Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Поздрав

 

 

 

п.п. син на Джон Уилямс

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Джон_Уилямс

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някои песни, които като чуеш и искаш да ги изпееш без да можеш да пееш и без да знаеш текста. Ей това е такова, поне за мен. ?

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, аз искам да изпея това. Мога, не мога, хич нема да се пробвам. :)?

Al Jarreau е недостижим и за професионални изпълнители. А, който се усмели да пее негови песни, почти сигурно е обречен на провал. Най-малкото - излагация.

Това ми попадна наскоро и бях приятно изненадан от изпълнението. Хареса ми. Изпълнителят е Chris Walker, напълно неизвестен за мен. Освен гласовите данни, силно впечатление ми направи и овладяването на импровизацията в стила на живите изпълнения на Al Jarreau , които са уникални, специфични само за него и винаги изненадващи./и въпреки това аз трудно ги понасям/.  Една песен може да я изпее по 100 начина. Сигурно поставя на изпитание и музикантите около него.

 

 

...и каква била работата  - след бърза справка, Chris Walker се оказа басист в оркестъра му.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.11.2021 г. at 22:26, axel написа:

 

 

Това обещавам да го пусна на баща ми. Той страшно много си пада по такива неща. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази песен я чух в един плейлист - "Keep calm and feel the reggae". Там беше с артист нейм Natty Bong. Стори ми се позната и видях, че е на Lana Del Rey. 

Това име също ми беше познато, но никакъв спомен защо, как и откъде.

 

 

 

Хареса ми звукът от телекастъра, макар че не съм особен фен на звукът от тази конкретна китара в серията на Fender. Както и да е - хареса ми ауфтакта, разбира се. Хареса ми плаването на основния вокал с бек-волалите и psychedelic мотивите. 

Един бърз прочит в тубата ми показа, че някъде, явно по някое радио или в някой друг плейлист, в паметта ми са се запечатали освен тази, и още една - high by the beach. 

И така, с препускането ми (на бързо) из дискографията й ми се стори, че на моменти има някаква прилика с Beth Gibbons, което споделяйки с жена ми, бе прието с жест с ръка от сорта "Алоо, я пак" ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам съвсем за кратко през темата - бързо, лесно... петъчно. 

 

 

Danny Carey

 

 

 

Или... 

 

 

Mike Portnoy

 

 

 

 

На везна съм като моментно усещане и настроение, но грамовете са за Дани. 

 

Мнението на Влади дали би се повлияло от едно Наздраве в случая? ?

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично Майк повече ме кефи (може би , защото ритъма е по-жив).

Който си го може , го може :)

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наздраве, Акекси!?

Преди години бях зарибен доста по Дрийм Тиътър. Тогава щях да ти кажа Майк. Сега обаче съм съгласен с теб и Дани изпреварва Майк с малко. Винаги съм харесвал много Тоол, от както ги чух за пръв та до ден днешен. Тиътър не че не ги харесвам вече, но няма да си ги пусна, ако се чудя какво да слушам сега, особено от както са с Манджини. Та да, като цяло и аз клоня към Дани, защото в нито един момент не ми е доскучавала тяхната музика. :)
 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Напоследък ми изглежда, че вървим към 'един прекрасен нов свят':

 

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, жестока банда е Лос Лоботомис. Имам техен концерт на двд, но с Саймън Филипс и съм голям фен. Честно казано, не знаех, че съществуват още от времето на Джеф. Благодаря!

Любимото ми от въпросният концерт. Поздрав:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, както казват младежите - Максимално се изкефих на това изпълнение!:) Виртуози, страхотни музиканти и композиция.  Не случайно ти е любимо. Много благодаря! ?

На двд е още по-яко сигурно и качеството е по-добро. Аз пък почти редовно си слушам Алън Парсънс на СД. Не си забравил, нали?;)

И да отбележа, че днес Алън Парсънс има рожден ден. Гениален звукоинженер! Годината е 1973та и той е само на 24.

Няма група в този период да звучи по този начин. Няма компютри, няма програми. Само магнетофонна лента.

 

Трябват добри колони и усилвател. Поздрав:

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2021 г. at 18:50, joro-120L написа:

... Аз пък почти редовно си слушам Алън Парсънс на СД. Не си забравил, нали?;)

 

Не съм, разбира се. ?

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа, уважаеми колеги, приятели и весело посрещане на Новата година! :)

Да сте живи, здрави и щастливи!

Един много специален Коледен поздрав от дъщеря ми.

п.п. Интерпретацията си е нейна.

 

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тази вечер ми остана време да пусна нещо. Не много типично за мен, но нещо, което в началото не ме грабна толкова, колкото две минути след това. За пръв път чувам тази версия и мисля, че е доста приятна и не знам защо така лъхаща на готино, торфено уиски  

 

А и да поздравя Боре. Големия Боре, че тук има и друго Боре 

 

... абе и за двамата ?

 

 

 

 

Наздраве, @Боре

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и Ерик Бърдън на стари години е изкуфял , като всички старци и е окепазил една вечна класика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.