Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на шок тампони или прахоуловители - Made in Bulgaria


lubomirov1985

Recommended Posts

След като карах известно време с явно неподходящи пружини се получи ето това - разкъсаха се шок тампоните. Вместо да ги подменя със същите - малко промених концепцията - времето ще покаже дали е издържано. Процедурата отнема не повече от 1ч. - макс 1:30ч. със свалянето и качването на гумите. Супер елементарно е.

1. Сваля се гумата и се развива болта, който държи амортесьора в долната му част. Аз лично го пръснах малко с WD-40, за да се развие по-лесно.

2. Развиват се горните два болта, които държат амортесьора към купето.

3. Сваля се амортесьора. В горният край има пластмасова капачка, която се маха и се развива гайката.

4. Демонтира се разпадналият тампон и се "нахлузва" новия.

5. Върху тампона се "нахлузва" маншон за рейка (според размера - трябва да се мерят), в горния и долния край се стяга със свинска опашка и монтажа е по обратния ред. За улеснение се монтира първо в горната част и след това леко се смъква от крика. За целта се подпира с трупче, за да се напасне по-лесно в долната част.

 

Туй то. Използвал съм и 2-3 не мой снимки. Просто не се усетих да снимам всичко

post-1403-138453381067_thumb.jpg

post-1403-138453381069_thumb.jpg

post-1403-13845338107_thumb.jpg

post-1403-138453381073_thumb.jpg

post-1403-138453381076_thumb.jpg

post-1403-138453381077_thumb.jpg

post-1403-138453381079_thumb.jpg

post-1403-138453381082_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, работливо момче !

Туй на Шкода ли е или на БМВ ?

=D>

Ееееее, Димончооооо - на Шкодата бре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това занимание е по-приятно , когато има повече кибици (по възможност шкодаджии) , кафе и бензиностанция ОМВ smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, каня та за кибик, че имам 4 броя за смяна. Нека се затопли малко и ги почвам. А ако се изморя - ще ме смениш тъкмо. Кафето от мен, ОМВ-то е близко - ако искаш и там мое да разхвърлям колата, но все си мисля, че пред гаража ще е по-готино.

Ники, к'ви $ и от къде напазари тампоните и маншоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това занимание е по-приятно , когато има повече кибици (по възможност шкодаджии) , кафе и бензиностанция ОМВ smile027

Един работи, петима гледат, десет акъл дават :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, каня та за кибик, че имам 4 броя за смяна. Нека се затопли малко и ги почвам. А ако се изморя - ще ме смениш тъкмо. Кафето от мен, ОМВ-то е близко - ако искаш и там мое да разхвърлям колата, но все си мисля, че пред гаража ще е по-готино.

Ники, к'ви $ и от къде напазари тампоните и маншоните?

 

Велоко,мога да ти отправя специално предложение - идните 4 почивни дни съм си на вилата. Заповядай, хем тампоните ще сменим, хем ДОВОЛЕН ША ОСТАНИШ :):):)

 

А по същество - 24 лв. всичко. Ама със сериозна отстъпка от един пичага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм прав, но според мен ще се скъсат бързо.

Времето ще покаже, но не мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от мойте пружини ли се получи?

Да, лелееееееее - сега чак включвам, че бяха от теб. Голям съм шемет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, сега и затова трябва да се чуствам виновен smile021 След като каръшки прецаках на Димо бравата...

 

Абе интересното е, че тя колата си дойде с тия червени пружини от Италия. И нямам спомен като ги сменях да са ми били прецакани шок-тампони и маншони. Ама може оня келеш в Италия да ги е сменял, знам ли :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, сега и затова трябва да се чуствам виновен smile021 След като каръшки прецаках на Димо бравата...

 

Абе интересното е, че тя колата си дойде с тия червени пружини от Италия. И нямам спомен като ги сменях да са ми били прецакани шок-тампони и маншони. Ама може оня келеш в Италия да ги е сменял, знам ли :-k

Айде глупости сега. Как ще се чувстваш виновен, не се излагай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, сега и затова трябва да се чуствам виновен smile021 След като каръшки прецаках на Димо бравата...

 

...

 

 

Прецакал си я, ама сега вече знаем как се оправя и този проблем, нали? Той открил някакво решение, така, че за добро е било smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението! Ако съм на линия нищо чудно да мина, най-малкото за някоя и друга бира smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, каня та за кибик, че имам 4 броя за смяна. Нека се затопли малко и ги почвам. А ако се изморя - ще ме смениш тъкмо. Кафето от мен, ОМВ-то е близко - ако искаш и там мое да разхвърлям колата, но все си мисля, че пред гаража ще е по-готино.

Ники, к'ви $ и от къде напазари тампоните и маншоните?

 

Не става само с един кибик [-X . Повече трябват. А на мен сега ми се е закъсал и десния, горе-долу шест месеца след левия.

viewtopic.php?f=27&t=25224

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.