Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Седалки подмяна ???


Bojanov

Recommended Posts

Край, не издържам вече.

Седалките на Супърба са супер неудобни.

Просто ужасни.

 

Озари ме идеята дали не бих могъл да ги сменя (само предните) от Ауди А6 2005-2010 г.

 

Какво мислите? дали има шанс да се намърдат без много преработка?

 

Весел празник на всички.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на Октавията са далеч по-неудобни ... :D За сравнение само - на новото А4 са досущ като на Октавия 2 . Току виж на А6 са подобни на Супърб ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен в началото ми бяха неудобни,но с времето се нагласих-седалката в почти най-долно положение,облегалката-полегнала,волана в най-долно и издърпано положение,левия крак-максимално изпънат,останалото е работа на десния крак и ДСЖ-то! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпрос на настройка.

Тясни са и има един ръб на страничния борд на кожата, който убива.

 

Не става работа.

 

Ще се сменяме, ама седалките ли, колата ли? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае конкретно по темата, дали би била възможна замяната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото са кожени и твърди, ако са текстилни няма да са толкова неудобни. На мен са ми неудобни на Фабията и ОК 1, на ОК 2 са ми най - удобни, стига да не са РС - ови. Най - удобните седалки са на Рено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм имал въпросната А6 със спортни кожени седалки и ми бяха удобни, затова реших, че може и да стянят, имайки напредвид , че двете марки са от един концерн.

Не ми се преправя нищо по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм имал въпросната А6 със спортни кожени седалки и ми бяха удобни, затова реших, че може и да стянят, имайки напредвид , че двете марки са от един концерн.

Не ми се преправя нищо по колата.

 

Защо не отидеш до Вилнер http://www.vilner.eu/ да видиш, какво биха ти предложили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А6 седалките са много удобни! Ако може да стане без преправяне ще ти е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието между болтовете захващащи релсите на седалките е еднакво с това на Ауди А6.

 

Тук вече въпроса опира до кабеляците.

Някой запознат да каже ще може ли да се върже подгряването, ел управлението на седалката и най-важното ако има Airbag в седалката ?

Има ли модул за управлението на Airbag-a и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Здравейте ! Искам да Ви попитам черните кожените седелките на Супърб, втора генерация, които отговарят на ниво на оборудване Elegance, дали са от Естествена или Изкуствена Кожа.  https://www.sinclairskoda.co.uk/pdfs/brochures/brochure_superb.pdf   намерих каталог като видях черните си седалки на 24 страница, но не пише от каква кожа са. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Mitak6 - На моята "Skoda Superb 2 Face Lift Combi" има обдухване на предните седалки и точно преди 3-4 Дни направих основно почистване и последващо подхранване на кожения салон и с интерес разглеждах от няколко Сантиметра детайлите на Кожата около перфорацията за вентилацията и според мен това е Естествена Кожа но може би страните и задната част на предните седалки са с Изкуствена Кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tuningmania написа:

До @Mitak6 - На моята "Skoda Superb 2 Face Lift Combi" има обдухване на предните седалки и точно преди 3-4 Дни направих основно почистване и последващо подхранване на кожения салон и с интерес разглеждах от няколко Сантиметра детайлите на Кожата около перфорацията за вентилацията и според мен това е Естествена Кожа но може би страните и задната част на предните седалки са с Изкуствена Кожа.

Моите нямат обдухване  и по кожата нямат малки дупчици както съм наблюдавал при моделите с обдухване. Ето така изглеждат моите, намерих подобни в интеренет https://www.google.com/search?q=skoda+superb+elegance+seat+2014&tbm=isch&ved=2ahUKEwiM1qnZlProAhWM5RoKHT5pArEQ2-cCegQIABAA&oq=skoda+superb+elegance+seat+2014&gs_lcp=CgNpbWcQA1DMuwJYhM0CYOjPAmgAcAB4AIABkQGIAbQEkgEDMS40mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWc&sclient=img&ei=LD2fXoyQB4zLa77SiYgL&bih=657&biw=1366#imgrc=v4IUPj55-_ZvMM  Чел съм доста мнения из форума за препарати и почистване. Ти какви ползваш ? Аз ползвам този лосион на Сонак за естествена кожа http://www.senax.bg/eshop/product/145/losion-za-kozha.html и последния път като го купувах и ми зададоха въпроса с какъв кожен салон е автомобила ме накараха да се замисля дали съм използвал правилния препарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Mitak6 - Ето това ползвам - Натисни Точно Тук (за съжаление Цената в България е над 100% по-висока):

 

20200417_154835.jpg

 

20200417_185734.jpg

 

20200417_171638.jpg

 

20200417_185807.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.04.2020 г. at 21:00, Mitak6 написа:

Здравейте ! Искам да Ви попитам черните кожените седелките на Супърб, втора генерация, които отговарят на ниво на оборудване Elegance, дали са от Естествена или Изкуствена Кожа....

 

Здравей,

Лице на седалка и облегалка - естествена кожа. Страници и гръб на облегалките - изкуствена.

По втория въпрос - Предишния собственик ми даде препарат за почистване и подхранване на кожата, но е без етикет и не мога да кажа какъв е. Не се сетих и да го питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съдействието и за полезната информация ! Днес третирах моят салон със старият купен лусион на Сонакс, но определено виждам, че продуктите, които вие използвате са наистина на отлично ниво и явно занапред ще ги ползвам и аз. Утре ще кача снимки и на моя салон и ако има още някое трикче, за което да ме открехнете ще бъда много щастлив ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф топик:

 

На тема кожен салон, моят съвет е следният:

- Ако въобще има нужда, отидете при детайлъри да ви го изчистят и подхранят първоначално. Вярвайте ми, какъвто и препарат да си вземете, сами не можете да постигнете този ефект. Плюс това, читавите препарати са скъпи, както и услугите на детайлърите де. Но разликата е, че тия препарати като ги купите, много малко вероятно е да има необходимост да ги използвате втори път (за почистване). Отделно от това, качествените четки също съвсем не са евтини. Разфасовките рядко са за само едно минаване на салон.

- След първоначално почистване и импрегниране, съвсем спокойно можете само да поддържате кожата с мазане, което не е нужно да е повече от 2 пъти годишно. Аз лично го правя когато сменям гумите.

 

Горното разбира се е вярно, ако не сте прасета. Защото ако сте, цялата процедура чистене - подхранване е нужда на всеки два месеца...

п.с. - Само за инфо, аз използвам това - 12-18511-521232.jpg

 

Този препарат има два варианта. Това на снимката е гел, другият вариант е спрей. Аз лично препоръчвам гела, тъй като не виждам как със спрея ще се нанесе равномерно по кожата, без да се осере останалата част от колата (прозорци, пластмаси и прочие). Също така при използване на спрея става доста задушливо. Това се полага на капчици върху кожата, след което с микрофибър се разнася хубаво. Ако не е подхранвана кожата скоро, добра идея е да направите едно минаване, след което да изчакате няколко часа и да повторите. Втора кола пердаша така и кожата изглежда супер. Самият препарат е доста евтин, особено на фона на "лъскавите" марки и количеството му. Струва 10-12 лв. Моята кола е полу-кожа на седалките и кожа на вратите (плюс ръчна и подлакътници) и съм минавал салона 6-7 пъти, а тубичката е на половина.

 

п.с. - Запазвам 3 минути мълчание за всички, които имат перфорирана кожа и ходят на плаж с колата или някога са яли нещо в нея... Ланд круйзера един ден го "чистех" с една клечка за зъби. Няколко пъти ми мина през главата просто да го запаля и да се приключва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.