Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

@axel Влади, Честит рожден ден! ???

Да си жив и здрав! Все така да ни радваш с добри изпълнения в тази тема и нови успехи на музикалната сцена!  ?

Поздрав:

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, благодаря ти за пожеланията и поздрава!?

Това изпълнение ми е много любимо. Като се има предвид, кои са замесените, няма и как иначе. Следващото ниво на супер група. За Саймън и Лий знаеш, но и Майк Стърн ми е мега любим, пък и е много специфичен и разпознаваем със звука си. Да не говорим и какъв благ човек е. :)

Наздраве с едно негово изпълнение, редом до други великани, разбира се.

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.01.2022 г. at 20:36, axel написа:

Това изпълнение ми е много любимо. Като се има предвид, кои са замесените, няма и как иначе. Следващото ниво на супер група. За Саймън и Лий знаеш, но и Майк Стърн ми е мега любим, пък и е много специфичен и разпознаваем със звука си. Да не говорим и какъв благ човек е. :)

 

Акцента този път е върху Саймън Филипс. :) Останалите случайно попадат тук. Можеше и да са други.

Нарочно избрах това изпълнение, защото камерата следи само него. Много персонален поздрав за теб, защото си барабанист, защото го харесваш, може би ти е най-любимия или един от фаворитите. И не на последно място - и аз се възхищавам на този музикант! Невероятен талант е меко казано. Чудесна координация в лява и дясна страна. "Отворено" свирене - не кръстосва ръцете за фуса. Изобщо, демонстрация на страхотна техника! На повечето барабанисти, силната им ръка е дясната, вкл. и на Джеф, който има невероятна и фина дясна ръка. А при Саймън всички крайници са еднакво силни и координирани. Не наблюдавам толкова изкъсо други барабанисти, и не знам дали има някой подобен на него с този начин на свирене.

Това виждам, Влади. Мнението ми е непрофесионално и може да има неточности или пропуски.

 

Съвсем наскоро открих тази група. Хареса ми. Мелодичен джаз с много як бас! 

И, като казах "бас" - И басиста рожденик днес @Алекси Георгиев е поздравен! ?

 

 

....и още нещо:

 

 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но едно мястото на което се срещат музиката и инженерството е органът. Как са ги 'измислили' тия работи без да питат гугъл и тубата. Позволявам си да пусна нещо, което слушам в момента. Поздрави.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, FAV135 написа:

Не че нещо, но едно мястото на което се срещат музиката и инженерството е органът. Как са ги 'измислили' тия работи без да питат гугъл и тубата. Позволявам си да пусна нещо, което слушам в момента. Поздрави.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Орган_(музика)

 

Един от най-красиво звучащите инструменти, да не кажа - най-красивия, уникален сам по себе си и може би най-труден за свирене/овладяване.

С много богат честотен диапазон, който слиза много ниско - 16Hz и завършва чак на 21kHz. /за справка - роял пиано 27Hz-4200Hz, контрабас 40Hz-300Hz/

 

И сега се сещам за едно изпълнение, което първо ме впечатли със звученето на орган в началото. Поздрави.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карантина-фънк-импровизация в Еm и такт 4/4 ?

 

Знам, че Жорката ще ми се скара за звукът, а Влади - за клатенето в ритъма. ?

 

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Алекси Георгиев написа:

 

Знам, че Жорката ще ми се скара за звукът, а Влади - за клатенето в ритъма. ?

 

Няма проблем. :)

Имам превключвател "моно" на усилвателя, така че и в другия канал се появява звук. ?

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минавам да честитя празника. Тихо и спокойно, защото с жената сме си вкъщи след ковид. 

Бъдете здрави! Бъдете обичани и нека само любов, щастие и вино да бележат дните ни. 

 

Решихме да се почерпим и да изгледаме Pulse за пореден път. Страхотно шоу, страхотна емоция, страхотни 22 темички, страхотно настроение, невероятен Гай Прат, невероятен Ник Мейсън, невероятен Ричард Райт, и ненадминат Дейвид Гилмор. 

 

И вместо песен от лайфа, ще пусна наздравица! 

 

IMG_20220214_220617.jpg

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Алекси Георгиев написа:

.......И вместо песен от лайфа, ще пусна наздравица! 

 

Можеше и наздравица и песен, да видим коя си харесал най-много.  ;)?

Мезетата са квалитетни, обаче по-голямо впечатление ми направи главата на китара. Не знам какъв сувенир е.

Мога само да гадая. Отварачка, тирбушон...:) Нямаше ли нещо с четири ключа? Някой Фендер.

п.п. А този концерт, Алекси, го излъчиха по БНТ тогава, мисля 94г. Записах го на видео касета, по-късно и DVD. Мн. добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм, попаднах на доста интересно и образователно клипче !

Признавам, че при някои песни, имаше голяма изненада и лек културен шок :D

В общи линии, става въпрос за изключително популярни и харесвани песни, за които повечето хора мислят/знаят че определен изпълнител е техен автор /в това число и моя милост, за някои от песните/, но всъщност, истината е съвсем различна.

Да не говорим, че в някои случаи, оригиналът звучи доста по-добре, от варианта и респективно изпълнителят, който е най-популярен !

На който му е любопитно и има нерви, да заповяда B)

 

 

  • Благодаря 3
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е интересно и образователно, Боре. Сега нямам време да го изгледам цялото, но със сигурност ще го направя.

 

Така, като гледам, до десетата минута на клипа и аз съм от тези "повечето хора":

 

преди 21 минути, Боре написа:

....В общи линии, става въпрос за изключително популярни и харесвани песни, за които повечето хора мислят/знаят че определен изпълнител е техен автор /в това число и моя милост, за някои от песните/, но всъщност, истината е съвсем различна.

 

Музиката е необятна Вселена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

Сега нямам време да го изгледам цялото, но със сигурност ще го направя.

 

Преди 3 часа, Боре написа:

Признавам, че при някои песни, имаше голяма изненада и лек културен шок :D

 

Боре, всичко е наред. Та ние сме израснали с тези кавър версии. Де да им търся оригиналите. То опира и до стилове, които слушаш и най-вече те интересуват. Напр. Пинк Флойд не могат да попаднат в такъв клип. И много други не комерсиални изпълнения. Поколенията след нас и те няма да знаят оригиналите, които знаем сега ние. Това можах да измисля, като оправдание.:)

Единствен подготвен по тази тема виждам ходещата или подвижна музикална енциклопедия - Тома Спространов. Да е жив и здрав!

 

и да взема да пусна нещо, че много се разприказвах, а музика няма.

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, joro-120L написа:

 

Можеше и наздравица и песен, да видим коя си харесал най-много.  ;)?

 

впечатление ми направи главата на китара. Не знам какъв сувенир е.

 

 

Жоре, съжалявам, но наистина не мога да отсея нещо конкретно, което да изпъкне на фона, на цялото шоу. Всичко е така създадено, че те държи в еуфория от 1-ва до 151-ва минута, та и часове след това. 

Иначе въпросното сувенирче, не е нищо повече от капачка за бутилката ;)

Като цяло, това е подаръчен пакет, направен като куфар за китара. Случайно го видях в склада при брат ми. Бяха му докарали 3бр и не издържах без да купя едната. 

 

 

IMG_20220216_003103.jpg

 

 

IMG_20220216_003210.jpg

Редактирано от Алекси Георгиев
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, нИ сА смей, ама тези Battle Beast наскоро и съвсем случайно ги открих. Не ги бях слушал досега. Радват ме, защото звучат някак различно. За сега любимото ми е това:

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай онлайн радио Badrock - много разнообразна музика и ще ги чуеш и тях.

Инак в колата в момента съм на нещо старо и леко 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, The Best Forman написа:

Слушай онлайн радио Badrock - много разнообразна музика и ще ги чуеш и тях.

Инак в колата в момента съм на нещо старо и леко 

 

И къде го чекаш т'ва момиче от песента? На светофара или у кабинета?

 

Аре, да не е спам, ето и от мен нещо. Не е оригинала (някак повече ме радва в оригинал), но е доста силно. Клипа пък ми е тегав, но както се казва в една друга песен - "Sad but True" 

 

 

https://youtu.be/duiaZGamp38

Редактирано от zloQQ
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че коментирате Battle Beast....аз поне ги знам от няколко години - издават ги Nuclear Blast Records, а аз ги следя в тубата та.... Типичен скандинавски пауър метал - радват ?
И нещо пак на Nuclear (The Hellacopters и Battle Beast са от малкото слушаеми групи на Nuclear):

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще вляза още повече офтОпик в темата - да питам, съвсем сериозно... 

Някой има ли представа баса с раздвоената глава, на който свири Ивайло Крайчовски (FSB) какъв е като марка и модел? Имам някакви проблясъци, че съм гледал и други музиканти с такива китари и от това съдя че е сериина китара, а жена ми твърди че е къстъм. 

 

Говорим за този бас... 

 

 

 

1487516070-2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.