Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Серво на волана - свирене (Октавия 2)


kolevjt

Recommended Posts

Колеги,

от около година чувам звук при навиване на волана крайно ляво, крайно дясно. Става все по силно с течението на времето. От сервиза казаха, че не чуват нищо ама те и преди тампоните не ги чуваха.

Един приятел ми казва, че кормилната рейка ми е отишла, друг ми казва, че ми е паднало нивото на серво течността. Тук във форума чета че серво на Октавия 2 е електромеханично т.е. хидравлична течност май няма на сервото на волана?

 

Някой да има идея къде да отида или к'во да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам един подобен шум при навиване на волана подчти докрай и устових , че шума се чува когато давам газ или когато съм по на нагорнище(демек когато си натискам педала на газта), звука е като виене. когато примерно съм по инерция или без газ го няма въпросния шум колкото и да навивам волана. в шкода ми казаха,че било някакъв дефект на 6 степенните скоростни кутии и да не се притеснявам. Та вече 2 години и половина карам с тоя шум колата ми е на около 75000 км. купих я на 30 хил. и от тогава си е шума.

 

 

ПС: километрите са реални. колата е купена от първи собственик в България, който съответно я е купил от Еура тек софия. купих я на 2 години и половина на 30000км(само няколко месец след като й беше изтекла гаранцията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!

 

Моята е на 80 К, шума се появи към 50 -60 К не помня и наистина е свързан с подаване на газ, ама двама "разбирачи" го чуха и казаха хидравлика.

Аз обаче ще продължа да търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виенето като на електромотор ли е или е скърцане ? На място или в движение ?

 

В движение.

 

честно казано незнам какви омаш предвид по виене на електромотор.

 

но звука поне при мен е нещо между бучене и виене. дебел е звука, ако мога да го нарека "буботещ" звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!

 

Моята е на 80 К, шума се появи към 50 -60 К не помня и наистина е свързан с подаване на газ, ама двама "разбирачи" го чуха и казаха хидравлика.

Аз обаче ще продължа да търся

 

 

ако разбереш нещо казвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

от около година чувам звук при навиване на волана крайно ляво, крайно дясно. Става все по силно с течението на времето. От сервиза казаха, че не чуват нищо ама те и преди тампоните не ги чуваха.

Един приятел ми казва, че кормилната рейка ми е отишла, друг ми казва, че ми е паднало нивото на серво течността. Тук във форума чета че серво на Октавия 2 е електромеханично т.е. хидравлична течност май няма на сервото на волана?

 

Някой да има идея къде да отида или к'во да правя?

O2 не е с електрохидравлично серво, а с електромеханично. Демек с директно зацепен ел. двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер главина на някой от предните две колела като друга възможност! Виенето или свиренето е подобно, появява се точно при навиване на волан на ляво или на дясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер главина на някой от предните две колела като друга възможност! Виенето или свиренето е подобно, появява се точно при навиване на волан на ляво или на дясно!

 

от скромните си познания не мисля ,ч е е лагер. чувал съм как вие лагер, там е доста по отчетлив звука. този звук зая койото говорим е по скоро много глухо бучене-скърцене или виене(немога точно да го определя звука). Можеби дебело-глухо скърцане най добре описва въпросния звук. Пък и на 30000 километра да се пре*ва лагер, не е ли малко възможно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не вие на място значи не е проблем в сервотроника. Ако беше от него щеше да вие И на място. Остава да е от двигателния отсек или от окачването.

За да изключиш двигателя - иди на безопасен участък , развий 40-50 км/ч и угаси мотора. В този случай сервото остава да работи. И слушай има ли виене или няма ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не вие на място значи не е проблем в сервотроника. Ако беше от него щеше да вие И на място. Остава да е от двигателния отсек или от окачването.

За да изключиш двигателя - иди на безопасен участък , развий 40-50 км/ч и угаси мотора. В този случай сервото остава да работи. И слушай има ли виене или няма ! :)

 

Със сигурност става при даване на газ. когато не настъпваш педала на газта го няма тоя звук . Най много се усеща когато си на светофара и трябва по рязко да тръгнеш и завиеш. В друг случай който се усеща много е когато излизам от подземния гаржа във вкъщи или в офиса(тогава изкачвам естакада) и друг случай когато се наложи да направя обратен завой някъде. И в трите случай е свързано с даване на газ. когато примерно слизам надолу по естакада в подземните гаражи съм правил какви ли не проби и го няма тоя звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лагер на главина, той се чува и при висока скорост. Освен това не е свирене, а виене. Това дето го описвате си мяза баш на проблем в рейката и/или ел. мотора.

 

Обажда се при крайно натегнато положение, защото тогава системата е най-натоварена. Карайте докато почне да се обажа непрекъснато и тогава ще го правите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към виещите колеги :

 

Когато чувате виенето съпроводено с даване на газ - климатиците ви включени ли са на AUTO или охлаждане . Някои компресори издават подобен вой при подаване на газ при недостатъчно количество фреон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към виещите колеги :

 

Когато чувате виенето съпроводено с даване на газ - климатиците ви включени ли са на AUTO или охлаждане . Някои компресори издават подобен вой при подаване на газ при недостатъчно количество фреон.

 

 

Хм... това вече не съм го пробвал. Ще пробвам и ще кажа. демек изключвам климатроника и да пробвам

 

ПС: днес установих , че и без да давам газа пак се чува, но трябва да съм на скорост. демек се чува когато съм на скорост, при свобона няма нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към виещите колеги :

 

ГоУем си Димо! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нищо общо с климатроника. пробвах го още лятото. не е и сервото. сауро е напълно прав. писах тема за този проблем viewtopic.php?f=46&t=25312 . само 4е на мен ми казаха 4е проблема бил в диференциала, не скоростната кутия, което съм склонен да вярвам, т.к. ако не е навит волана шум няма, скоростната кутияя според мен се товари еднакво при завой или направо.

 

viewtopic.php?f=46&t=19199 това е още еднА тема по този въпрос. изпрати ми я колегата топ диригент

 

 

Един въпрос към виещите колеги :

 

Когато чувате виенето съпроводено с даване на газ - климатиците ви включени ли са на AUTO или охлаждане . Някои компресори издават подобен вой при подаване на газ при недостатъчно количество фреон.

 

 

Хм... това вече не съм го пробвал. Ще пробвам и ще кажа. демек изключвам климатроника и да пробвам

 

ПС: днес установих , че и без да давам газа пак се чува, но трябва да съм на скорост. демек се чува когато съм на скорост, при свобона няма нищо

 

 

точно, аз също онзи ден установих това. слизах по спираловидна рампа в мола, доста стръмна, на първа, без газ и се чуваше без да подавам газ.

 

 

 

п.с.

на мен също ми казаха от еуратек да си свиркам нямало проблем. а бе още една причина да усилиш радиото s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ти с кви гуми си бе , човек ? Да не ти е проблема с гумите - при ускорение и на завой ...

Аз скоро сложих едни летни гумета и все едно се возя в газка - виетнамка, но знам , че шума се появи веднаги и не си го слагам. При мен шума при завой се губи, а е най-силен при спиране. Зависи от грайфера и др. разни там неща...Дори като карам с постоянна скорост изпадам в резонанс. Приличам на стар конвенционален климатик дето му трака решетката. :D

Я си спомни има ли разлика зимни/ летни гуми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумите са еднакви, 195/65/15, дори купих две чисто нови летни континентал с надеждата да е от миналогодишните летни (които са на 15 к км), но нейсе. живот и здраве, юни съм на константин и елена и ще отида при бега4ката да му демонстрриарам и той да дифинира това виене, бучене, стържене, кой както иска да го нарича, то е едно и също 100%. 15 хил км този шум го нямаше, след което се появи без да съм сменял гуми или каквото и да е. със слагането на зимните незнайно как изчезна, докато не ги смених отново с летните. това е, повече нямаа да оттегчавам колегите с тази тъпотия. живи и здраврюи, бега4ката ще каже какво е.....

 

весели празници на всички!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумите са еднакви, 195/65/15, дори купих две чисто нови летни ........................ със слагането на зимните незнайно как изчезна, докато не ги смених отново с летните....

smile159

 

Ха така - дойдохме си на думата !!! smile159 Ся , ако идеш утре да туриш пак зимните - пак незнайно как ще изчезне !!!

Приятелю, такива неща веднага се забелязват , а не незнайно как...Навярно не си много наблюдателен и не забелязваш бързо новите неща...

За мен са 99% гумите, само дето не се знае кои ...задни или предни...зависи как караш и колко си дълъг. Ако си с дълги ръце и караш с макс. назад седалка - вероятно са задните и обратно.

 

п.п. мога да се обзаложа на 7 лв. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте влизали във филми.Карайте и си свиркайте,музиката на макс и това е! smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма общо с гумите 100%. и с климатика няма общо пробвах го.

 

И го пробвах без газ на скорост пак се чува въпросния звук. Когато съм на свободна няма шум.

 

Това ме кара да мисля, че е свързано по някакъв начин с нещо от скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

привет колеги!

да чукам на дърво, при мен шумът изчезна, смениха ми маслото на диференциала и се оправи. дори издържа теста в мола, карах я надолу и нагоре, няма и помен от шума. дано от това е било и повече да не го чувам.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.