Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

O1 - проблем с централното на багажника?


aradovanov

Recommended Posts

Здравейте,

Днес ми отказа централното на багажника, отворих по аварийния метод с палчето и разглобих кората.

Подадох директно 12V на машинката и работи.

Проверих на кабела нямам напрежение когато заключвам и отключвам колата.

Кабелите в маншона на 5-та врата са проверени и са здрави.

 

Дайте идея как да локализирам проблема?

Предишния ден сменях корите на предните врати и си свързах ел. огледалата че бяха разкачени.

Каква е връзката за да спре да работи машинката в централното на багажника?

От къде минават кабелите от комф. модула до машинката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми работи централното с ключа от патрона на багажника, но само при отключване. Затворих с едно телче веригата на куплунга и пак така. Просто не ми се рови, може би е прекъснат кабела към комфорт-модула. Иначе от другите врати и с дистанционното всичко си е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% е прекъснат кабел, въпросът е къде?

Има ли някъде други уязвими места като маншона на 5-та врата?

Утре ще прозвъня кабела, ако остане време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

схемата е за октавия до 2000г. с комфорт модул. Цветовете на кабелите са същите и за октавия без комфорт модул( разликата е в номерата на изходите от модула).

 

жълто/ син и

 

сиво/ жълт

 

на мен ми се е случвало кабела да е прекъснтат в левия праг от задната седалка до задния ляв стоп ( подкалника)

 

успех:)

post-4895-138453379589_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен.

Колата е комби и има странични джобове в багажника.

В левия джоб има три букси, предишния собственик е разливал нещо вътре и буксите бяха окислили.

Почистване със спрей и всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това явно е хронично. флуйда всъщност е течността за чистачки. толкова често са го предвидили да се случва че са оставили пробка да се оттече когато се понапълни.

на мен поне 4 пъти ми се е случвало. иначе ако изгори бушона за отваряне на багажника няма да имаш и осветление в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.