Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спешна нужда от помощ за скоростна кутия на Фелициа 1.9D


volex

Recommended Posts

Здравейте!

 

Баща ми наскоро си закупи Skoda Felicia 1.9D 1997-8г. Но скоростната кутия се развали и сега си търси друга.Бях чул от някъде,че скоростната кутия от VW Polo е ставала.Искам да разбера така ли е ? И по конкретно ако става то от кой модели и от коя година.Ако има някой по запознат нека помогне.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво и е на кутията , та искате да я сменяте ?

Преди време четох някакви фантасмагории , че ставало , ама трябва да се свали фланеца , да се преправи избирача (кажи-речи целия механизъм на скоростния лост) и да се преправят тампоните и да се сложат полуоски от Поло ... аз на твое място бих потърсил скорости от Фаворит или Фелиция ... ако вземеш от Фаворит сменяш само задния капак с тампона.

Ако искаш да запазиш предавателното число на диференциала , като вземеш друга кутия го прехвърляш от твоита и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми чувало се е някакво виене и мисля,че някакъв майстор му бил казал че може да има износване.А още при покупката 5-та скорост имаше проблем.Включиш и не задържа изключва си,но се оказа че тя е извън скоростната кутия и може да се ремонтира без да се отварят скоростите.А да попитам за скоростите на Favorit и Felicia колата задължително ли трябва да е същата година каквато е и нашата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изключването на 5 -та лечението в най-лошия случай са 3 фиксатора и две пружини , а за виенето - може да е от липса на масло ... колкото до кутията няма значение годината на производство има значение от двигателя и понеже дизеловите рядко се разчастват по-лесно е да намериш от бензинова , която ако е от Фелиция можеш да монтираш директно , докато фаворитовата е с друг заден капак и за това се подменя с тоз , който имаш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е проблем да се вземе скоростна кутия от бензинова Фелициа и да се сложи на дизелова.Това е добре,защото по-лесно ще се намери скоростна кутия. smile152

 

Искрени благодарности на The Best Forman за помоща. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло кутията става! Но има разлика в главното предаване/ корона пиньон/ на дизела.

Предавателното цисло на главното предаване е 3.350 или 67:20 или 3.579 или 68:19.

на бензиновите е 4.167 или 75:18 и 4.118 или 70:17.

Все пак трябва да се отваря и преправя [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То със скорости от бензинова ще ги вдига по-бързо ... ама и максималната скорост ще е сериозно ограничена. Пример. При мен на 3000 оборота съм със 135km/h. При бензинов двигател на 3000 оборота скоростта е около 120. Съответно максималната скорост от около 180 ще падне на около 150. Това при мен. Предполагам, че на Фелицията ще падне на около 140 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е важно дали ще вдига 100 км/ч за две секунди повече!? smile049

Ако беше само това да, ама има други фактори които участват.

Не само двете секунди smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най чистата работа е да се намерят скорости от дизел и всичко да си е като заводско.

Проблема е,че няма голям избор на скорости от Фелиция с дизел.Първо ще разуча по подробно как стоят точно нещата със скоростната кутия и на какво се дължи проблема и може ли да се оправи.Ако няма оправия ще започне едно голямо търсене на скоростна кутия.

Ако пък някой продава нека пише на лично да го имам на предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книгата на К.Косев има таблица с предавателните числа на всички модели Фелиция , теглиш от радел "Литература" и четеш , ама все си мисля , че само диференциалите бяха по-различни като предавтелно число .

 

026856433.jpg?r=0

 

Както ти казах и по-горе вземаш каквато намериш и прехвърляш диференциала и си готов ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги скоростната кутия ще се сменя.Обаче търсенето нещо не върви.Ако някой е запознат и е чувал някъде да се продава,нека пише.Да Ви попитам има ли разлика в скоростната кутия на комбито и хетчбега. Защото се намират повече комбита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каде си в едно село до Велико Търново имаше дизелова фела на части.Даже я имаше мисля в kars.bg да се продава на части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каде си в едно село до Велико Търново имаше дизелова фела на части.Даже я имаше мисля в kars.bg да се продава на части.

 

По принцип съм от южна България-гр.Смолян/гр.Рудозем ,но съм студент в Пловдив.Тази обява я гледах в сайта,но търся първо някъде по близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една оферта от Пазарджик : http://www.cars.bg/u661273

Интересува ме дали скоростната кутия на 1.9 SDI 2000г. ще стане на 1.9D 1998г.Защото мислим утре да я вземем.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фелиция SDI не е слагано никога ... това си е чист атмосферен дизел ... няма се плашиш , зимай смело и дано е читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една оферта от Пазарджик : http://www.cars.bg/u661273

Интересува ме дали скоростната кутия на 1.9 SDI 2000г. ще стане на 1.9D 1998г.Защото мислим утре да я вземем.

 

Благодаря предварително!

SDi на Фелиция? Доколкото знам Фелата има само 1.9d. Нещо са се объркали тея пичове - освен, ако някой не е "насадил" мотора от Поло дизел, но от снимките не ми прилича на SDi!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една оферта от Пазарджик : http://www.cars.bg/u661273

Интересува ме дали скоростната кутия на 1.9 SDI 2000г. ще стане на 1.9D 1998г.Защото мислим утре да я вземем.

 

Благодаря предварително!

SDi на Фелиция? Доколкото знам Фелата има само 1.9d. Нещо са се объркали тея пичове - освен, ако някой не е "насадил" мотора от Поло дизел, но от снимките не ми прилича на SDi!!!

 

Никакво сди, така са го кръстили мотора просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.