Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с двигателя


kazakowec

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам следния проблем с моята шкода октавия 1.6 SR 2000г - харчи ми масло, а не прави петно под колата. Някой може ли да ми каже каква би могла да е причината за това и евент. по какъв начин може да се отстрани проблеми. Абе, приемам съвети... Даже се чудех дали да не сменя двигателя с 1.8. Помагайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумички на клапаните.

и моята харчи масло, към 1л - 1.5л на 10 000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Извинявам се за закъснението, просто известно време бях в чужбина! По мнението на човека, който караше колата докато ме нямаше масло се е доливало приблизително 1л/1000 км!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди е колата и най-важното: с какво масло я караш? Имаш ли омасление по двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснението, просто известно време бях в чужбина! По мнението на човека, който караше колата докато ме нямаше масло се е доливало приблизително 1л/1000 км!

 

Е то при такъв разход всичко е ясно, сменяш сегменти и се надяваш да няма надрано по блока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омасление по двигателя нямам, а в момента колата се кара с Castrol 10x40!!! И аз предполагам, че са сегменти, остава да се надявам, че няма надрано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем с моята Октавия 1,6 / 2000 год., дори в по голяма степен. Смених сегментите и вече 60 хил. нямам проблеми.

Мисля че смяната на сегментите ще реши и при теб проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по табло колата е на малко повече от 154 000 км, ама нали знаете колко лесно се променя километраж на колата... предполагам, че е реалните км са х 2,5 минимум!!!

Ще пробвам със смяна на сегменти и се надявам това да ми реши проблема!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли да попитам за съвет - съвет къде да ида на ремонт за сегменти. Аз ходя в един сервиз под моста на Карловско шосе и съм доволен! Моля, споделете мнения къде има добри майстори.... Благодаря в аванс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си от Пловдив(ориентирам се по Карловско шосе) :D.Тъй като нямаме форумни майстори оттук(поне аз не знам) мога да ти препоръчам kasapina от VW форума.Човека е от Кичука кв. Остромила се води.Хората са доволни е не е скъпар.Та може да провериш колко ще иска той и колко в другия сервиз.Пращам ти и телефона му на лично.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колега, направи ли ремонта? Ако да, какво смени, оправи ли се проблема и ако не е тайна, колко ти струваше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте Шкода маниаци!!! Пиша малко късно, ама по-добре, отколкото нивга! Карах си колата на майстор - смяна на сегменти, клапани+гумички и още малко др, работа, заплащане за работата и сега си я карам полечка! Проблеми нямам (да чукна на дърво)! Искам само да попитам едно нещо - след ремонта при запалване на автомобили колата се зачудва дали да запали или да не! Един вид като давене! Та, това нормално ли е след ремонт или не е?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм голям разбирач,ама не ми звучи нормално.Ремонта в крайна сметка къде беше?И това чудене имаше ли го преди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след ремонт, преди ремонт, колата трябва да може да запали от раз. Никакво чудене, баене и молене - карай я директно при майстора да ти я оправи да пали както преди ремонта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравей колега и на мен ми предстои смяна на гумички, гарнитура и сегменти, но искам да те попитам от къде си намери и поръча сегментите? Питам те, защото се обаждах в Казанлък в централния скад и ми казаха по 90 лева на бутало, щели да ми струват сегментите. Моята Октавия е 2.0 и не излизат никакви сегменти в каталозите по магазините за авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.