Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аз ли греша или другите са прави...!?


Spartan

Recommended Posts

Наскоро се докопах до пенсия по възраст /то при сегашното положение по друг начин освен с думата "докопах" не може да се характеризира.../.И се прежалих да налея догоре резервоара с мизерните заплатки дето скърцайки със зъби ми ги даде "работодателя" /може да ми е за последно :lol: /.Понеже старата бричка от 10 години не беше виждала толкова много манджа вървя като изтърван заяк близо 400 километра все извънградско и по магистрала и по междуселски "гърмян" асфалт.Накрая пак долях до горе и "Осанна!" - 22 литра!!!Да ама женското същество дето се вози до мен ме погледна като недоразвит извънземен и ми вика :"И ти със 75 км/час харчеше само 5 на сто...!"Абе жена,недей така,виж колко пише в прозорчето на колонката!Скоро съвсем ще спра да я карам при тези цени."Че ти отдавна спря да "караш" - беше отговора.Ха ми кажете сега - аз ли греша нещо за разхода или другите са прави.Май че е едно и също.Така че не го вземайте надълбоко... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5,5/100 - ако и моята харчеше толкоз, жената на ръце щеше да ме носи - колко пари за парцалки са това до 10/100 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято като тръгнах за морето със 120-ката(136 мотор) 4 човека,пълен багажник с чанти + още 2 чанти между пасажерите на задната седалка и разхода ми падна под 5 на 100.Нещо от рода на 4,8-4,85 на 100 със скорост от 95-100км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, като тръгнах за София преди 20г. когато нямах АГУ, сам, без багаж, разход 4.55-4.65 smile091

SLY, не ти вярвам. Разход от 5/100 го приемам някак си, но под 5 и то натоварен :^o

п.п. И като вземете да ги изкарвате до грам, сте ми много интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, като тръгнах за София преди 20г. .....

 

Колега като гледам, че си писал че си в Пловдив, май още не си стигнал София :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, като тръгнах за София преди 20г. .....

 

Колега като гледам, че си писал че си в Пловдив, май още не си стигнал София :lol:

Разбирай "като ходих до София" Излови ме този път. Връщам ти една бира :D

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви исторически пътувания правите. То с цената на горивата всеки отпуска газта, ама по нашите "магистрали" си е голям екшън. Пресни впечатления от вчера по Тракия, ние в лява лента 140-150, в средна доста коли с 80km/h при изпреварване задминават с 90km/h, някак не върви. Имам доста пътуване по Европа и UK, хората и олдтаймери дето колелата са им от спици да карат по магистрала си карат стабилно. Там разликата между двете ленти е не повече от 20-30km/h. По второкласните пътища да може и по бавно, ама според мен по магистрала не върви. Да не говориме, че съм бил свидетел TIR-ове да изпреварват леки автомобили. Иначе напоследък и аз на борда повече гледам средния разход, отколкото скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви исторически пътувания правите. То с цената на горивата всеки отпуска газта, ама по нашите "магистрали" си е голям екшън. Пресни впечатления от вчера по Тракия, ние в лява лента 140-150, в средна доста коли с 80km/h при изпреварване задминават с 90km/h, някак не върви......

До колкото си спомням минималната скорост по магистрала е 60км/ч. Ако греша, да бъда поправен.

Така че, всеки кара с каквато скорост прецени.

Наистина е гадно да ти излезе някои в лявата лента за изпреварване, пред теб, с по- ниска скорост от твоята.

За това си е виновен водача, а не скоростта му. Не е преценил и не е съобразил това, което вижда на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро ти май лъжец ме наричаш.Като не ми вярваш си е твой проблем,а ако не ти харесва написаното може да си запазиш коментара за себе си.Аз не коментирам,че на всеки пост се месиш и се правиш на компетентен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро ти май лъжец ме наричаш.Като не ми вярваш си е твой проблем,а ако не ти харесва написаното може да си запазиш коментара за себе си.Аз не коментирам,че на всеки пост се месиш и се правиш на компетентен.

Такава ли била работата. Добре тогава smile049 Така ли излиза отстрани? Винаки съм се стремял да помогна на колегите с каквото мога, дори и с думи.

Извинявай ако си засегнат, но този разход е невероятен, наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееейййй , ма Вие май залитнахте нещо на където не трябва а smile150

 

Сега по темата - аз пък лично никога не си засичам разхода на колите :) , че и до десети от литъра ...... Да за съжаление не съм толкова богат, че да не ми дреме колко ми гори колата , но пък и само това да правя - да доливам, засичам, изчислявам - НЕ благодаря ! Според това колко наливам и колко карам си я усещам горе доле как гори и това е. Ако започне неща да си позволява своеволия - то се усеща и се търси причина , и това е. Аз лично не смятам да си съкращавам живота с разни мисли за това колко на сто ми струва шофирането , дали не може видиш ли ти да ми излиза с 1- 2 лв. по- ниско. А още повече пък ми допадат изказвания на някой колко малко му горяла колата, или пък на други как това не можело да е истина..... ми да сме живи и здрави пък другото .... щом някой е щастлив, ако гори 4 на 100 така да бъде ! Аз лично като не го мисля - спя спокойно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте погрешно smile056 аз също не засичам.Наливам и карам до където стигне.Като тръгнахме за Китен имаше спорове по колко пари да се дават.Никъде не съм я изключвал от контакт,само съм я спускал на свободна на места.Разбира се пътя имаше нагорнища и надолнища,което се отразява върху разхода.По-горе съм написал "като тръгнах към морето разхода ми беше бля бля бля.....",а не че колата ми гори 4.8 навсякъде.Веднъж на връщане от Велико Търново карах със 120-130 постоянно и резервоара ми много бързо пресъхна. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,да това беше май моя личен рекорд със старицата-5,5 на сто.Признавам,не съм надвишавам 90 дори по магистралата,така че предишната ми поговорка "С моята 120 под 6 не мога да сваля а със Сузусито на щерката над 6 не мога да кача" си остава във сила.Тъй че не се тормозете че моята хвалба не отговаря на вашия разход-това просто си е хвалба постигната при уникални условия.Иначе всичко си е по старому:6-6,5 извън града с до 120 и 8-9 в града.И никакви почиствания на карбуратор и регулиране на ниво и въздух,никакви точни центровки на запалване,никакви поредни регулировки на клапани не помагат.Това си е толкова могат,но и това е добре нали! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята мисля, че скоро ще може да се представи малко по- добре откъм разход и вървеж. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Някакви исторически пътувания правите. То с цената на горивата всеки отпуска газта, ама по нашите "магистрали" си е голям екшън. Пресни впечатления от вчера по Тракия, ние в лява лента 140-150, в средна доста коли с 80km/h при изпреварване задминават с 90km/h, някак не върви......

До колкото си спомням минималната скорост по магистрала е 60км/ч. Ако греша, да бъда поправен.

Така че, всеки кара с каквато скорост прецени.

Наистина е гадно да ти излезе някои в лявата лента за изпреварване, пред теб, с по- ниска скорост от твоята.

За това си е виновен водача, а не скоростта му. Не е преценил и не е съобразил това, което вижда на огледалото.

 

По магистрала минималната скорост на движение е 50 км/ч.

Чл. 55. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път,

обозначен като автомагистрала със съответния пътен знак, е разрешено движението

само на автомобили и мотоциклети, чиято конструктивна максимална скорост

надвишава 50 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са твърде относителни! Айнщаин го е казал, не бат Емо Чолаков!

Всеки е карал от точка А до точка Б и е засекъл някакъв разход, но най-вероятно с различен товар, гуми и т.н. и накрая сравненията помежду ви са безсмислени.

Ето аз как съм я засичал по спомен:

- отсечка София - Пловдив ( магистралата ) към 120 км

- температура около 16-22C, вятър около 5-15 м/с smile091

- зимни предни гуми 165/80/R13 и налягане около 2,4 атм.

- задни всесезонни 165/18/R13 и налягане около 2,8 атм.

- височина отпред > височина отзад smile048

- общо тегло около 900 кг.

- средна скорост около 85 км/ч

- не съм подавал рязко газ

- всичко изминато на 4-та ( горе долу - 2300-3800 об/мин )

Разхода е около 5,5/100 А95. Дори това е доста относително като информация за сравниение защото има още доста неща, които влияят. Например вятър, трафик, начин на шофиране и т.н. Приблизително, приблизително ( колко да е приблизително ) сравнение ще стане само, ако някой тества с тези параметри.

И накрая и 5/100 да гори, щом като бензина стане 3лв няма кой знае какво значение.

П.п. Минималната скорост по магистралата е 50км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Толкова си горят задномоторните Шкодаци , ако са в кондиция...моя скромен принос за снижавне на разкода на екс 120 LS - ката ми беше едно електронно запалване за чукче мое производство. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Я, кого да видя! Skorost, бате, ела на събора !!

За съжаление в последната година не остава време за голямата ми любов, която стои самотна в двора...Надявам се този месец да ми остане време да я потегна малко, да я прекарам през ГТП и да я пусна отново да джитка по пътя...Ще се опитам и да се класирам за събора наесен!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви исторически пътувания правите. То с цената на горивата всеки отпуска газта, ама по нашите "магистрали" си е голям екшън. Пресни впечатления от вчера по Тракия, ние в лява лента 140-150, в средна доста коли с 80km/h при изпреварване задминават с 90km/h, някак не върви. Имам доста пътуване по Европа и UK, хората и олдтаймери дето колелата са им от спици да карат по магистрала си карат стабилно. Там разликата между двете ленти е не повече от 20-30km/h. По второкласните пътища да може и по бавно, ама според мен по магистрала не върви. Да не говориме, че съм бил свидетел TIR-ове да изпреварват леки автомобили. Иначе напоследък и аз на борда повече гледам средния разход, отколкото скоростомера.

Пресен пример.

На връщане от Соколски до тунел Ечемишка карахме в пакет с Мишо Алкохола - 80-90км/ч. - и се движехме с темпото на повечето коли по магистралата. След това ми се наложи да ускоря малко - детенце не беше добре - и със 100-110км/ч се чувствах като пилот - сам в лява лента.

Хората са пуснали газта - карат страшно икономично.

И сега да се похваля и аз - при условие, че на градско Черната дупка харчи 10-11, за 720км смесено (градско/извънградско) - 1/1 - ми даде разход 7,44л. Което означава, че с пълна кола на междуградско съм я свалил до около 6/100. smile152

P.S. В тези 720км. са включени и две гонки на Междене - пълна газ без мисъл за разхода (там може и 15/100 да е дала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресен пример.

На връщане от Соколски до тунел Ечемишка карахме в пакет с Мишо Алкохола - 80-90км/ч. - и се движехме с темпото на повечето коли по магистралата. След това ми се наложи да ускоря малко - детенце не беше добре - и със 100-110км/ч се чувствах като пилот - сам в лява лента.

Хората са пуснали газта - карат страшно икономично.

Интересно. Аз пък на връщане по същия маршрут съм поддържал почти като темпомат скорост от 130 км/ч на магистралата, на места до 140, а преди нея - 100-110, но не повече. И почти през цялото време някой бързаше зад мен и трябваше да му правя път, за да не ми се лепне зад гърба и да почне да светка и мига. И това в адския дъжд, при който почти нищо не се виждаше (особено между Севлиево и Ябланица). Изобщо не съм забелязал хората да са върнали газта и да карат икономично. И 10 лв. да стане бензина, българинът все ще бърза и все другите по пътя ще му пречат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.