Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Škoda - нови модели


Recommended Posts

 

Нашите журналя пак малко са поомешали континенти и острови. Статията е от Австралийското списание CarAdvice, не от британското Car, както посочва господин Георги Касабов. Ама то колко му е да се обърка човек - Британия, Австралия - един до друг са двата острова, пък и имената им са почти еднакви. :P Утрепах се да търся на страницата на Car информацията от факти.бг в оригинал, но нищо не намерих, но като написах в Гугъл името на Eckhard Scholz, нещата веднага си дойдоха на мястото. Ето и самата статия, дано наистина Шкода пуснат по-голямо братче на Йети:

 

http://www.caradvice.com.au/140066/skod ... new-hatch/

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите журналя пак малко са поомешали континенти и острови...

И това при наличието на интернет - трябва само да отвориш Google и да си провериш информацията и източниците, но и това ги мързи. Те всъщност дори не са преписали вярно...

 

Снимки на Citigo в движение (продължавам да си мисля, че тази колица е доста, доста грозна):

 

skcg10_4e85ac8811ca7.gifskcg12_4e85ac888320d.gifskcg11_4e85ac88581b5.gifskcg40_4e85ac88b88ad.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това - по-лошо от китайско, бе. :oops:

Уви... Май да... На снимки е по-добре...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, мъник-грозник! Прилича на неуспешен фейслифт на Лупо... ама щом вече имаше Лупо с двигател от Шкода 1.0, време беше и за обратното :?

 

п.п. ако цената е около 17 бона, категорично бих предпочел един Дъстър като на Доктора.

 

п.п. 2 голямото Йети наистина изглежда впечатляващо, с някой малки забележки като фаровете например, но все пак това е само прототип. Лошото е, че ще си остане само мечта за 90% от потенциалните си клиенти у нас, защото няма да им е по джоба... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, мъник-грозник! Прилича на неуспешен фейслифт на Лупо... ама щом вече имаше Лупо с двигател от Шкода 1.0, време беше и за обратното :?

 

п.п. ако цената е около 17 бона, категорично бих предпочел един Дъстър като на Доктора.

 

п.п. 2 голямото Йети наистина изглежда впечатляващо, с някой малки забележки като фаровете например, но все пак това е само прототип. Лошото е, че ще си остане само мечта за 90% от потенциалните си клиенти у нас, защото няма да им е по джоба... :?

Лупо с двиг. на Шкода ли, стана ми интересно :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според рекламата струва 17 хиляди сто и нещо си БЕЗ ДДС, което значи че този на Боби, ако го е купил през фирмата би трябвало да е толкова, ако не си го е поръчал с повечко екстри разбира се. За мен лично единствените необходими екстри за такава кола са хидравлика на волана и може би климатик/климатроник...ако това се водят екстри разбира се, тъй като на повечето нови коли доколкото знам влизат в стандартното оборудване.

А Лупо модел '99 или 2000 г четириочка, точно със шкодов мотор видях случайно при един мой приятел майстор от квартала. Като свалихме кората над ДВГ с логото на ФВ и отдолу цъфна познатия ми до болка капак на клапаните с надпис Skoda, същия като на Фелицията, само че мотора е 1.0, т.е. с ризи и бутала 68 мм предполагам 1:1 с тези на 1000 мб / с100 отпреди 30-40 г ;) С 2 думи - купуваш ФВ, караш ретро Шкода... само че на мацката, дето я караше едва ли и пука особено от това smile049

 

п.п. сори за офтопика, просто отговарям на предишните постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, мъник-грозник! Прилича на неуспешен фейслифт на Лупо... ама щом вече имаше Лупо с двигател от Шкода 1.0, време беше и за обратното :?

 

п.п. ако цената е около 17 бона, категорично бих предпочел един Дъстър като на Доктора.

 

п.п. 2 голямото Йети наистина изглежда впечатляващо, с някой малки забележки като фаровете например, но все пак това е само прототип. Лошото е, че ще си остане само мечта за 90% от потенциалните си клиенти у нас, защото няма да им е по джоба... :?

Лупо с двиг. на Шкода ли, стана ми интересно :smt004

същия като aze 1.4мпи на фабия,но с по малка кубатура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я снимката от сайта на официалния вносител:

 

post-4544-138453335667_thumb.jpg

 

Защо да е по-грозна от Ceat-а?

 

На мен лично много ми допада. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересен SUV-а докъде ще стигне. Определено бих се замислил за едно такова нещо.

 

+1. Ама май до никъде....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересен SUV-а докъде ще стигне. Определено бих се замислил за едно такова нещо.

 

След Дъстера всеки SUV ще ти се стори красив smile091

 

Сега сериозно - тоя мъник ми е ... противен :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Дъстера всеки SUV ще ти се стори красив smile091

Сега сериозно - тоя мъник ми е ... противен :?

:smt017

 

:smt017

 

И за да не е спам - фейслифт 2012 за Superb (евала) и Octavia (евентуално, но а дано)

 

spyshots-skoda-superb-facelift-medium_8.jpg

 

spyshots-skoda-superb-facelift-medium_2.jpg

 

На две от снимките се виждат и някакви маскирани Ford-ове. Явно си ходят хората на курорт със служебните тестови коли, но пък от друга страна по - това време на годината сигурно не са много достъпните места с ниски температури и сняг (които не знам защо са нужни за тест на фейслифт, но както и да е...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересен SUV-а докъде ще стигне. Определено бих се замислил за едно такова нещо.

 

А пък аз се замислям кризата докъде ще стигне, че сега и нова 2-ра вълна се очаква... та в тая връзка и на китайски SUV бих се радвал, стига да е нов :?

 

п.п. Роска, тия "маски" са много арт, спокойно могат да ги оставят и в серийните модели примерно за някаква лимитирана серия "АRT" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, въпросния мъник на Шкода уж грозен, ама пък като го съпоставя с Aygo или някой от дериватите му...почвам да си мисля, че не е чак толкоз грозен. Даже има нещо симпатично в него, според мен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифта на супърба прилича малко на това:

 

Доста добро изпълнение, макар и фото-шопиран:

skoda+superb+facelift1n.png

 

skoda+superb+facelift2n.png

 

Както и на това, по пропорции и вид:

2012-skoda-octavia_1.jpg

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересен SUV-а докъде ще стигне. Определено бих се замислил за едно такова нещо.

 

Сеат ще правят нещо, базирано на

и с платформа на Ауди Q3, според информация от нета от днес:

 

http://paultan.org/2011/10/07/seat-ibx- ... n-reports/

http://www.speed-press.com/SEAT-%D0%BF% ... geId=19467

 

 

Дали ВАГ ще даде платформата и на Шкода? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Индия започва производството на Skoda Rapid - аналог на VW Polo Sedan. По - горе в темата има доста снимки на маскиран, тестов автомобил, но тази тук явно е първата официална, от днес:

 

8093_l.jpg

 

sopskodarapid_main_560x420.jpg

 

http://www.zigwheels.com/news-features/ ... ant/9875/1

http://www.carwale.com/news/8093-skoda- ... rapid.html

http://www.bsmotoring.com/news/skoda-ra ... ion/4092/1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda_rapid_aci.jpg

 

Лелеееее.... Това да си седи в Индия, дано го скрият от света... Баси грозното.... Рено.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.