Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със зареждането О1 1,9 ТДИ


ognjano

Recommended Posts

Здравейте.

 

Днес се прибирах от работа и лампата на таблото за зареждането започна постоянно да мига. Изключих всичко, каквото можеше да се изключи, на едно място дори изгасих двигателя, но след като го запалих тя продължи да си мига. След км. внезапно изгасна за половин минута, след това отново започна премигването. На един от светофарите усетих как нещо щракна, двигателя се натовари и лампата изгасна. Притеснявам се, че във всеки момент може да се включи, а ми предстои пътуване.

 

Можете ли да ми обясните какво се случва при алтернатора и за какви пари да се подготвя?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел ми каза, че при ролката на алтернатора захващането е на принципа на тресчотката и е възможно от там да е проблема, ако се е износила да не задвижва ротора, а само да буксува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролките са раздвижени, за да убират вибрациите, но не са като тресчотки в никакъв случай. Според мен проблема ти е или от реле-регулатора или от конектора и четките на самия алтернатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

откакто зацепи шайбата на алтернатора, повече не съм имал проблем. Доколко това е сигурно и имам ли причини да се притеднявам? Може ли да ми обясните на какъв принцип се върти тази шайба, щом не е с механизъм на тресчотката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.