Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кърпене на 5 врата на фелиция


gogalov

Recommended Posts

привет колеги знам че на фелата 5 врата не е доизмислена как трябва и бързо избива раждата. та днес рекох да си я оравя на външен вит небеше толкозле но като се поразрових с флекса стана само на дупки да мине котка прес тях но ще е за кратко време.приема сякакви съвети от колеги дето са минали по тоя път

post-7705-138453379716_thumb.jpg

post-7705-138453379718_thumb.jpg

post-7705-13845337972_thumb.jpg

post-7705-138453379723_thumb.jpg

post-7705-138453379725_thumb.jpg

post-7705-138453379727_thumb.jpg

post-7705-138453379729_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хваща ме страх като гледам какво си намерил под боята - и мен ме чака същото. Само не съм сигурен дали си заслужава такъв сериозен кърпеж - гредите май също са ти тръгнали. Няма ли да ти излезне по лесно и евтино да си купиш по-здрава врата? Тук във форума имаше няколко Фели за части - вратата е еднаква при комби и хечбек - сигурно ще я вземеш на прилична цена.

Каквото и да решиш - УСПЕХ smile152

И да пускаш снимки, че наистина съм любопитен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хваща ме страх като гледам какво си намерил под боята - и мен ме чака същото. Само не съм сигурен дали си заслужава такъв сериозен кърпеж - гредите май също са ти тръгнали. Няма ли да ти излезне по лесно и евтино да си купиш по-здрава врата? Тук във форума имаше няколко Фели за части - вратата е еднаква при комби и хечбек - сигурно ще я вземеш на прилична цена.

Каквото и да решиш - УСПЕХ smile152

И да пускаш снимки, че наистина съм любопитен.

колега имаше една врата но я испуснах но за мое щастие само това и проблема никаде няма ръжда колата беше гаражна и се искарвала само при хубаво време карам я от 2 години и досега съм имал само дребни проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от скоро с мойта и също не се оплаквам (засега), но гледам че са тръгнали задните калници, задна лява врата и покрива над предното стъкло (засега задната врата е наред)- т.е. ме чака и мен кърпене след време :cry:

Питай колеги, които работят с "млякото" на Вюрт, дали може да се боядисва в/у него и ако става намажи вратата преди боята. Страшна химия е - защитава метала с години, без друга обработка.

Дано да ти върви леко работата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'во толкоз една врата ... Формана ми няма прагове , ама му е здрава петата врата , ваще имат прагове ма им гният вратите ... ако въобще не гниеха щехме да караме още МВ та :mrgreen:

Като съвет мога само да кажа след изкърпване на рамката на стъклото пробии отново отвори за отводняване , защото аз пропуснах и сега всичко е подуто на Фаворита ... е това стана след 4 години smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от скоро с мойта и също не се оплаквам (засега), но гледам че са тръгнали задните калници, задна лява врата и покрива над предното стъкло (засега задната врата е наред)- т.е. ме чака и мен кърпене след време :cry:

Питай колеги, които работят с "млякото" на Вюрт, дали може да се боядисва в/у него и ако става намажи вратата преди боята. Страшна химия е - защитава метала с години, без друга обработка.

Дано да ти върви леко работата :D

колега намерих си цинга и мисля с него да ги намажа преди боята но незнам далинема да отлепи кита от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че в/у цингата може да се китва - основата е малко мека сякаш!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че в/у цингата може да се китва - основата е малко мека сякаш!!!!

незнам ама ще се бробва от опит глава не боли казахами и с сона киселина ставало да се намже метала да прастои 24ч и после се исплаква с вода и този вариат ше се пробва па какво излезе накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как извади стъклото че и намен ми предстои такова упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че в/у цингата може да се китва - основата е малко мека сякаш!!!!

незнам ама ще се бробва от опит глава не боли казахами и с сона киселина ставало да се намже метала да прастои 24ч и после се исплаква с вода и този вариат ше се пробва па какво излезе накрая

 

С фосфорна,не солна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето стъкло се откърти барабар с частта, която го държи и с уплътнението. После едни 200 кинта за труд и майстора си игра с нея почти седмица. Като го видях какво прави ми напомни как сина ми в детската градина правеше апликации с гланцова хартия. Парченце по парченце изрязваше ламаринки и ги лепеше върху предварително изрязани и изчегъртани дупки. После кит, боя и после......си намерих нова врата и продадох изкърпената. Но беше станала доста добре. Сега съм с врата от фейслифт. Старата обаче беше чувствително по-тежка. Фейслифтовата си е направо от вестник. Кво ли се чудя, че за 2 год. изби ръжда ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феислифтовата ми е вече на 11г. почти и няма ръжда, дори ако я оставя на много силно слънце още капе парафин от нея. Като казвам няма ръжда значи наистина няма, свалял съм тапицерията и съм оглеждал. Препоръчвам допълнително третиране с парафинов спрей, явно не е излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Феислифтовата ми е вече на 11г. почти и няма ръжда, дори ако я оставя на много силно слънце още капе парафин от нея. Като казвам няма ръжда значи наистина няма, свалял съм тапицерията и съм оглеждал. Препоръчвам допълнително третиране с парафинов спрей, явно не е излишно.

капака стана много добре за първи път правя подобно нещо исъм много доволен скоро ще има и сники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди една година го играх това с 5-тата врата.Най безболезнено е, да се търси по моргите запазена врата(ама качих и майстора в колата ми и той да си гледа)

Купих за 40 лева хубава врата без стъклото.И другото вече :подмяна на стъкло,боята и...задния номер разбира се.Спи града!

И съвет към колегата Гогалов:Значи аз преди да монтирам кората към вратата,хууубаво 2 шепи грес и намазах изотвътре докъдето ми стигаха пръстите.Не мирише,няма пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.