Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо си купих Шкода?


coverdale

Recommended Posts

Защото ,може да си я направиш красива,бърза и стабилна,като същевременно е икономична,вози комфортно и е практична.С малко труд става перфектен автомобил.Никога не са ми скърцали пластмаси,врати,не ми е шумяло от стъклата при висока скорост,музиката хубаво свири,седалките са ми удобни,тапицерията е здрава,пластмасите са качествени не се и надраскват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dude_BG

    7

  • stivi797

    5

  • coverdale

    4

  • joro-120L

    4

Най-много писали в темата

Защото вече съм посещавал три събора. И Любомиров каза, че ако не си купя Шкодичка нямало да ме води повече и нямаше как ;) s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След днешната критика от страна на Пепи-Pechatara,че съм пуснал тема без да си дам мнението,искам да уточня,че темата трябваше да има заглавие:''Защо ли си купих Шкода.....??? '',но поради късния час и голямото количество 40 градусов стимулант,съм изпуснал частицата:''ли'' и се е получило това заглавие,за което най-сърдечно се извинявам! :oops:

Обаче,въпреки грешката темата се приема сериозно и се радва на интерес от страна на колегите,което много ме радва и ви Благодаря! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и само ти не си си казал малката тайна :mrgreen:

При мен особено последните 5 години въобще не е стоял въпроса "защо ли" ... може да е бавна , кьопава , спартанска и без климатик , ама на носилка никога не се е качвала и сега ако Б.Б. открие магистрала до Луната ще стигне smile001

 

П.П. Еееех ако имаше и някой добър човек да измисли как да се влее малко желязо във вените на старухата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ме интересува философската страна на въпроса,а не дали съм доволен или не съм! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... темата трябваше да има заглавие:''Защо ли си купих Шкода.....??? '' .....Обаче,въпреки грешката темата се приема сериозно и се радва на интерес от страна на колегите,което много ме радва и ви Благодаря! smile159

Дори и така формулираното заглавие, ни най малко би променило отговора ми. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ме интересува философската страна на въпроса,а не дали съм доволен или не съм! smile021

 

Добре ще го давам по философски. Шкода определено не е най добрия автомобил на света. Има и много по хубави, по луксозни, по добре измислени, по красиви и т.н. Това което ми харесва, е че е по разумния избор, както и каращите такъв автомобил са по умерени като хора. Като ти гледам гаража и ти определено залагаш на сигурно и правиш разумния избор. По отношение на Българския пазар, това е една от марките която най бавно се обезценява. За мен да притежаваш определен автомобил е малко въпрос на стандарт, зависи от коя класа си и какъв ти е статута в обществото, поне така разсъждават нормално мислещите хора, към които мисля се числя и аз. Иначе ако човек има много пари за харчене извращения много. А най важния критерии за избор на автомобил е такъв какъвто можеш да потдържаш, иначе става много смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най важния критерии за избор на автомобил е такъв какъвто можеш да потдържаш, иначе става много смешно.
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото ми подариха едни 6к лв. и трябваше да си избера една хубава колица,която да е горе-долу нова и на малко километри.Та чаках едни 8 месеца през които нон стоп в мобиле всяка седмица вестник позвънете и накрая се появи.Без да се замисля взех няколко приятела които разбират от коли и тръгнахме за Бургас.Колата беше 8годишна на реални 49к километра.Луп-туп и айде колата беше вече моя и още много и се кефя.Апък и това е първият ми автомобил с който вече мога да изляза извън Варна,че даже и извън България s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през 2008 пасатора (В4 ABS 1994 г.) вече бе поуморен, оглеждах се за втора ръка сеат толедо и пасат В5/В 5.5, чудех се дали да е дизел или бензин (и двете с турбо), но като поразпитах тук-там, се отказах от вариант 1.8Т с газ и реших, че ще е 1.9 TDI. тогава ми трябваше и разход за фирмата, а О1 Тур комби можеше да се регистрира като 6+1, а и струваше 28 хил с данъка. като добавих цвят, темпомат, алуминиеви джанти и опцията за 6+1, излезе около 30 хил с данъка. с продажбата на пасатора платих първата вноска и "грабнах" 5 годишен лизинг без остатъчна стойност. догодина (живот и здраве) вече ще е моя :mrgreen:

п.п. върши ми перфектна работа като товарен автомобил, но наистина е страшно тясна на задните седалки. ](*,) следващата няма да е така със сигурност. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и съпругата ми бяхме тръгнали на лов за семеен автомобил. По онова време планирахме и дете и решихме, че ни трябва нещо по - така.;)

Бяхме се засилили за Зафира от последните версии..още повече аз имах такава служебна и знаех, че е добро предложение..

До момента, в който случайно влязохме в салона на Еура тек.

Там видяхме Руумстър.

Влюбихме се зверски и на момента сключихме договор..супер спонтанно.

От тогава насам пан Франтишек е част от семейството...

Недостатъци има..особено от семейна гледна точка но..си го обичаме.

Това е нашата кола;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една предишна фирма, в която работих 2005та год. имаше служебна О1 1.6 бинзин. От там подпалих по марката. Това беше първият автомобил, който определено ме изкефи. После по стечение на обстоятелствата от Кадет '86 се качих на Фелиция '95. Не съжалих нито за миг и до ден днешен не съжалявам въпреки ръждите и многото сини цветове. Но все още си мисля като порасна да си купя О1. О1 наистина продължава да си ме кефи и някой ден ако ще да е за 2 часа само, ако ще да е с всички цветове на дъгата, но ще си купя О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малко по следните причини избрах марката шкода и по-точно модела 120L:

1. Харесва ми дизайна и въобще външния вид на моделите 105/120/130.

2. Обожавам звука на мотора и скоростната кутия - колата ти говори как е.

3. Не създава проблеми, ако се поддържа редовно и се управлява разумно - няма да те остави на пътя просто така.

3а. Икономичен от към разход на гориво автомобил. Има достатъчно голям багажник.

3б. Стабилен, спортен, градски, междуселищен, планински автомобил - където искаш ще те закара, стига да имаш опит, разум и елементарни познания. А вътре може да се спи спокойно при нужда.

4. S120L '82 е колата, в която израснах и имам прекарани незабравими моменти с нея, част от които са от националните шкода събори. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте ! Нов потребител съм и започнах да следя с интерес този страхотен форум. Все още не притежавам шкода . Те първа ми предстои да изкарвам книжка \:D/ , но след това възнамерявам да взема едно Оки. Много добре си прекарвате тук :) Ще следя с интерес темите пък и да понауча нещичко smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото обичам марката s_flag

Бих си взел за евридейка Окти 1 1,6 AKL еngine комби с газ.

Иначе акцентирам в/у задномоторни , но впрочем.... има ли значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото обичам марката s_flag

Бих си взел за евридейка Окти 1 1,6 AKL еngine комби с газ.

Иначе акцентирам в/у задномоторни , но впрочем.... има ли значение.

защото е супер афтомубил и е подорба по нашите европеиски пътища от мерцедес или алди а и 500 лв на коя кола ще и смениш сичко по окачването нема тъкъв говоря за кола слет 2000 година

 

Защото е супер аВтомОбил и е по-дорба по нашите европеЙски пътища от мерцедес или аУди а и 500 лв на коя кола ще и смениш Всичко по окачването нЯма тАкъв говоря за кола слеД 2000 година

 

10 грешки на един ред! Липсата на препинателни знаци я пропускам... smile012 smile012 smile012

 

Колега, толкова грешки и третокласник не прави! Виждам, че въпреки редактираните постове от модератори в отделни раздели за 123 поста от теб, няма НИКАКВА промяна. Което е жалко, тъй като смятам, че тук сме грамотни хора и за никой не е приятно да чете врели-некипели от някой, който въобще не иска да си направи труда да разбере коя буква на кой клавиш отговаря! Считам това за неуважение, а ако не съм прав, който не е съгласен да ме опровергае! Молбата ми е да се вземеш в ръце, да вземеш мерки или както искаш го наречи, освен ако не си съгласен всеки следващ неграмотен пост излязъл из под твоите пръсти да се изтрива без предупреждение. Благодаря за разбирането! Ти си на ход.

Успех!

 

zloQQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1989г карам Щкода 105, определено съм доволен от тази марка. В момента имам Фелиция 1.6 от 2000г с газов инжекцион ,и мога да кажа само добри думи за нея. За сравнение цена -качество е просто недостижима от много други марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото по него време 2005 година други освен ситроен не се навиваха да я регистрират като товарен 1+1. А и предната година си бяхме взели фабия 1.4TDI и бяхме решили да е пак шкода , даже първоначално отидохме да поръчваме 1.4 бензин 101 коня. Почти бяхме уговорили всичко и дилъра "а видяхте ли новата Октавия". Даже нямаше тестов автомобил в магазина. За 10 мин. мислене и гледане на картинки от списанието и я поръчахме - Без да сме карали пробно или даже да сме я виждали на живо. Между другото и фабията когато я купувахме не бяхме карали на тест драйв но бяхме виждали по улиците поне. Не сме останали разочаровани даже и за миг от покупките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.