Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

теч в купето фелиция комби


gogalov

Recommended Posts

Здравейте, имам един голям проблем с моята фела - оставих колата озин ден на вън и не я ползвах до днес сутринта. И отварям аз врата днес и познайте вода до колене вътре проверих , люка не , покрай врати капка нема но като бракнах от доло под таблото цялата шумо изолация беше подгизнала. От каде може да идва проблема канали покралниците съм отпушил , защо отпред е сухо? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След карането вчера в дъжда - мокра дясна врата (свалях колонката - и вътре мокро) и мокър багажник - под задната врата. И аз не намирам дупки, но водата е факт :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията на челното стъкло и на петата врата . Аз отпред цялото стъкло съм го минал със силикон и скоро време ще направя същото и с уплътнеието на петата врата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега, и аЗ мисля това да направя. Днес свалих цялото табло и бях сложил маркуча с вода и 2часа сЪм държал водата и капка не влиза и утре ще се зима един силикон и поД цялото стъкло ще мина и ако пак протече заминава на надин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното при мен е, че задната врата е суха - само дъното на багажника и то в задния край беше мокро!!!! Гледал съм колата отдолу - няма дупки. Предната ми врата също е много добре - без ръжди и дупки, и въпреки това е мокра долу зад колонката!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си лесен ако е било мокро под 5-тата врата - сваляш уплътнението на капака и пълниш канала със силикон и го връщаш обратно , предната врата я облепяш с найлон или нещо водонепромукаемо и си готов , ама на Гугълов май ша оди в надинско село ... тоз теч май до сега никой не е откривал от де е smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем,махнах изолацията която е около акумолатора и със силикон намазах около стойката и през отворите под нея напълних колкото можах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти си се оправил. При мен вече четвърта година си тече. По малко и капе на гумения леген в краката ми, та не ме дразни. Дразни ме после кат пекне слънце, че ми се поти стъклото. Ама и тва се преживява. Както колегата по-горе каза - тва са нормални течове, карайте спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
След карането вчера в дъжда - мокра дясна врата (свалях колонката - и вътре мокро) и мокър багажник - под задната врата. И аз не намирам дупки, но водата е факт :cry:

 

При мен също така беше мокър багажника.Оказа се, че липсва уплътнението на задните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Октавия 1.6 SR и имах проблем с мокър багажник от двете страни. Оказа се, че има две малки пукнатини при спойката на ламарините точно на ръба на пластмасовите лайсни, които са за багажник на тавана. Пукнатините бяха толкова малки, че едвам игла минаваше, но толкова ядове съм брал, докато открия от какво е, чееее... Цялата вода или сняг по тавана общо взето се стича по двата канала под лайсните и зимата беше ужас. След като ги запълних със силикон всичко е ОК. Надявам се да съм бил полезен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде пак по темата - след дъжда оня ден бръкнах да извадя нещо от колата и ....неприятна изненада - дъното зад предните седалки беше мокро. При условие, че никой не се е возил там и задните врати цял ден не са отваряни остана само да има теч.

И се почна: задни седалки - вън, мокети - отзад и в багажника - вън, всички възможни кори - вън (които успях да сваля де). Отдолу си намерих неприятно подгизнало дъно и съответната миризма :( Днес свалих и предните седалки и мокета отпред - същата работа.

Най-странното е, че дупки няма!!!!!

Та въпросът ми е: с какво да изолирам дъното - мислех да я закарам да ми я напръскат с Боди - цялото дъно. Дали ще има ефект или само ще си загубя времето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има ефект. Сигурно тече от някое от стъклата - предно или задно и по-скоро предно. Но както казахме по-горе, това са нормални течове. Карай и не се бой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има ефект. Сигурно тече от някое от стъклата - предно или задно и по-скоро предно. Но както казахме по-горе, това са нормални течове. Карай и не се бой.

Не е стъкло - днес сутринта беше суха вътре - след цяла нощ дъжд. Като тръгнах да карам щерката на детска, нямаше и капчица по дъното - докато стигнем (около 1км.) пред дясната седалка имаше локва - прегазил съм една-две локви само и не валеше дъжд.

Цял ден карам (без мокети е гадно - всичко кънти) и очите ми все в пода - мина ли през локва появява се вода, но дупката не я виждам. :cry:

Взех от друга Фела горната гумена тапа на дъното - пред дясната седалка (долната я нямаше) и изхвърлих моята (скъсана) - утре ще видя дали има разлика.

Пред задната седалка (отдясно) има една голяма метална тапа - не беше плътно легнала по дъното, та с "руската отверка" я понаместих.

Сега се търси долната гумена тапа отпред отдясно (пада се зад задното ухо на носача) и някакъв материал, който да се нанася на ръка, да е хидроизолация и да се втвърдявакато стегне, за да намажа дъното отвътре. Отдолу едни приятели ще им я пръснат с боди след 1-2 седмици - като си монтират крика.

Ще ми се в петък вечер да я намажа, за да изсъхне до неделя и да я събера, така че давайте идеи за материала.

P.S. Извинете за безумно дългия пост ама......... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, имам един голям проблем с моята фела - оставих колата озин ден на вън и не я ползвах до днес сутринта. И отварям аз врата днес и познайте вода до колене вътре проверих , люка не , покрай врати капка нема но като бракнах от доло под таблото цялата шумо изолация беше подгизнала. От каде може да идва проблема канали покралниците съм отпушил , защо отпред е сухо? ](*,)

 

Малко стара е темичката, ама имам абсолютно същия проблем. Някои откри ли го тоя теч от къде е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, проблема със теча в краката мисля че идва от изгниване на купето , скоро сменях предното стъкло и забелязах че има на две места изгнило-точно до уплатнението големи около 2 см , и си ги отсвирих като си мислех че няма да има проблеми , но уви сега като оставя колата навън и вали коритото на шофиорското място се пулни с педя вода!!! Според мен от там идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми показаха мястото от където тече Фелата отпред - под акумулатора и парното слагат нещо като кече, под/в което се събира много вода. В следствие точно там започва да гние и да пълни купето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А се смееш на моя скрапер ,  дето повече от 6 месеца не е мърдан и няма капка в купето :tongue_1:

Твоита май стана като приказката за котката и Волгата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че как ще има капка - ти нямаш дъно на което да се задържи капката  :tongue_1:

А и Черната дупка вече не тече вътре 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.