Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на уплътнение на шоф. стъкло?


sashoskiora

Recommended Posts

При движение на ел.стъкло на шофьорската врата доста скърца стъклото, какво е решението? Имали ли сте такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има такъв проблем. Всички Октавия-2 преди фейслифта имат този проблем, а за тези след фейслифта - не знам. Проблемът е дискутиран многократно, дължи се на триенето на стъклото в уплътненията му при попаднал пепел и прах върху тях. Някои хора казваха, че почиствали уплътненията и за известно време имало резултат (въпреки, че аз самият съм пробвал многократно без положителен резултат, тъй като колкото и да ги чистех тези уплътнения, все продължаваха да пускат чернилка и кал), други пък казваха, че пръскали уплътненията със силиконов спрей (за по-добро триене със стъклото) (което пък на мене ми се струва, че единствено би довело до замазване на силикон по стъклото). С две думи, много хора имат лош опит с този проблем.

 

Наистина е ужасно дразнещо. Аз досега не съм намерил решение за проблема. Според мен, обаче, проблемът не е само в триенето на стъклото в уплътненията, а ми се струва, че също има скърцане и при търкаляне на ролките (или водачите на стъклото) вътре във вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те VAG стъклоподемниците са си малко калпави още от предната генерация. Все си мисля, че някой е измислил някакво типично по български решение на проблема. На следващата мивка, ще ги накарам да се постараят повече над уплътнението с водоструйката. За спрей някакъв си мислех, който да не цапа стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше тема някаква такава... ама де е незнам.

 

И мойто скърца... лятото. Ама с тая кола аз придобих ебати непукизма по отношение на шумове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше тема някаква такава... ама де е незнам.

 

И мойто скърца... лятото. Ама с тая кола аз придобих ебати непукизма по отношение на шумове :)

 

smile091 ,- дали си само ти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

... Ама с тая кола аз придобих ебати непукизма по отношение на шумове :)

И аз така, ако спре да скърца/тропа/шуми нещо - почвам да се притеснявам много сериозно, да не би да се е развалило! Почвам да го бъзикам и пак си заскърцва... smile091

 

 

А сега сериозно - моето не скърца, уплътненията са по-меки от тези преди фейслифта (което от една страна е +, но от друга е огромен минус -събира много прах и ми се надира стъклото - вече имам няколко черти, които нямат оправия, може би трябва да ги полирам, ако става...). Редовно чистя с мокри кърпички между уплътнението и прозореца, защото отвътре като го погледна виждам, че се събира много прах (чак се образуват дюни)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.