Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Липсват ми няколко неща за О1 комби


KIKO76

Recommended Posts

Колата ми е О1 комби.

Първо липсва моторчето на централното заключване на багажника.Предполагам и някакво лостче което да го свързва към ключалката.Някой може ли да снима за да видя как е и да ми каже какво да търся че да го възстановя.

Второ,на задна лява врата липсва целият механизъм на ел. стъклото (подпряно е с трупче) както и електрониката.Виси една голяма букса.Моля за съвет как да го възстановя (имам предвид какво да търся) и какви пари долу-горе да приготвя.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към модераторите.

Не мисля че сте преместили темата в правилния раздел.Така колегите си мислят че след като няма какво да ми продадат няма и смисъл да коментират.А аз искам да разбера какво ми е нужно за да възстановя правилната работа на въпросните системи.Когато разбера какво ми трябва първо ще проверя по-моргите или ще си купя нови ако не могат да се заменят с втора употреба и едва тогава щях да пиша че купувам ...................... Сега просто искам да разбера какво ми е нужно.

Благодаря.

Колеги които имат информация,това търся на този етап моля споделете опита си с мен и инфо така че да имам реална представа за необходимите ми части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много деликатно с тая тема. Както я беше пуснал си беше точно като за "Купувам". Чак с допълнителните обяснения се разбира, че само питаш за информация. Както и да е. Темата е преместена. Успех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много внимателската с тея машинки за ел.стъкла.

Има няколко модела в зависимост от комфорт модула. Те управляват и централното.

Най добре е първо да видиш с ВАГ-КОМ номерата на другите машинки и и тогава да търсиш втора употреба.

В момента съм събрал 3 машинки, докато уцеля правилната. Кажи номера и ще измислим нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.Един приятел има ВАГ-КОМ и ще го помоля да ми свърши тази услуга. А т.к. ми липсват и другите чаркове(държачите на стъклото и жилото) те еднакви ли са при всички модели или не.Много ме дразни тази врата абсолютно безжизнена е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната врата е лява доколкото разбирам. Има ли ел. стъкло или е с ръчка.

Защото електронния блок май е различен в зависимост какво ти е оборудването на вратата

 

Като цяло трябва да си намериш точния механизъм за задна лява врата , че имат разлика в механизъма за захващане на стъклото.

За електронния блок колегите са ти казали евентуално с ВагКом да се види точния модел.

 

Ако не може да се намери ел.блок --- не е проблем, нещата се нагласят.

 

Аз какво направих преди 3 години като си взех моята.

Механизъма и стъклото си бяха вътре, само ми бяха монтирали някъв ел.блок който не беше съвместим с моята кола и не работеха стъклата а само централнто закл.

Намерих си оригиналния хвърлен в багажника окислен нацяло.

 

Имаше видима разлика в платките.

 

Реших да ползвам оригиналната платка макар и окислена релетата си бяха здрави и затова си направих ел. стъклото да е винаги работещо независимо от контакта на колата. Недостатъка е че ме домързя да направя да се управлява от шоф.врата и си остана да се командва само от копчето на задната врата.(рядко се полва)

Централното закключване го прихванах от другата задна врата като пуснах кабел

директно от машинката до другата машинка.(Може да се прихване и в прага за машинката за багажника --- по- късно намерих кабелите :) )

Работят си до ден днешен :)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Ще се опитам да разгледам внимателно какво точно може да се направи в моят случай т.к. на първо четене имам едно трупче подпряло стъклото и една голяма букса висяща вътре.Не знам къде точно се намира машинката за ЦЗ и дали изобщо я имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам снимка от задна дясна врата на колегата VENLL да се ориентираш кое къде е поставено. На другата снимка ти показвам механизъм за стъклото пак за задна дясна врата

 

6ae1e6d570bcd47e.jpg

 

85c056aec11d8a97.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.