Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тестване на Ламбдасонда


Recommended Posts

Четох доста из нета за кислородните сензори но не намерих нищо по-конкретно за диагностиката им, особенно, когато датчика не е умрял напълно. До колкото разбрах, ако не работи достатъчно бързо и вярно, колата става мудна и се вдига разхода, но това е относително и субективно, затова моля всички разбиращи за съвет, как мога да направя това по-точно с или без ВАГ-КОМ?

 

 

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ваг кома може да гледаш и стойностите и и волтажа който генерира-колкото по-мигновено реагира на дори и минимална промяна на газта ,толково по-добре е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене на старото Ауди ми гледаха сондата на стенд и ми казаха че е мудна. След време един пич я мери директно с мулцитет и също каза че е мудна. Тогава я смених и разхода падна с 1/100.

Дали при Шкодата ще има ефект ако я смениш - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При постоянно натоварване и средни обороти сигналът от сондата трябва да има стабилни осцилации с честота ориентировъчно около 2Hz.

Ако честотата е по-ниска от 1Hz сондата се приема за мудна и ECU-то работи извън нормалния режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.