Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлика м/у аудио Swing с 8 високоговорителя или Sound Sis


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да поставя темата за фабричното озвучаване на Октавия.

Ако някой е сравнявал нормалното озвучаване с 8 и това с 12 високоговорителя, има ли съществена разлика и струва ли си парите?

Също така и за самите аудио системи - Swing, Bolero и навигация Amundsen.

Ако горе изброените системи, се сложат на озвучаване с 8 части, дали има разлика в чистотата на звука или друга?

Също и ако има фабричен Bluetooth дали през него може да се стиймва музика от телефон или само гласови обаждания, тъй като от ЕТ ми показаха спецификация, според която може, но пропуснаха да ми демонстрират реално дали става.

Някой ми каза, че само с PT4 подготовка GSM III Bluetooth " Premium" (UHV + rSAP) става. Но аз не разбрах какво е UHV i rSAP точно..

 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суинга го дават наследник на Стрима. Ако е истински наследник - бегай далеч, стрима има качество на китайски МП3 плеър от 20лв. Радиото му също е трагично. Имам странното подозрение, че Суинга е същата електроника отвътре, но не съм сигурен.

 

Бегачката твърди, че болерото било съвсем друга вселена, така, че ако имаш излишни пари....

 

Фабрична навигация (амундсен) е излишна екстра според мен, освен ако не пътуваш постоянно зад граница. За навигиране, най-оптималния вариант според мен е китайско желязо за 100-200лв., отгоре мобилна боза и после качваш каквито карти и програми искаш. Меташ в жабката и не го мислиш. Аз така правя, щото в БГ навигация не ми трябва, а за 2-3 пъти годишно излизане извън БГ китайчето е перфектно. Освен всичко друго можеш да го сложиш в джоба и да го ползваш и извън колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи фабричното озвучаване, не само на октавия, но и на фабия и супърб е просто за колкото да се каже, че има нещо да свири.

Ако искаш кристално чист и плътен звук, но държиш да си останеш с the original радио и/или с навигация, помисил за един усилвател с нови качествени говорители и филтри към тях, също бих ти препоръчал и аудио процесор.

А дали да е с 8 или 12 говорителя, т.е. дву или три лентова компонентна ситема, при "качествените" говорители които стандартно се вграждат за мен е все едно.

По-добре си вземи обикновенно озвучаване и със сумата от разликата за доплащането + още малко си купи едни качествени колонки.

За фабричния блутуут - моя можеше само гласови обаждания, без музика, той затова и вече е махнат де, както и останалото стандартно озвучаване. Не помня кой му беше кода, PT.. или нещо друго ли да беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш кристално чист и плътен звук, но държиш да си останеш с the original радио и/или с навигация, помисил за един усилвател с нови качествени говорители и филтри към тях, също бих ти препоръчал и аудио процесор.
:smt017

Така е напълно си прав, само да споделя, че за разликата от оригиналния плейър, колоните имат добър ресурс. В смисъл със смяна на плейъра и настройка на колоните - звука много осезаемо се променя (говоря за О1 с 8 говорителя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъсахте се да го плюете audio-то на Шкодите. Не знам дали при L&K е друго положението и за това моя опит да е друг, както писах като си купих колата:

 

качеството на Bolero-то + 8те фабрични колони ме изненада доста прятно - в старата кола съм с Alpine player висок клас + предна и задна линия на Focal + пищялки + subwoofer Focal и STP в корите на вратите - Шкодата има малко по-малко детайл но свири по-силно и по-плътно и определено ми харесва повече музиката спрямо предишната кола
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм

 

1. Swing

2. Streaм

3. Bolero

4. Columbus

 

Както съм ги изброил - така свирят и такова е качеството (Най-добре свири Swing - най зле - Columbus). Единствено наблюденията ми върху Болеро-то са малко по-малки (слушал съм го 2 дена в моята кола - но сравнено с Swing и Стрийм е по-зле) - другите съм ги имал (имам). Най-плътен и хубав звук има Swing....от там надолу е пълна трагедия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето май е Stream, но гледам сега едно се продава с MP3. Та въпроса ми е има ли Stream с и без MP3?

 

Да първата генерация са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

За фабричния блутуут - моя можеше само гласови обаждания, без музика, той затова и вече е махнат де, както и останалото стандартно озвучаване. Не помня кой му беше кода, PT.. или нещо друго ли да беше.

 

А с какво го замени, и би ли го препоръчал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм супер доволен и от Стрийм- на Октавията и от Колумбуса на Супърба.Явно тука сте се събрали само тонрежисьори и музикални маниаци! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм супер доволен и от Стрийм- на Октавията и от Колумбуса на Супърба.Явно тука сте се събрали само тонрежисьори и музикални маниаци! :)

:smt017 Аз пък съм много доволен от Swing-a - или аз нямам никакъв слух, или верно всички тук са бесни акустици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първата Октавия която имах ( произведена 12.2009) имаше монтиран Swing с 8 говорителя и определено свиреше много силно, плътно и сравнително чисто. Може би зависи от серии на производство. Не знам дали за почти 10 год. производство на Октавия 2 толкова нищо да не са променили.. Ест. много зависи от качеството, силата на записа и носителя от който се плейва. За радиото - някой станции бяха много добре, а други изобщо ги прескачах. Бях си сложил Parrot с дистанционно, дисплей и изводи за USB, iPhone и стерео, миля че беше най-високия клас. Като изключим, че малко забиваше и при стриймване понякога се чуваше леко глухо, беше ок.

Сега като гледам L§К фабрично е с Болеро. На тест драйва ми се стори, че се чуваше малко по-чисто от Суинга който имах , но за 6 месеца, от както го няма, съм позабравил с точност звука как е бил.

Също така ако се поръча Болеро с блутут или Амундсен (нави) с блутут, разликата в цената е 100 лв.

За това конкретно между двете системи, дали като аудио са еднакви или Болерото би трябвало да е по-добро, тъй като си е аудио система, а не навигация и аудио.

Аз за навигация съм много доволен от Nokia и картата на iPhone. Обновяват се често, има всичко, дори и за Бг. вече, а фабричните като ти ги набутат веднъж, вместо както в нормалните държави да те викат за ъпдейт или да продават диска на символична цена(според системата), при положение че си платил веднъж лиценз като си купил навигацията, тук ти съдират кожата, все едно си купуваш още една... smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

......

Също и ако има фабричен Bluetooth дали през него може да се стиймва музика от телефон или само гласови обаждания, тъй като от ЕТ ми показаха спецификация, според която може, но пропуснаха да ми демонстрират реално дали става.

Някой ми каза, че само с PT4 подготовка GSM III Bluetooth " Premium" (UHV + rSAP) става. Но аз не разбрах какво е UHV i rSAP точно..

 

 

Благодаря!

 

Някъде ми беше попаднало клипче, което за съжаление не мога да намеря, в което стрийваха музика на Болеро от Нокия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитам да разясня малко абревиатурите, които са ти изпляскали без обяснение в ЕТ. :mrgreen:

 

UHV - Universal Handsfrei Verband. Oт немски - универсално хендс-фри устройство. Това показва само, че имаш bluetooth модул.

 

rSAP - Remote SIM Access Profile. Това е профил, който позволява на bluetooth модула да направи връзка директно със SIM-а в телефона. Разговорите се обработват от модула, а телефонът поддържа само bluetooth връзката. Може да се използва антена в колата, набиранe, указател и т.н. чрез радиото, а не само maxi-dot-а и т.н. Ето го в действие на RCD510 (VW аналога на Bolero): http://www.youtube.com/watch?v=9lYNyeCzGrQ

Най-грубо - все едно имаш интегриран телефон в колата и си сложил SIM картата в него. За сматрфоните обаче все още има някои ограничения. Примерно с iPhone работят само последните версии модули, а за HTC и Samsung с Android има приложение само за root-нати телефони.

Практически rSAP няма нищо общо с аудиото по bluetooth, не знам защо изобщо са го споменали... :roll:

 

Bluetooth модулите имат нива Standard, High и Premium, които съответно поддържат различни възможности. В Ross-Tech има някакъв списък, не знам колко е актуален.

 

За да стриймваш стерео от телефона през bluetooth и да имаш voice-контрол ти трябва профил a2dp (Advanced Audio Distribution Profile), който се поддържа от Premium UHV модулите. Ако колата ти е с модул различен от Premium (какъвто явно е бил случая с dimibo) upgrade-a изисква смяна само на модула и прекодиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

За фабричния блутуут - моя можеше само гласови обаждания, без музика, той затова и вече е махнат де, както и останалото стандартно озвучаване. Не помня кой му беше кода, PT.. или нещо друго ли да беше.

А с какво го замени, и би ли го препоръчал?

Alpine INA-W910R, но основно заради оптичния изход, а и 4V изход от предусилвателя, но забрави за показване на климатроник и парктроник.

Сега гледам едни нови модели на Pioneer, които са с почти същите параметри и показват парктроник и климатроник, но естествено все още ги няма в БГ, тук още не са и чували за тези модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че са ъпдейтнали Bluetooth II и поддържа стриймване. Само че качеството на звука било по-ниско от това на Bluetooth III Premium както и начина на управление и на работа всъщност. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Суинга,е винаги може и по добре нооооооо изисква и голяма инвестиция :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Ще опитам да разясня малко абревиатурите, които са ти изпляскали без обяснение в ЕТ. :mrgreen:

 

UHV - Universal Handsfrei Verband. Oт немски - универсално хендс-фри устройство. Това показва само, че имаш bluetooth модул.

 

rSAP - Remote SIM Access Profile. Това е профил, който позволява на bluetooth модула да направи връзка директно със SIM-а в телефона. Разговорите се обработват от модула, а телефонът поддържа само bluetooth връзката. Може да се използва антена в колата, набиранe, указател и т.н. чрез радиото, а не само maxi-dot-а и т.н. Ето го в действие на RCD510 (VW аналога на Bolero): http://www.youtube.com/watch?v=9lYNyeCzGrQ

Най-грубо - все едно имаш интегриран телефон в колата и си сложил SIM картата в него. За сматрфоните обаче все още има някои ограничения. Примерно с iPhone работят само последните версии модули, а за HTC и Samsung с Android има приложение само за root-нати телефони.

Практически rSAP няма нищо общо с аудиото по bluetooth, не знам защо изобщо са го споменали... :roll:

 

Bluetooth модулите имат нива Standard, High и Premium, които съответно поддържат различни възможности. В Ross-Tech има някакъв списък, не знам колко е актуален.

 

За да стриймваш стерео от телефона през bluetooth и да имаш voice-контрол ти трябва профил a2dp (Advanced Audio Distribution Profile), който се поддържа от Premium UHV модулите. Ако колата ти е с модул различен от Premium (какъвто явно е бил случая с dimibo) upgrade-a изисква смяна само на модула и прекодиране.

 

 

Здравейте,искам да попитам дали може,как ще стане и колко ще ми струва да се смени моята "Универсална подготовка за GSM II с Bluetooth,код РТ2" с такава,която да стриймва музика от телефона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам е директна смяна - вадиш единия блок и слагаш другия. Към 90 паунда с доставката им е в eBay цената.

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-SEAT-SKODA ... 1025798978

 

Ето тук можеш да се ориентираш къде е блока и как се сменя/монтира:

http://octavia-vrs.com/cms/content/integrated-bluetooth

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.