Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов дизел, осигуряващ икономия до 10 ст./литър


4е4о

Recommended Posts

Толкова горе долу лъже да. На всичко отгоре грешката не е адитивна, ами се мени по някакъв непознат за мен закон :)
:smt017

И аз да взема да споделя малко впечатления отностно това гориво. Като четох по темите доста доволни колеги имаше и прецених да взема и аз да пробвам. И така този месец реших, че ще зареждам от ЕКО. Началото на месеца си напъпних резервоара и направихме с половинката една обиколка на Ропите. Колата си вървеше Ок, приличен разход на компютъра. Минахме 600км извънградско и средня разход беше 5.1 . Като се прибрахме в София няколко дена градско и опа лампичката светна - гледам километража нямаше 800км. Интересна работа на борд компютъра среден разход 5.4 и груба сметка 8 х 5.4 = 43.2 литра. Мисля си айде борд компютъра от време на време отклонения дава. Отидох и заредих 48-49 литра - Изненада. Повторих упражнението отново - извънградско 600км до Родопите и обратно, после пак малко градско тук и този път не можах да стигна 800км и светна лампичката. Този път средня разход по борд беше 5.2 . Прецених че няма да стане така и айде на Ромпетрол и опа пак изненада 50 литра. Досега такова разминаване между действителния разход и борд компютъра не съм имал. Това е моето наблюдения върху "новия" "економичен" дезел на ЕКО :smt018 . Спорен и безавариен ден на всички s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    7

  • C2H5OH

    5

  • sashoskiora

    5

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

Аз не открих нищо по-икономично при Еко дизела сравнен с дизела от Лукойл - да не казвам, че като заредя от Лукойл даже е малко по-икономична, че ще ме обявите за пристрастен (главно зареждам и двете си коли от бензиностанции на Лукойл). smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния резервоар беше пълна излагация - 7 смесено... Уж новия гаден дизел на шел фуел сейф - гори като разцепена и върви като при скъпата на омв.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и при мен нещо разхода си ..... майката на последното пълнене. Ама аз от Еко...

 

То цената падна, ама да не взеха да ни го кръщават с водичка? Майтап де, явно съм висял по задръствания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова горе долу лъже да. На всичко отгоре грешката не е адитивна, ами се мени по някакъв непознат за мен закон :)

 

Закона на бензиноколонките . Не винаги показват достатъчно точно . ;)

/зависи кой е на смяна /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред развод с ЕКО -то ... мислех си , че бараките нещо са мръднали , ама както и да ги въртя и да ги задушавам все тая 2 кила и канче горница / 100 км. и май скоро ще прежаля 5 -те стотинки отстъпка , само не знам къде да почна да ги давам като всички вече ги зарежда Газтрейд (освен Лукойла) :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните три пъти все нямам възможност да отида до Ромпетрол и зареждам на Еко и предните два пъти разхода беше под 8/100, което си е малка икономия (0,2/100 smile092 ), но този месец разхода ми върви към и над 9/100 и мисля да приключвам с Еко :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз сипвах преди един дизел, дето ми смъкваше от 70 до 90ст на литър ама свърши далаверата! smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз сипвах преди един дизел, дето ми смъкваше от 70 до 90ст на литър ама свърши далаверата! smile117

Хахахаах, ай нИдей рИва! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво направиха с това Еко, но 2 пъти вече сипвам различна нафта (по принцип само Еко) и забелязвам сериозно подобрение в динамиката на колата. Май ще бягам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тече някаква промоция на лидъл и шел. Аз вчера напълних така с 8 ст. надолу за нафтата. А за колеги които наливат в-паур, отстъпката е 16 ст. което мисля е добра далавера.

 

Ще взема и аз да спра за малко екото, да видя ще усетя ли нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.