Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Ситигоу - първа среща и тест драйв с мъника!


skodaman

Recommended Posts

Колеги здравейте,преди няколко дни с интерес прочетох в сайта на Еуратек че се организира тест драйв на Ситигоу.Понеже съм изчел всичко което е излизало в нета за модела с нетърпение чаках появата му.Звъннах в Еуратек и оттам изключително любезно ми обясниха че към момента има само два регистрирани автомобила за тест драйв,един в София и един във Варна.Тъкмо се чудих кога ли ще има и в Бургас когато ми казаха че ако проявявам интерес ще ми докарат специално колата за да я покарам,останах като гръмнат от този жест!Това беше понеделник и днес ми се обадиха че колата е вече в Бургас smile126

Винаги досега съм бил със смесени чувства когато е излизал нов модел,оглеждал съм го с интерес но никога не ме е грабвал от пръв поглед,така беше когато излезе Фабия 2,Октавия 2 и т.н...............да де,ама днес не беше така,влюбих се в колата веднага щом я видях наживо,определено изглежда много по-добре отколкото на снимка или клип.Утре ще пусна подробни снимки а предполагам че още тази вечер Валдо ще пусне неговите.

И така...........колата отвън е доста компактна,но вътре определено надмина очакванията ми като ширина и удобство.Екземпляра който карах беше някакво междинно ниво на оборудване-ел.стъкла,АБС,чупещ волан,4 еърбега,климатик,бордкомпютър,делима задна седалка 1/3-2/3,с две думи всичко най-необходимо!Двигателя е доста тих,на празен ход единственото по което може да усетите че мотора работи е оборотомера.В града има отлична динамика,пъргава е,определено вози по-добре от Фабия,маневрена,с много добро и директно кормилно управление,много добри спирачки и среден разход 4,5 литра в града по бордкомпютър smile152

Утре пак ще я покарам и ако дообогатя мнението си за колата ще го споделя с вас още вечерта.Надявам се колегите които днес също караха колата да споделят своето мнение и така да поставим едно добро начало на новия раздел Ситигоу!!! s_flag

Не на последно място искам да благодаря още веднъж на Еуратек за бързата реакция на моето желание да карам Ситигоу,на момчето от София/не му запомних името за съжаление/ което прие заявката ми и на Диан от бургаския офис на Еуратек който лично отиде до Варна да я докара smile126 smile159

За всички бургазлии и гости на Бургас които искат наживо да видят и покарат мъника утрешния ден е идеалната възможност след което колата се връща във Варна!

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skodaman

    7

  • VALDO

    4

  • johnnie213

    4

  • didkotje

    4

Най-много писали в темата

Преди няколко дни я гледах в София :D Наистина е широка отпред а най-много ме впечатлиха огромните врати :lol: Един идеален градски автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй мискинино, начеса си крастата значи! :mrgreen: Въпреки ,че не мога да си обясня любовта ти към малките коли, благородно ти завиждам. Дайте снимки и инфо, и ний простосмъртните да се облажим с видеоматериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се качвах в Надежда, прилична градска кола, дано да е и на добра цена. VW Up е с цена от 15 000лв, да видим Шкодата. С климатик отивате вече на 16 700лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го мъника:

 

Тази която е изложена в шоурума в София е още по-красива на външен вид - зелен металик с черни лети джанти и черни ленти.Определено е страшен мъника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо,което ми направи впечатление е,че не е с новата емблема!

Големите врати са много удобни за качване и слизане,стига да има достатъчно място за да се отворят докрай.Впечатление ми направи директното управление и добрата возия.

На празен ход се усеща една лека вибрация,която не се усеща по волана.Стъклата не се вдигат и свалят сами,а трябва да държите бутона!

Като динамика няма как да ме впечатли със сегашния си двигател и 60к.с.Надявам се по-нататък да сложат някоя TSI модификация.Иначе разходът е впечатляваш за нов автомобил - 4.9л/100km при нормално градско каране и малко околовръстно.

Указателя за превключване на предавките доста рано дава сигнал за превкл.на по-висока предавка,но това не е кой знае какъв проблем за двигателя.

Общо взето е много добър градски автомобил. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се изненадах колко е добра количката. Карах я и на градско, и извън града. Динамиката си е предостатъчна. С включен климатик 80-120 никакъв проблем. Много удобна е и позицията на шофиране, седалките също. Имат много добри странични упори и дизайна им е готин. Отзад мястото е достатъчно за човек с моя ръст, имах 4-5 пръста от коляното до предната седалка. Споделям мнението на Мартин за управлението на колата, много е точно. За кола с такива размери багажника също е впечатляващ. Единствено, шумоизолацията можеше да е малко по- добра според мен. Други забележки нямам :D. Абе, който си я купи няма да сбърка. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile001 значи няма да сбъркам,нали Шкодко? smile152 s_flag

Определено не. Ама гледай да е петврата, че на теб ти трябва нещо по- практично. Между другото и на мен ми направи впечатление колко рано ти казва да включиш на по- висока предавка. На 4-та с 50 ми пусна стрелката да включвам на 5-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавка е! Но много зависи от цената. Както и да я гледам тази кола си е сапунерка! Но на фона на сапунерките на другите производители тази е доста приятна! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано я пуснат и с ръчни скорости , че тия автоматици са голяма недомислица, ако се гони нисък разход. Между другото с какъв мотор са тези тестови автомобили ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден видях едно такова сивичко, с много надписи и беше кабрио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки от интериора няма ли? smile004 Аз вчера видях във Варна VW up бяло, някой вече си е купил. Вобще не се чу, че минава нещо smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Радвам се, че колата Ви харесва! Досега всеки който се качи да я кара остава впечатлен! Относно емблемите на тестовите автомобили - те са старите, защото и трите тестови автомобила са произведени миналата година. Вече сме поръчали нови емблеми и ще ги сменим. Освен емблемите и надписите отзад също са различни - и тях ще ги сменим! Това което ще остани същото е удоволствието от щофирането на мъничето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една изложена в мола на Цариградско в София (the Mall). Разгледах я и наистина изглежда доста по-добре на живо отколкото на снимки. Останах с впечатлението за доста практичен автомобил - като външни габарити и интериор. Впечатлен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Радвам се, че колата Ви харесва! Досега всеки който се качи да я кара остава впечатлен! Относно емблемите на тестовите автомобили - те са старите, защото и трите тестови автомобила са произведени миналата година. Вече сме поръчали нови емблеми и ще ги сменим. Освен емблемите и надписите отзад също са различни - и тях ще ги сменим! Това което ще остани същото е удоволствието от щофирането на мъничето!

 

Здравейте, бихте ли споделили с нас номерата на емблемите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.