Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли смисъл от каско?


yavorsaraev

Recommended Posts

Колеги, някой чувал ли е в България да е откраднат Roomster? Колата ми е над 5 години и се чудя дали има смисъл от пълно каско? До сега съм имал само проблеми и нерви докато ми признаят щета, пък и съм платил в пъти повече от колкото съм взел!

 

И без това застрахователя ми не маркира колата!

 

gogata: Няма нужда да пускаш 2 поста един след друг, при положение, че има бутон "Edit".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k интересен подход!

 

Мда, доста... smile048

 

Не знам при кой застраховател си, колега, но аз в Алианц за почти 5 години не съм имал никакви ядове с признаване на щети. Иначе ти стига една по-сериозна щета, да не дава Господ, и дълбоко ще съжалиш, че си без каско. Лично на мен ми се вижда доста глупаво да се пести от този разход за колата, особено щом е сравнително нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гогата ти го каза - Алианц му е майката.

До миналата година бях само при тях и никога не са отказвали да покрият щета, независимо от стойността на автомобила.

А дали си струва ....... дано не ти се наложи да си зададеш същия въпрос при кофти обстоятелства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога скъпото излиза по-евтино.

Крали са ми кола за над 100 000лв. и добре, че беше в Алианц.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то откраднат Румстер все ще има, рано или късно, но сезона им скоро ще започва. Първите с изтекла гаранция са факт, първите без Каско също ще са факт и когато се натрупа критична маса и глад за части то тогава ще дойде момента на кражбите и разпарчетосването на крадените или с други думи казано навлизаш в критичния период. А това, че няма маркировка нищо не значи, има кой да подава информация на който се интересува и най-вече си плаща.

 

Това е моето виждане, не ангажирам никой с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...когато се натрупа критична маса и глад за части то тогава ще дойде момента на кражбите...

 

Като гледам форума колко е активен, улиците и т.н. в БГ май има само Руумстъри 1+1. Тоест критична маса ще се натрупа бавничко.

 

А и 90% от чаркалаците се намират и при братчетката - Фабия2.

 

Иначе за нова кола / до 5 години / каското си е задължително. Лично мнение. Дал си 20 + хиляди за кола - дай и още 600-700 лева да ти е мирно селото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради простата причина, че карам и аз Roomster, забелязвам всеки един Roomster на пътя и честно да ти кажа не са малко.Има и доста Praktik, но те ги намат доста от частите, а и са с малките двигатели.Иначе за пълното автокаско си зависи и от това къде се паркира колата и къде нощува.Моята въпреки, че седи в гараж и не я паркирам по някакви забутани квартали, съм си с каско.Така с една идея по-спокойно си я карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си направих труда да преброя всички Румстър и Практик, които срещам по града - за 97км. в София видях 16 Румстър и 11 Практик. И това само в център и западната част на града.

Дали са много не знам, но според мен не са малко.

Пък каското си е въпрос на личен избор - за мен каране без каско в София си е следване на подписа ми :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да твърдя че Руумстър / не практик / е един от най-слабо продаваните модели в Еуратек.

 

Може да погледнете за справка обявите в мобиле.бг - в цялото Мобиле има 13 руумстъра за продажба, 90 октавии 2-ка и 26 фабии 2-ка.

 

На работа от 60+ служебни шкоди само 10 са Руумстъри.

 

Руумстъра е автомобил, който много хора не харесват заради външния му вид на 2 отделни коли. За да не ме обвините в хейт ще кажа че ми се полагаше служебна Октавия 2-ка фейслифт, но аз казах че искам Руумстър с което изненадах силно биг босес :)

 

Друг е въпроса че каско си трябва - не само за кражба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руумстъра е автомобил, който много хора не харесват заради външния му вид на 2 отделни коли.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.