Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо си купих Шкода?


coverdale

Recommended Posts

При мен е по-странно. Като малък много ме кефеше да ме водят да гледам влакове. Особено се впечатлявах от локомотивите Шкода и от тогава s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dude_BG

    7

  • stivi797

    5

  • coverdale

    4

  • joro-120L

    4

Най-много писали в темата

Не искам да се връщам в миналото, но при мен беше малко странна причината. Преди да си взема моя Шкода, карах няколко години колата на баща ми - 100С, на която бях разглобявал практически всичко без скоростите и й знаех кътноте зъби(дефекти). Това за да я пусна в движение след 8г. престой в гараж. :))

 

А Точно Шкода Фаворит взехме през 2001-ва година, тъй като тогава не бяха много разпространени и съответно по-малко се крадяха и нямаше части менте за тях. Напълно изпълни предназначението си. Тогава бяха времена, когато просто на светофара ти отварят вратата, насочват ти пистолет и ти казват - давай ключовете. Достатъчно е само да им е харесала колата.

Искрено се радвам, че си спестих тези "емоции" тогава с избора на един практичен и нелош автомобил като Шкода. Къде ли не сме ходили по планините. Само в чужбина нямаше честта да излезе Фаворитчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото имах вноска от Мототехника, мама ми я направи за Шкода 120, ама вноската изгоря, щото ни извикаха и ни рекоха - няма Шкода, вземете москвич докато има...Ний не взехме - и след това аз компенсирах, купих си на старо бял москвич, черна самара 21099 и фелиция. ](*,) ](*,) . Сега се мъча да си спомня какъв друг автомобил съм мечтал да имам, ама не си спомням - пуста склероза, държи ме и не пуска smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах фелиция 1,9 дизел 98г.унникална кола.ефтина потдръжка хубава возия.един ден тръгнахме на почивка 2 семейства с Оки1 1,9 дизел.къде го събра таз кола толкоз багаж не знам.след 600км се влюбих и те така........имам Оки 2 2002г. 1.6 бензин/газ.уникално........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2 се произвежда от 2004 г. Якошиба, ти какво имаш сега - 1 или 2?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си купих Шкода......???

Защото ,за толкова ми стигнаха парите.....а много исках нова кола...та затова...и не съжалявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Шкода, защото Пасатите не ми харесваха, Ауди А4 ми се стори малко, а А6 - скъпо. Туарег също не ми хареса, а и беше също скъп. Бях скептично настроен към Шкода като много хора, въпреки че доста време имах Октавия. Обаче накрая ми дойде акъла и избрах Супърб, който отначало не ми хареса много, но с всеки нов тест-драйв ми харесваше все повече и повече, цената беше супер за толкова оборудвана кола. Ето ме ,вече почти 4 години по-късно, толкова много се "влюбих" в модела, че си взех и 2-ри Супърб. Мисля и занапред да остана верен на марката, стига следващият Супърб да не прилича на новия Рапид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата Шкода (Румстър) си купих, защото си бях наумил, че е време за НОВА кола, а за по-скъпа нямах сили. Па после тъй си уйдисахме с Румстъра, че се прехвърлих на Октавия. Па сега тъй сме си уйдисали с Октавията, че взех да си мечтая за Йети ... или за Супърб. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Въпросът е много интимен,

все едно да ме питате ,"" Защо избра тази жена за съпруга.....

Ще си спестя коментарите и ще добавя ::Колите са като жените , една от друга по-хубави, ама като мойта - няма!: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отговоря и аз въпреки, че нямам шкода. Октавия 2 с леки корекций става най-хубавата кола която може да съществува (само ауди S8 е по-готина, ама това е друга тема) и един ден ще си купя такава. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Първата беше наследство;

втората - логичното продължение;

третата - изгодна сделка + логичното продължение s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Да отговоря и аз въпреки, че нямам шкода. Октавия 2 с леки корекций става най-хубавата кола която може да съществува (само ауди S8 е по-готина, ама това е друга тема) и един ден ще си купя такава. smile126

най-хубавата кола която може да съществува smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих защото не можах да си намеря читав Вседорожник (Audi allroad) тези пари. Затова се задоволих с Октавия 4х4. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е чешко Порше :lol: и от 2003 това карам.Малко бях учуден,че при новата има някакви нови за мен ефекти(които били нормални),но ми прави максимални густо да си я карам.Още година и нещо да я изплатя и ще я запозная с bega4kata,да я позасили малко smile117

П.П Да не забравяме че и Toyota които ме кефеха бяха доволно по-скъпи smile091.Не съжалявам изобщо,пък и форума е готин s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото обичам марката s_flag

Защото е супер аВтомОбил и е по-дорба по нашите европеЙски пътища от мерцедес или аУди а и 500 лв на коя кола ще и смениш Всичко по окачването нЯма тАкъв говоря за кола слеД 2000 година

 

 

 

zloQQ

Не знам защо този пост ми напомня за тази песен http://vbox7.com/play:8f1a0dbe smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е якичко, икономично и ефтиничко за поддръжка магаренце, което може да засрами и доста по-мощни жребци от него!

Достатъчно ли е, или трябва и още? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото обичам марката s_flag

Защото е супер аВтомОбил и е по-дорба по нашите европеЙски пътища от мерцедес или аУди а и 500 лв на коя кола ще и смениш Всичко по окачването нЯма тАкъв говоря за кола слеД 2000 година

 

 

 

zloQQ

Не знам защо този пост ми напомня за тази песен http://vbox7.com/play:8f1a0dbe smile091 smile091 smile091

 

 

Объркал си цитата. Това не са думи на fulcrum :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_flag

2009г имаше ненастойчиво търсене на малък автомобил , съвсем случайно изникна оферта на хартия... Прочетохме - параметри , цена , няколко разговора за историята , после снимков материал и ... Биомет София - Варна smile048

Среща на живо ... ах ах , колко бе красива ,каква стойка , какво излъчване smile168

И така накратко ... без да е било цел ... може би съдба или късмет офертата беше за Окито .

Определено си заслужаваше !!! Меко казано :)

s_flag

 

P.S. А и си имах сериозни симпатии към Шкода , особено към Оки 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на 2007г. имах спешна нужда да си купя каквато и да е кола, която да ползвам временно, докато събера пари и си взема БМВ. Октавия-та / 1.9 TDI, 90 к.с., 1999г. / бе на неясно колко километри, в много лош външен вид, внесена от Италия. Според мен вече е на поне половин милион километра. "Временно" се превърна в постоянно и .... за тези шест години не съм сменял турбо, подгревни свещи, съединител, нито пък съм правил някакви по-сериозни ремонти. Само обслужване, смяна по предницата, смяна на жила във вратите, крушки на фаровете и една ключалка. Може би най-здравата кола, която съм карал. От един месец съм в еуфория, предвид сбъдването на една от отколешните ми мечти / още от дете / - да си купя БМВ, която в моите очи винаги е била най-истинската кола. Дилемата бе чисто нов Superb, накичен с екстри или BMW 520d, 2010г., на 174.000 километра. Даже не бих казал дилема, защото нямах съмнение, че трябва да е БМВ-то. Но въпреки тази покупка, Шкода-та не я продадох, а си я запазих, защото винаги може да ми свърши работа.

post-5748-138453430093_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата беше наследство, видях, че е красива и бърза но ръждяса много.

 

Втората беше защото взех книжка.

 

Третата беше защото втората ме мразеше,но ръждяса, а и ударих отдолу в един бордюр.

 

Четвъртата беше защото третата беше също така красива и бърза като първата, но тогава още нямах тенекеджииските познания който имам сега, за да я спася.

 

Петата беше защото не си взех фелиция, един тип обаче не я видя и я удари.

 

Шестата Е защото много много ми липсваше петата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2006-та исках кола под 10г., дизел, от VW групата, хечбек или седан и се точех на Bora, но за онова време беше голяма екзотика и не попаднах на читав екземпляр под 15К при бюджет 10-12. После загледах А4-ки и Пасати но добрите колици и те дойдоха висока топка, плюс това А4 ми се видя тясна предвдид ръста и килограмите ми, които тогава бяха 110. А и въпроса със скъпото окачване на В5 платформата ми светеше като жълт светофар. Една колежка, която следеше развитието на търсенията ми, сподели че от нейните познати, тези със Октавиите най-не се оплакват от колите си, за разлика от тези с Аудита и VW-та. Така започнах да гледам в мобилето обявите за Октавия, които бяха има-няма 2 страници. Писах на една обява без снимка, човека ми прати снимки после я видях и покарах в един страшен дъжд, и реших че това ще е. Е, исках 110 коньовия мотор, а тази беше с 90, но вървеше прилично и я взех.

С времето все повече си я харесвах, открих че липсата на променлива геометрия на турбината е даже плюс, и за 5г и половина и 90К км. по двигателя нищо не съм правил, освен един електомагнитен клапан на нафтовата помпа. Макар че кризата обърка сметките ми да я сменя след 5г, от няма и месец вече съм с наследницата О2 фейслифт и при това чисто нова, от магазина. Въпреки че с известна тъга оставих О1-цата, сега с новата съм направо щастлив :D Вече и двете ми "забележки" към О1-цата са отстранени, отпред спойлера под бронята е вдигнат и не закача на легналите полицаи и надявам се на коловозите в снега и освен това задния мост е преместен 8 см. назад и това освен че подобрява стоенето на автомобила на пътя, добавя липсващите сантиметри за пасажерите на задната седалка.

Но най-вече се кефя, че това е "техничарски" автомобил. Не е дизайнерски, или евтин, или състезателен, а точния баланс и съвкупност от качества и в класът си това е моят избор.

Е, някой ден може да сменя Октавията с А5-ца или Мазерати, но това ако ударя джакпота довечера и направят дизелово Мазерати ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакво Мазерати!

Ако ще и заводски газифицирани да почнат да ги правят, и всичко по мотора да е от титан, хром и платина - никога!

Като знам какво им е под капака, какъв мешаник от тръби, кабели, клапани и крепежи е - никога не бих се полъгал по кожено-дървено-алуминиевите гъзарии в купето!

И навремето Мазератитата ги правеха така - а и сега пак ги правят. Само дето отгоре, над двигателя слагат голям капак - та човек да не го хваща ужас, когато погледне колко жици, жила и тръбички отиват там!

Пък ако толкова искам кожен салон - ще си купя РС ка с такъв! И едва ли ще върви много по-зле от някое Мазерати - нали ги гледам и те как вървят, при 1800 кила тегло празни, и при 5 метра дължина - не чак толкова пъргаво, колкото ги пишат!

Щом едно издухано десетгодишно Субару Импреза може да направи смешно едно чисто ново Мазерати - не ми трябва такава кола!

Да не говорим за това, че ще ми трябва цяла фабрика от специалисти - които да я поддържат.

И ако бях баровец - щях да си взема пак нещо от ВАГ Гроуп...... Едно мааааалко Поршенце, например. Може и нетурбинирано.

Обаче вратите му ще се затварят като врати на банков сейф!

Тъй че смятам да изчакам в Квасини да почнат сглобката на Поршета! :smt017

И ще си купя едно!

Или ще замаскирам някоя РС ка като Порше - и това е решение.

Дуде, и всеки прави грешки! В 100 думи една буква да сбъркаш - все си мисля, че не е много. :mrgreen:

Или е много?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, че кисело това грозде, бе Стиви! smile091

 

П.П. Покрай теб май трябва пак да се направи тема за форумни бисери. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.