Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Документ за правоуправление на МПС (шофьорска книжка)


Recommended Posts

Днес ме спряха за рутинна проверка (за пръв път от месеци) и се оказа, че съм с изтекла книжка ](*,) и то от 01.04. - направо ми идва да се................. :smt0344

Та въпросът ми е какви документи искат в КАТ - за категория "С", за колко време става преиздаването и мога ли да карам с някаква служебна бележка докато излезе новата тапия?

А някой знае ли колко ще ме одрусат куките за тоя акт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо си подадох молбата за преиздаване на "С"-то преди да ми изтече валидността. Отиваш при личния лекар и ако е пич/мацка ще ти направи директно едно медицинско, но трябва да споменеш, че искаш да е за преиздаване на категория "С". На мен ми струваше 30 лева и 10 минути. После отиваш в районното ако не ти се разкарва до КАТ /аз посетих 3-то, че съм към него/, плащаш там не'кви такси - май 25 кинта + 2-3 за превод, може да се снимаш отново ако не се харесваш на снимката от предишния ти документ и така... Има страница, на която може да провериш дали ти е издадена вече книжката - цък

Принципно ако караш с изтекла книжка - нарушител си. А дали има вариант с някаква служ. бележка - нямам идея.

Колко е акта във финикийски знаци - не знам. При мен друг фал стана. Отивам да си взема книжката /бях видял, че още на 04.04 ми е издадена, а на листчето пишеше да ида на 23.04 - бързи са!/ и ми казва жената много любезно, че без да ида в КАТ, няма как да карам колата си без да съм в нарушение, че видиш ли - запазили в тях талончето /чисто ново е милото/, понеже съм имал неплатена глоба от 02.2011 - някакви си 20 лева. На листа, който бяха дали от КАТ /не ми го дадоха на мен, но успях да видя/ са отбелязани последните няколко глоби, които съм имал - примерно 5-6 или поне аз толкова успях да видя. Но за тази специално, нито имам честитка, нито някакво известие. А на листа не пише нищо друго освен датата и колко е глобата. Утре или по-натам смятам да мина през КАТ и да си платя тези 20 лева, че както писах - оказа се, че съм нарушител, а не ми се иска да си показвам иноземната книжка, когато ме спре някой за проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес всичко ми се изясни - медицинското за категория "С" струва 25лв. (+5лв. за милата докторка :lol: ). Важно е да се каже изрично, че е за "С".

След това се отива в районното, където срещу 25-26 лв. поемат ангажимента да Ви издадат книжката в 30-дневен срок!!!!!

Но ако (като мен) имате съставен акт за изтекла книжка - отивате директно в КАТ. От машинката си взимате номер с буква "D" (буква "С" е ако нямате акт) и зависвате докато не Ви дойде ред. Ако не бързате може да си пуснете нормална поръчка - 30 дни, а ако не - бърза - 10 работни дни (егати бързото). Сумата за втората е 56,30лв.

Има обаче нещо, което не е обявено никъде - ако платите за бързата, можете да подадете молба (със свободен текст) до началника на КАТ за ускоряване на процедурата. Ефектът е че ще чакате 5-7 дни (работни), вместо 10. За КАТ-София молбата се подава на гише 15.

Лошото е, че бележката с входящ номер, която Ви издават НЕ ДАВА ПРАВО да карате след изтичане на книжката. Което означава, че моя милост ще се повози на парашутка до другия петък :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, че отвори такава тема, моята се оказа изтекла още януари месец.

Добре, че не са ме спирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, че отвори такава тема, моята се оказа изтекла още януари месец.

Добре, че не са ме спирали.

Е и мен не бяха - до вчера :evil:

Оправяй се докато не са те хванали - акта е 50-100лв. (зависи от стажа и предишните провинения).

Късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, че отвори такава тема, моята се оказа изтекла още януари месец.

Добре, че не са ме спирали.

Имаше подобна тема.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес минах през КАТ. Оказа се, че глобата ми е за неправилно паркиране на 06.01.2011 година! Пишеше, че нямам отнети точки до момента и си оставам с 39. Олекнах с 20 лева + 2 такса за банката. Нямам начислени лихви за година и 3 месеца от акта. Любезни служителки и прилично малко чакане. Имаше и човек до машината за билетчета, който много услужливо ми показа коя буква да натисна след като му обясних за какво съм там. Честно казано - доволен съм! Дано все по-добре да става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да неочаквано организирани и любезни са станали в КАТ =D>

На мен ми дадоха и разпечатка с предишните ми провинения - включително тези с изтекла давност (спестил съм солидна сума) :lol: . Хората бяха много любезни и експедитивни - дори една дама на гишето си отложи обедната почивка заради мен!!!!

Дано навсякъде в държавните учреждения да стане така.

Съжалявам, но не съм видял другата подобна тема :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са станали много любезни.

Днес сутринта в 9:00 имаше само 1 човек. За има няма 5 мин. свърших всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! На талончето, което ми дадоха от КАТ пише, че книжката ми ще е готова на 27.04. - ей сега проверих в линка, който ми даде колегата zloQQ и се оказва, че имам издаден документ на 21.04.!!!

Утре ще отида да ги проверя и ако е вярно ще е просто някакво чудо - подадох документите на 19.04. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм с книжка smile152 - наистина е издадена на 21.04., само за два дни!!!! Не че се сърдя - просто съм възхитен от бързата работа на КАТ София =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

 

Темата ми се вижда удачна да попитам въпрос и аз, за да не отварям нова.

 

Преди време си смених адресната регистрация в София (+ нова лична карта за адреса в София) и ми бяха казали да си сменя и шофьорската книжка. По една или друга причина, не я смених и вече минаха 2 или 3 години и съм с лична карта в София и шофьорска книжка издадена от Плевен.

 

Знае ли някой дали има глоба и ако има каква е стойността и? И дали не е по-добре да кажа, че са ми я откраднали (книжката), ако е по-малка глобата.

 

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата документа са верни към датата на издаването им и са валидни до изтичане на срока, посочен в тях.

Няма нарушение - няма глоба.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.