Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газова уредба на Шкода?


Sybi

Recommended Posts

Предимството е, че е по-евтина и ще ти свърши общо взето същата работа. Колектора е метален и няма проблеми, слагаш една кихалка на филтъра и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава уредба - обикновена,мотора е МПИ.Добавена е ламбда контрол система "Тартарини ТЕК 99 Еволюшън" и проблеми досега не съм имал - година и половина.А и предишния собственик не е имал.Има 2 взривни клапи - едната е монтирана на въздушния филтър,а другата - на капака над дросела.Досега не е гърмяла.Просто е въпрос на настройка и на изправна запалителна система.Най-добре е с газов инжекцион,но пак много зависи от този,който ще го настройва.Колекторите са метални,но за сметка на това тялото на въздушния филтър ново е към 220лв.,а на капака над дросела - 60-тина лв.Гофрирания маркуч между тях е 40-тина лв.Все хубави цени :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложиш всички емулатори за да не бие компа грешки като побъркан ще излезе на същите пари , но харча и вървежа на инжекциона не можеш да постигнеш с обикновенна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложиш всички емулатори за да не бие компа грешки като побъркан ще излезе на същите пари , но харча и вървежа на инжекциона не можеш да постигнеш с обикновенна .

 

:smt017 Забравих да спомена ,че имам емулатор на дюзите.Иначе вярно е,че инжекциона си е инжекцион.Ако тепърва слагах газова уредба,щях да се насоча към газов инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти по темата: 1.6 е с пластмасов колектор - мога ли да сложа алуминиев от 1.3 и да си сложа обикновена газова, че инжекциона е бая по-скъпичък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти по темата: 1.6 е с пластмасов колектор - мога ли да сложа алуминиев от 1.3 и да си сложа обикновена газова, че инжекциона е бая по-скъпичък?

Не,не може - няма да паснат колекторите към главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за моя мотор алуминиеви има ли? Имам впредвид дали ги има фабрични - не бих сложил някаква гаражна преработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал да има,но по-добре се поинтересувай дали някой метален колектор от VW мотор не пасва на мястото на пластмасовия ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не ги ....... VW :(

Последно: къде в София могат ми продадат и монтират газова - имам впредвид както трябва - с т.нар. "пуканки" и всичко друго необходимо? Нищо не разбирам от газови и не ми се ходи на тъмно в непроверени сервизи - МОЛЯ за препоръки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, проблем ли ще е ако си сложа обикновена газова уредба на Шкода Октавия 2.0 (пълна инжекция)? Какви са предимствата и недостатъците? Понеже както знаете тя е с метални колектори и мисля, че няма да е фатално стига и уредбата и майстора да са по-читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай обикновенна и не се плаши няма да имаш проблеми.

Даже ще ти кажа оринтировъчни цени.

 

Бутилка 20 литра (втора ръка) 30 лв

тръби 20 лв

пълначка 5 лв

изпарител ако е турски 70 лв

емулатор 60 лв (недей пробва да прекъсваш дюзите с реле , защото ще трупаш много грешки.

газов клапан (ловато) 30 лв

смесител (мисля че беше 56 мм) 30-40 лв ( да е с клапа)

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката нека бъде нова,защото ако е стара ,не се знае в какво състояние ще бъде и да няма корозия или шупли и да стане пожар.Още повече ,че на 5 години трябва да се подлага на хидравлична проба ,за да се види здравината и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.