Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднаха ми 10-тина литра бензин от служебната...


patologa_ds

Recommended Posts

Днес по обед ми откраднаха 10-тина литра бензин от служебната.

Много майсторски. Отключили са ми капачката на резервоара. Източили са го и после са е заключили. На паркинг...

 

ПП Да се похваля, не за нещо друго... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема да е от лампичката,датчика.. ? Колко напълно си сигурен че е откраднат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

160 % ПРИБЛИЗИТЕЛНО

 

Заредих до горе. Засякох километража и... ми се губят 120 километра. Няма течове. :smt030

 

Ти какво предполагаш, че е станало след горе-посоченото!? :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фаворита така правеше датчика преди да го сменя - зареждам и когато си поиска просто светва (може и току що да съм зареждал) ... това го отдадох на загуба на връзка с главния мозък (компа) и понеже жицата му минава през компа и когато няма съпротивление на жицата автоматично ламбата светва (пробвах го като сменях датчика) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, колата няма проблеми. Не ми се пише всичко подробно...

 

Просто се похвалих. Това е. smile049

 

ПП Да са живи и здрави. Който може, го може. Аз не мога. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз мисля ,че не е от там,защото под капачката,от вътрешна страна на калника има една пластмасова част ,през която е малко възможно да прокарат маркуч.

По - скоро е неизправност в сондата на нивопоказателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво предполагаш, че е станало след горе-посоченото!? :smt030

Не мога да отговоря,не съм толкова запознат с по-сериозни проблеми по колите .Просто защоото самия каза че паркинга е оживен и обществен.Това е от мене надявам се да не са ти е откраднали просто момента някаква грешка на датчика и тези дни да караш 100+ км повече s_flag smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, ти си попаднал на някакви факири при това културни - да отворят за 10 минути, да източат в оживен паркинг да заключат и да си тръгнат. При това са взели само 10 литра, явно в нужда са били хората. Направо ми е странно, че не са ти оставили пари :)

 

На брат ми последния път го източиха, като просто му пробиха резервоара отдолу и легена.... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи колата на крик и огледай отдолу. Изродите дупчат с отверка, длето или дори с кирка и набиват тапа тип 'канелка'- с гумени ребра, за да не капе бензин и врътка да си точат.

Няколко човека се оплакаха от такава 'културна' кражба ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах е отдолу, няма проблеми. Налях до горе. Няма проблеми и бензина го няма. smile092

10 литра ми се губят...някакси... :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!0 литра ми се губят...някакси... :smt030

Е, призна си най-накрая....

Нищо се не губи, само си сменя притежателя. ;)

Това направо си е патологичен случай. Нещо ти се е вдигнал разхода на автомобила :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро. Не може при слизане от колата да съм с две черти, а на качване да свети резерва при изминати 0 км. smile049

 

 

ПП Служебната е Клио... затова е с черти на температурата и водата. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро. Не може при слизане от колата да съм с две черти, а на качване да свети резерва при изминати 0 км. smile049 ...

Лееека шега си направих. Ти си бил там, ти си констатирал, значи е така.

На следващата среща имаш едно Пепси от мен :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро. Не може при слизане от колата да съм с две черти, а на качване да свети резерва при изминати 0 км. smile049

 

 

ПП Служебната е Клио... затова е с черти на температурата и водата. smile049

 

 

От два месеца /след студовете/карам колата само на газ,имах към 12-15 литра бензин и показваше над чертите/фелиция/,сега постоянно свети лампата,но вече не се тревожа за това,сигурен съм че е в измервателните уреди.Бензина в резервоара го има.

Когато я купих в Русе фелицията ,я напълних догоре и стрелката за пръв и единствен път беше там.До Плевен въобще не се помръдна и аз се чудих толкова ли е икономична тази кола.Там спирах при свата и като тръгнах ,стрелката падна на средата и така си остана до София.Имам тема за това нещо,сменявах поплавъка,сменявах и на таблото и вече не се захващам да го правя.

Това е от мен,ако някой направи по-точна система за измерване ,може би да преценя какви пари ще струва и тогава да подменя наличните части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко OFF TOPIC за разведряване на обстановката. Ще ви разкажа една история от зората на демокрацията.

 

Имах аз един комшия, който много си тачеше жигулката. Гледаше си я като писано яйце. Но нещеш ли дойде демокрацията и започнаха набезите в/у автомобилите. Аз олекнах с 2 предни стъкла и 3 кастфона, друг комшия с цяло Ауди 100, а този с жигулката доста често олекваше с бензин. Знаете, че от жигула бензин само с черпак не се точи, щот много бавно. Та два или три пъти му точиха резервоара до сухо. И чинно си затваряха капачката после. Един ден на комшията му писна и взе кардинално решение. Сложи 10 л. бутилка под предния капак, която вадеше всяка вечер и откачи резервоара. После демонстративно една неделя отиде и набамка А93 догоре. Да де, ама преди това без никой да го види изсипал 1 кило захар в резервоара. Естествено резултатът не закъсня. Още на следващата сутрин резервоарът беше почти празен. Два дни по късно чухме в квартала, че на някаква аскона и бил блокирал мотора. Останахме учудени от какво ли ей тъй сравнително нова за тогава кола и хоп - мотора блокирал. А комшията отново напълни около 20 л бензин и спря да си заключва капачката. До колкото си спомням от разкази още два или три мотора били блокирали, пак незнайно защо. После жигулката се продаде и така и не се разбра каква ще да е таз масова смърт на автомобилите на кварталните келеши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, още май не си се събудил - нали колегата е написал, че човекът си е монтирал друга 10 л бутилка скрита под предния капак от която се е хранел мотора. Истинския резервоар е бил само примамка. :) Иначе и моята Жигулка беше редовен абонат на кварталните петролни шейхове - в една друга тема бях написал как се справих - просто посещавах всеки ден бензиностанцията и зареждах за по 5 лв, а капачката на резервоара си беше най-обикновена на резба без заключващ механизъм - и точенето спря. И аз съм го мислел много пъти това отмъщение със захарта, но не го реализирах. :) smile004

 

Иначе по темата малко - да не са ги източили тези 10 л като са откачили някой маркуч по системата и после да са си го закачили обратно. Щом колегата казва, че е допълнил резервоара догоре и липсата е налице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си се доизкажа...

 

Сега съм минал от случката точно 510 км и преди малко ми угасна едната черта на резервоара. smile092

Тъй, че.... smile150

 

Да са живи и здрави.

 

ПП. Колата е служебно рено клио... Нямам място под предния капак... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.