Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Жоре, много ти благодаря за хубавите думи! ? Ценя мнението ти високо, но съм далеч от професионалист. Израстнал съм в семейство на музиканти и още като тийнейджър си казах, че свиренето ще ми бъде само хоби. :) 

Барабаните са почти едно към едно с оригинала (като партии де, щях да се радвам много ако можех да свиря едно към едно Дейв Грол :) ). А за звукът, малко набързо го скалъпих, та може и доста по-добре да е, но имам навик малко да прибързвам, когато си наумя нещо. Прав си, че подобни мнения са поощрителни, та ще взема да пусна още едно кратко видео, малко по-ново и си пограх малко повече с звука. Отново недостатъчно, но все пак мисля, че звучи по-добре.

Относно брадата, помъдряваме, какво да се прави. ?

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, axel написа:

 Ценя мнението ти високо, но съм далеч от професионалист. Израстнал съм в семейство на музиканти и още като тийнейджър си казах, че свиренето ще ми бъде само хоби. :) 

 

Благодаря. В сравнение с мен си професионалист, като ниво. :)

Те и Пинк Флойд не са професионални музиканти, а архитекти. Който си има дарбата, си я има.

И това чудесно го направи, брейковете, чинели, нежен фус и ритъма на малкия барабан......Ще го докараш, като Розана на Тото. Пробвал ли си? Специалистите казват, че партията на ударните е много интересна. Не мога да кажа дали е трудна или лесна. Според мен е трудна. Сега имаш възможности, нагласил си барабаните в малко студио/помещение, имаш добър звук....само време и желание трябва. Да, мога да бъда и досаден на тази тема. Мога да ти избера и подходящ материал. :)?

Като направиш видео го показвай. Незначителна подробност е, че свириш неща, които не съм чувал и са ми непознати. Между другото, едно от любимите ми занимания в тубата е да гледам drum cover на харесвани от мен песни.

 

Тези дни съм на поп вълна:

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, joro-120L написа:

Между другото, едно от любимите ми занимания в тубата е да гледам drum cover на харесвани от мен песни.

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.08.2022 г. at 22:51, joro-120L написа:

...

И това чудесно го направи, брейковете, чинели, нежен фус и ритъма на малкия барабан......Ще го докараш, като Розана на Тото. Пробвал ли си? Специалистите казват, че партията на ударните е много интересна. Не мога да кажа дали е трудна или лесна. Според мен е трудна....

 

 

Благодаря! Пробвал съм Розана, не става.? Трудна си е.

Поздрав!

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, axel написа:

Пробвал съм Розана....

 

Супер. Радвам се. Щом си пробвал, значи ти харесва. Въпреки, че за мен е банална песен и не я слушам, но ударните си заслужават да им се обърне внимание.

 

Влади, не знам дали си го гледал. Мисля, че ще ти е интересно.

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, axel написа:

Пробвал съм Розана, не става.? Трудна си е.

 

И да си допълня предишното мнение. Влади, интересно ми е от твоя гледна точка, или един анализ от погледа на барабанист, който аз не мога да направя за себе си. Като я слушаш изглежда лесна, но това съвсем не е така. :)

Какво можеш да кажеш за партията на ударните и в какво се изразява нейната трудност.

Поздрав!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен лично е чисто технически, защото не съм свирил шафъл (или суинг) и не ми върви толкова свободно дясната ръка на такъв ритъм. А когато трябва да се включат и гоуст нотите, които свири с лявата ръка и са много важни за бийта, направо изключвам. Не че с достатъчно репетиция няма да стане нали, но... Забелязал съм обаче, че и барабанисти, които нямат проблем да свирят шафъл, не им се получава особено сполучливо. Това според мен е, заради самото чувство и лекотата с която трябва да се свири този бийт, каквито имат барабанисти от ранга (или поне близък) на Джеф. Дори и Саймън Филипс звучи доста различно (в смисъл, че е различно, не че не му се получава) , когато я свири. Не много нАучно обяснение, но се надявам, че ме разбираш. Както (защото спомена по-горе Флойд) Дейвид Гилмор не свири нищо кой знае колко сложно технически, а пък никой друг не може да го изсвири като него. :) Въобще всеки от тези големи музиканти си има почерк, който е много трудно и почти невъзможно да се имитира. 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, axel написа:

Ами при мен лично е чисто технически, защото не съм свирил шафъл (или суинг) и не ми върви толкова свободно дясната ръка на такъв ритъм. А когато трябва да се включат и гоуст нотите, които свири с лявата ръка и са много важни за бийта, направо изключвам. Не че с достатъчно репетиция няма да стане нали, но....................

 

Точно това ме интересуваше. Техническата страна на въпроса.

И останалото написано го разбирам и е така. Благодаря. ?

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм някакъв рандъм рок/метъл плейлист в тубата и почва това парче....след 5 секунди синковецът се изцепва: " ТАТЕЕЕЕЕЕ, така ти звънеше старият телефон.....,". Има надежда да стане човек от него явно - на тате момчето ? 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес рожден ден щеше да празнува незабравимият Фреди Меркюри.

Емблематичен и запомнящ се глас. Изключително присъствие на сцената. Роден артист. RIP Freddie

 

Ще пусна Бохемската рапсодия. Всички вокали са на Фреди.

 

 

п.п. Утре ще спомена още един рожденик. Разликата в гласовите данни е умопомрачаваща в полза на Фреди, но той пък си има други достойнства. :)

  • Благодаря 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много позитивно изпълнение. И … баси перфекния синхрон.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Джордж Роджър Уотърс (Сури, Обединеното кралство, 6 септември 1943 г.).

Британски музикант и композитор, съосновател на групата Pink Floyd, смятана за една от най-влиятелните в историята на съвременната музика. Той става концептуален композитор на групата след напускането на Сид Барет. С него Pink Floyd постигат световен успех през 70-те години благодарение на концептуалните си албуми The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals и The Wall. Той напуска групата през 1985 г. поради творчески и правни различия с останалите членове."

 

Роден в една година с моите родители, Колкото харесван, толкова и мразен, и още толкова талантлив композитор и автор на текстове. Честит рожден ден! И нека да се радва на здраве и творческо дълголетие!

 

Изпълнение от един не толкова популярен и недооценен, според мен албум, издаден 1983г. Последен с участието на Уотърс в групата. Именно с този албум започнах да слушам Флойд. Бях впечатлен от чувството, с което Уотърс изпълнява песните. Попадна ми от мой съученик, който го имаше на касета. Със Стената и другите всепризнати албуми се запознах след това.

 

 

Сбъдване на една моя мечта, да ги видя един ден заедно! Събраха се на една сцена, в името на благотворителна цел по инициатива на Боб Гелдоф. А на него няма как да му откажат. Стари другари са. Той изпълнява главната роля във филма "Стената". Заслужава внимание и солото на Дейвид Гилмор.

 

 

Малко се поотпуснах, в чест на рожденика, но това парче е задължително :):

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.