Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов дизел, осигуряващ икономия до 10 ст./литър


4е4о

Recommended Posts

Христос Воскресе ! Живи и здрави дано да сме всички и за където и да тръгнем да стигаме.

Преглеждах сутринта пресата и се натъкнах на тази статия :

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4720891 - стана ми интересно и реших да я споделя, за да видя някой има ли наблюдения и виждания по въпроса или това си е поредния търговски трик за привличане на клиентела ?!?

 

ПС:) Ако модератора прецени, че е ненужна ( или рекламна ) - моля да бъда извинен а темата изтрита.

Спорен ден на всички s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    7

  • C2H5OH

    5

  • sashoskiora

    5

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

Според мен си е чиста реклама . Общи приказки както винаги. Повишавало се цетановото число...

От колко на колко се повишават цетаните ?! - не се казва....Че и шума намалявало от 10-15% . smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже зареждам на същата верига... Та когато въведоха 95 економи, просто замениха обикновения 95 и го пуснаха на същата цена. Икономия не съм усетил. По-скоро е маркетингов трик с неясни резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сутринта налях 50лв. от тази "чудесия". Обикновено минавам ~250км. в София за 50 лева, та сега ще видя, колко повече ще мина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с колегите и за мен е търговски трик за мен тези които продават горива нямат сметка да сме на икономия за тях колкото повече толкава по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10 ст. включае и 0 ст.

 

и надолу smile049

 

Аз на тия не им вярвам. Абе и на ония не им вярвам... Абе баш на никой не вярвам smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз си мислех, че е поредния търговски трик.

които продават горива нямат сметка да сме на икономия за тях колкото повече толкава по-добре
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трик е, разбира се. :) Същото е като при OMV, когато смениха името на горивата си. Само, че тук има малко повече разтеглени локуми :)

 

Аз смених ЕКО-то, минах на шелска нафта... Струва ми се, че по-меко ми работи мАторЯ, чак не вярвах на ушите/очите си. Плавно превключване на скоростите и малко повече вървеш се усеща. Въпреки, че е плацебо, защото същото усещах, когато смених OMV-то с ЕКО - ама да си кажа мъката, след време кой знае кои ще пробвам...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен наистина някаква икономия може да се постигне ако човек ползва карта за отстъпка на някоя от веригите бензиностанции - тази която аз ползвам (ако зареждам в празничен ден) ми дава всеки път по 7 ст (около 2.6 % по днешна цена на дизеловото гориво) отстъпка на литър дизел. Всичко друго са някакви рекламни трикове и теория на вероятностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има една карта за много голяма отстъпка!По-прочута е като карта за градски транспорт:

 

banner-2.jpg?v=6

 

Как са ги сметнали те 20лв, не знам!При мен ситуацията е такава: 4лв за билетчета и 1 час път или 2.50лв за дизел и 10 минути път.И демек ако този рекламен трик е истина, то ще пътувам за 2,42.Поне 3%- а в Лукойл са ми гарантирани, освен ако не си забравя картата! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята върви най-добре с VPower Diesel на Shell и разход ми дава по-малък спрямо обикновенна нафта.

При предишната ми кола, която беше common rail беше същото положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес налях към 30 литра от този нов дизел, понеже и аз зареждам само на ЕКО. Разлика не съм забелязал. smile049 Но пък, като цяло съм доволен от дизела им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как очаквате резултат веднага след като заредите не ми е ясно. Караш с нафтата, с която караш до момента. Спираш в сервиз. Правиш тотална промивка на горивната система, сменяш филтри и на място наливаш от новата нафта. Тогава може да се забележи разлика. Всичко останало е мижи да те лажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спираш в сервиз. Правиш тотална промивка на горивната система, сменяш филтри и на място наливаш от новата нафта. Тогава може да се забележи разлика. Всичко останало е мижи да те лажем.

 

smile048 smile048 smile048 Направо съм шокиран!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 smile048 smile048 Направо съм шокиран!

От кво?

 

Е стига де, как се правят промивки ала бала, това да не е бидона за зелето...хахахахаха. Това направо звучи повече от smile091 . Като има разлика в горивото тя се усеща още при зареждане. Който е минавал границата посока запад на хубавата ни държава знае, как му върви колата с гориво от Австрия, Германия, Чехия, Унгария и т.н. Лошото при нас е, че изравняват цените, но не и качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с теб, ама карай. С набитата по филтрите мизерия не ми се вярва да отчетеш разлика на момента. Но пък може и да си прав. Аз лично не съм толкова запознат. Просто през живота ми не съм имал дизелов автомобил. Но пък изкарах 2 год. на бензиностанция, а едновременно с това работих и във фирма занимаваща се с внос на някои горивни подобрители и си мисля, че донякъде съм навътре в нещата. Та за това са тези мои разсъждения. Напълно е възможно да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто през живота ми не съм имал дизелов автомобил.

 

Никога не е късно. Има един факт, че който веднъж мине на дизелов, после връщане няма. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... С набитата по филтрите мизерия не ми се вярва да отчетеш разлика на момента. ...

 

Мише,

 

Какво значение име филтъра? През него горивото или минава или не. Икономия се прави от по калорично гориво! Примерно от така наречените "cetane boosters". Те пък вдигат цената на горивото и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният търговски трик, я си сипвам събота и неделя от една верига с -10 стотинки на литър и си се воза цел месец с един резервоар. Иначе има едни много тарикатски карти за едни сини, червени и оранжеви таксита, с тях си е най-оферта smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.