Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов дизел, осигуряващ икономия до 10 ст./литър


4е4о

Recommended Posts

И аз предпочитам Еко, но нямам наблюдения техния бензин да е по-добър - същата боза си е, просто обслужването им е най-добро.

Що се отнася до дизела, лично аз съм уволнил Шел преди доста години - когато сипвах от тях Пежото (Боксер 2.5TDI) пак толкова вървеше, но кадеше като циганска печка. Когато ги смених с ОМВ настъпи сериозна промяна - пушилка имаше само при палене е като го назлобя по баир, иначе грам не пушеше.

И по темата: според мен това е поредната зарибявка - ще я приема за истина само, ако ми свалят тези 10ст. от цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    7

  • C2H5OH

    5

  • sashoskiora

    5

  • 4е4о

    4

Най-много писали в темата

... С набитата по филтрите мизерия не ми се вярва да отчетеш разлика на момента. ...

 

Мише,

 

Какво значение име филтъра? През него горивото или минава или не. Икономия се прави от по калорично гориво! Примерно от така наречените "cetane boosters". Те пък вдигат цената на горивото и ...

Така е Пепи, ама ай ше го обсъдим на по бира. Много мога да ти говоря на тая тема. Щот мое съм бил проста бензийджийка, ама съм си и любознателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ала бала е цялата работа

иначе дизела им е добър

слагайте си обикновения им

то всъщност това ще е единствения дизел на еко вече, поне на мен така ми обясниха (просто слагат добавка към евродизела). и аз зареждам само там от около 3 години и оплаквания нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то всъщност това ще е единствения дизел на еко вече, поне на мен така ми обясниха (просто слагат добавка към евродизела). и аз зареждам само там от около 3 години и оплаквания нямам.

 

Ахаа... Аз онзи ден се заглеждах по табелките и не видях да има два вида нафта, та и аз си мислех, че са ги "обединили", за да няма скъпа и евтина нафта... Ясно...

Аз точно, когато изкараха новият дизел спрях да зареждам на ЕКО, но веднага щом заредих на шел, усетих, че има голяма разлика с вървежа (към +). Шела на бул. България, там ми се струва супер нафтичката.

 

За мен отчитането на "добра-лоша" нафта става, когато сменям предавките - това трябва да се случва плавно, да не се усеща характерното забиване на муцуната, докато двигателя се развърти... При ЕКО нафтата (евтината) го нямаше това нещо в началото и затова минах на тях, а след това я развалиха явно и започна да ми забива муцуната. То в началото и харчеше много по-малко, но напоследък стана ламя. Сега ще видим как е на Шел-а след втория резервоар, на първия даде смесен 5.2/100, което ми е повече от перфектно, а и возенето, паленето, гасенето, шума от двигателя са по-леки и тихи - превключването става супер плавно и разхода не е като на OMV от скъпата (8-9/100 смесен)!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как ги усещате тия разлики незнам. Аз сипвам от всичките вериги подред и никаква разлика не намирам.

 

Знам, че като ида до Гърция и ауспуха ми побелява. Ама най вероятно е от 2000 км извънградско каране, не толкова от хубава нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как ги усещате тия разлики незнам. Аз сипвам от всичките вериги подред и никаква разлика не намирам.

 

Знам, че като ида до Гърция и ауспуха ми побелява. Ама най вероятно е от 2000 км извънградско каране, не толкова от хубава нафта.

 

Ами аз също усещам разлика от нафта до нафта. Дълго време карах с Лукойлска, но напоследък предпочитам Петрол. Двигателя е по-тих, при подаване на газ колата ускорява по-добре и по-плавно (с другата предимно двигателя "реве"), не се налага да натискам педала толкова много, когато ускорявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз също усещам разлика от нафта до нафта. Дълго време карах с Лукойлска, но напоследък предпочитам Петрол. Двигателя е по-тих, при подаване на газ колата ускорява по-добре и по-плавно (с другата предимно двигателя "реве"), не се налага да натискам педала толкова много, когато ускорявам.

На тези две вериги нафтата е една и съща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сутринта налях 50лв. от тази "чудесия". Обикновено минавам ~250км. в София за 50 лева, та сега ще видя, колко повече ще мина.

 

Тази тема я бях забравил... Та пак си минах 250 км в София с уж новата панацея, която трябва да ми дава икономия. Даже и второто зареждане от 50 кинта натам отива. Гледам, че вече 240 км минах и стрелката почти облиза червеното деление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един предмет наречен МАРКЕТИНГ. Тук конкретно става дума евтин и изтъркан маркетингов трик и нищо друго. :idea:

 

То това е ясно :D Същата глупост като на OMV, когато смениха името на горивата си! smile091 Единствената разлика е, че има промяна в работата на двигателя при различните бензиностанции - не знам дали е индивидуално, но всеки различно казва... Моята с лукойлска нафта направо пуши отзад, динамика няма никаква... С ЕКО нафта, върви средно, не харчи много, но пък ми се струва по-тегава колата... С ОМВ скъпа нафта - имам чувството, че е 200 коня, ама харчи двойно и тропа силно (с евтината нафта е като на ЕКО - 1:1, аз минах на ЕКО заради отстъпките и, че ми е по-близо). Сега с Шелската нафта излиза нещо средно между ОМВ скъпа и ЕКО евтина (на ЕКО скъпата няма никаква разлика с евтината)... Изминавам различни километри при различните горива на всяка една верига... Карането не ми се променя...

 

Средно градско излиза 700-800км (в този диапазон) - 49 литра. Средно извънградско излиза 900-950км с 49л (зависи с колко ще настъпвам)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със скъпата нафта... върви повече.... и харчи повече.

 

Е много ясно. За да установиш, че върви повече, я настъпваш повече. Оставаше и да харчи по-малко.

 

Абе въобще как сравнявате разход при различна нафта??? На мен колата ми харчи от 5 до 10/100 и това като сипвам на една и съща колонка и карам по един и същи маршрут по едно и също време. Просто трафика всеки ден е различен, нямат ли някаква система тия хора незнам. Един ден стигам за 20 минути, другия за 40....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ЕКО, няма скъпа или евтина - нафтата е само една! Днес и втория резервоар замина без промяна в изминатия километраж! Аз също карам горе-долу по едни маршрут като цяло, та що-годе може да направя някакви сравнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз също усещам разлика от нафта до нафта. Дълго време карах с Лукойлска, но напоследък предпочитам Петрол. Двигателя е по-тих, при подаване на газ колата ускорява по-добре и по-плавно (с другата предимно двигателя "реве"), не се налага да натискам педала толкова много, когато ускорявам.

На тези две вериги нафтата е една и съща!!!

Кат стар петролски служител ти казвам, че не е баш тъй. Около 60% от нафтата е Лукойлска и тогава имаме по-малко проблеми. Иначе е внос от къде ли не. Особено тая дето е на склад в Плевен е ужас. Едно, че смърди на градска канализация преди дъжд, друго, че клиентите не бяха доволни и трето, че цветът и беше един тъмно жълт с лиляв отенък. Не случайно предупредих Юли да не зарежда на Петрол в София. А по другите градове е доста по-различно. Преди време Ники coverdale спомена, че е заредил на Петрол в Казанлък и колата му вървяла кат самолет. Но това в София трудно ще се случи. Ако ще 3 пъти по-голямо количество Pro Force добавка да слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изходя по въпроса(отново). Вече втори резервоар пълня с тази чудна нафта, пък разлика не намирам. Нито във вървежа, нито в разхода. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време Ники coverdale спомена, че е заредил на Петрол в Казанлък и колата му вървяла кат самолет.

 

Бензиностанцията е в Гурково,а не в Казанлък! [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като гледам - няма май да се пробва. Ще си сипвам от ОМВ и ще си свиркам :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам там където има по-готини каки :) Мен с "економи" бла, бла не можеш ме прилъга. Тури две засукани с къси поли и гледай как всички там ще сипваме. Елементарен МАРКЕТИНГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги

 

Имаме къща в Гниляне кв на Нови Искър , всеки ден прелитат цистерни от тамошното депо за горива на една може би никому неизвестна фирма САКСА , виждал съм шелски , скорпио(зареждащи ОМВ) е наистина на еко не съм виждал ,но цистерни на Скорпио съм

виждал и на бензиностанции еко ,,,,ама сигурно да пията кафе само ;) , та един и същи кенеф . Та тези САКСА си имат и собствени бензиностанции КРУИЗ които винаги са 3-4ст надолу .

 

ПП. дано пък еко открият че в БГ може и честно да се играе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не е икономичен новия дизел бе? Я гледайте:

 

post-6105-138453383644_thumb.jpg

 

Снимката е правена в София, градско, преход Люлин - Младост, през центъра (Народно събрание), колата е запалена в Люлин студена, разхода е снет на светофар в Младост :)

 

И преди да се втурнете да ме убеждавате, че не е от горивото... естествено, че не е, София в почивните дни изглежда така, все едно бензина е станал 5 кинта килото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не вярвам, предпочитам нафтата на Ромпетрол от година зареждам само там и според мен наистина има разлика.

Може да са му повече добавките, незнам. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не е икономичен новия дизел бе? Я гледайте:

 

[attachment=0]DSC_0056.JPG[/attachment]

 

Снимката е правена в София, градско, преход Люлин - Младост, през центъра (Народно събрание), колата е запалена в Люлин студена, разхода е снет на светофар в Младост :)

 

И преди да се втурнете да ме убеждавате, че не е от горивото... естествено, че не е, София в почивните дни изглежда така, все едно бензина е станал 5 кинта килото :)

 

+ 0,5-0,6 реален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тия дни и аз изкарах от моя mpi 6.8 градски разход, ама сега просто в града е приказка, няма на кой да окършиш шамара \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 0,5-0,6 реален

 

Толкова горе долу лъже да. На всичко отгоре грешката не е адитивна, ами се мени по някакъв непознат за мен закон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.