идва лъжата, по километраж показва 158000 и въпреки, че салона е като нов все пак е съмнително. Затова взехме ВИН-а и отидохме в Балкан Стар където най-любезно бързо и качествено провериха и ни казаха, че въпросният автомобил е влизал последно в сервиза в Германия през 2009г. и тогава е бил с пробег 187000км. :!: ;) и освен това е бил немско такси . Това прави по около 60000км годишно или иначе казано към днешна дата автомобила е на не по-малко 300000км. 99% от автомобилите по автокъщите са на около 150000км. познайте вярно ли е. smile091 smile091

 

Въпросния Мерцедес ще си намери собственик който може и да повярва, че е на тези километри защото пак повтарям салона е отличен има само много леко захабяване на волана, но както знаете при Мерцедес материалите в интериора се износват доста бавно.

 

Ето го и него: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

P.S. Все пак ако случайно някой се интересува да кажа, че стигнахме до цена 13000лв с включени 4 нови зимни гуми FULDA с джанти, има каско платено до края на годината и винетка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.