Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

преди 20 минути, Алекси Георгиев написа:

 

Що ли се сетих за Orbital

 

 

Ами пусни като си се сетил де. :)

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

Повече няма да се повтори.:)

Нали разбираш, че това не беше забележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

Ок. Тъкмо повод да й обърнем внимание :)

 

Отдавна се каня да пусна този изпълнител. Сега мисля, че имам основателна причина.

120 години от рождението на Луис Армстронг.

 

 

Мисля, че тук ще се разберем ? ? Не като отговор, а като добавка пускам една много красива песен (клипчето също е много приятно) в изпълнение на Луис и голямата Ела:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета ви тук за Селин Дион....ми не знам - много й се радвам, ама само защото изпя песничка във филм в който Леонардо ДиКаприо се удави (баси кефа) ?

Моите предпочитания са за тази дама...

  ...както и за малко по-модерната й алтернатива:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.07.2021 г. at 15:13, joro-120L написа:

......Да, Влади трябва да каже нещо...или да направи разбор. :)  Още повече, че е барабанист.

Алекси пък е басист.... Чакаме арбитрите.

 

Алекси, виж как съм ви представил двамата с Влади. Преди месец. Извадка от един мой по-дълъг пост.

Тогава мисля беше на морето на фестивал и може да си го пропуснал.

 

Преди 9 часа, Алекси Георгиев написа:

Влади, ние с Руди се познаваме от край време. Даже няколко пъти сме свирили, само че аз на китара, че с два баса става меле. 

Иначе що не казваш, че с теб сме колеги и като музиканти?! ?

 

Преди 1 час, axel написа:

Не си чел внимателно, Алекси.:)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, joro-120L написа:

 

По-скоро, прогресив рок. И това е част от стиловете, които харесвам. Като нямам предпочитан. Почти навсякъде, в стиловете, които слушам имам изявени мои си фаворити. Не слушам и не харесвам всичко от предпочитаните ми стилове. Дори не харесвам всичко и на любими мои групи или певци. Много ми са тесни границите на харесване на песни. Това, че някоя песен е от стил, който предпочитам не означава, че я харесвам.....

Ице, отваряш ми много работа да пиша. Песните, които пускам говорят какъв съм. Не съм пускал Бон Джоуви. Съжалявам.

Разбира се, това не означава, че в темата, благодарение на вас няма да открия нови песни, които да ми станат любими. :)

Бон Джоуви беше само за да не съм спам. И защото ми харесва точно това, де.

 

И това не е спам, нищо, че е малко екзотично

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, axel написа:

Нали разбираш, че това не беше забележка.

 

Разбира се. Отговорът ми бе в тона на твоята "забележка". С усмивка накрая :)

 

преди 5 минути, Izolini написа:

Бон Джоуви беше само за да не съм спам.

 

 ОК.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Logrus написа:

….

 

Струва ми се, че темата с кавърите ще е актуална дълго време. :)

 


Пс: М/у другото, много се кефя колко оживена е тази тема напоследък. :) 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, axel написа:

Струва ми се, че темата с кавърите ще е актуална дълго време. :)

 

Особено, ако вкараме и нашият любим ресторантски оркестър. Факирите на кавъра :)

 

 

 

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, axel написа:

Струва ми се, че темата с кавърите ще е актуална дълго време. :)

 


Пс: М/у другото, много се кефя колко оживена е тази тема напоследък. :) 

И това го пее Никол Кидман? ? Ех, да бях по-млад веднага я взимах ?
Пък аз си признавам, че тази тема е една от основните причини да следя форума редовно ?

А много кавъри са по-добри от оригиналите - пример:

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Мисля, че тук ще се разберем ? ? Не като отговор, а като добавка пускам една много красива песен (клипчето също е много приятно) в изпълнение на Луис и голямата Ела:

 

?

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртя-суча и все блусът ме влече.... Пускам оригиналът, пък пробвайте да се сетите (без помощ от Тубата и Св.Гугъл) чии е най-известният кавър ... не че е много трудно де ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето нещо, което ме изненада....не съм предполагал, че точно тази песен е кавър, но без да искам я вписах и в настоящата заигравка:

За днес ви стига ?

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 20 часа нищо в темата. Да взема да кажа нещо.:) Свързано с кавърите. От много време се чудя дали да ви споделя това. Не знам как ще се тълкува. Некви фукни от моя страна и т.н. Виждам, че тук има много хора, които разбират от музика, дори и музиканти и мисля, че ще срещна разбиране.

Аз така или иначе не успях да стана музикант, не съм и пробвал. Това желание ми дойде доста късно. А, там нещата трябва да се "хванат" по-навреме. Щастлив съм, че дъщерята се насочи в тази сфера. Свири от 5 годишна на пиано. По простата причина, че в къщи има такъв инструмент. Сама си пожела, никой не е карал насила, което е важно. А и в последствие се разбра, че й се отдава.

В момента /или от 13 години/ е далече от семейството. Изкара две магистратури в Швейцария - инструменталист и теоритичен.  Преподава в консерваторията в Цюрих. Класическо пиано. С нейни съмишленици сформираха квинтет и си свирят за удоволствие.

 

Поздрав:

 

 

 

 

  • Благодаря 4
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Logrus написа:

Въртя-суча и все блусът ме влече.... Пускам оригиналът, пък пробвайте да се сетите (без помощ от Тубата и Св.Гугъл) чии е най-известният кавър ... не че е много трудно де ?

 

 

Преди 20 часа, joro-120L написа:

Чавдаре, пас съм.

 

 

 

Уф, им не е трудно, на една личност, която харесвам малко повече от Бийтълс - Елвис. А аз хич не харесвам Бийтълс.

 

И това има кавър

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, аз онемях като прочетох написаното!!! 

Да ви е жива и здрава щерката и вие! Това прозвуча толкова готино, мило и даже ме накара да направя онова "ц-цц" с устата - това е повод за гордост. 

Още веднъж здраве и живец да има в семейството ви! 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре,  ти си имаш виртуоз. Браво! Много хубаво! Прегледах ютюб канала им и много се изкефих, но на това, което си пуснал, наистина свири виртуозно. Да ти е жива и здрава, имаш сериозно основание да се гордееш безкрайно. Отдавна се чудя, как да те подтикна да пуснеш нейно изпълнение, но ми беше неудобно. Може би, все пак съм допринесъл за това да се престрашиш с поста ми онзи ден. :) 
Благодаря, че го сподели! ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, axel написа:

Може би, все пак съм допринесъл за това да се престрашиш с поста ми онзи ден. :) 

 

Абсолютно!

Като знам с какъв интерес, внимание и удоволствие наблюдавам хора, които познавам да свирят, почти бях сигурен, че ще срещна разбиране и интерес. Нека да си видим и нашите хора. Темата е музикална, чудесен повод за това.

Ще се радвам и занапред с Алекси да пускате ваши изяви.

 

Това е сайта на дъщерята. Който желае, може да се запознае.

 

https://www.innaangelova.com/?fbclid=IwAR1KIx0JGF_fB1z1R1c-bQcNyY-3X-YFTZ8jnqv2EHX0aRwWHIKVKArrYDo

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, благодаря че сподели с нас бащинската си гордост ? - най-искрено ти завиждам, че щерка ти се занимава с музика и то на толкова професионално ниво. Влади и Алекси могат да го кажат на един по-професионален език, но в моя речник изскочи само думата "страхотно" ?

Ще ми се и някое от моите хлапета да имаше такива интереси, но уви - метнали са се на баща си и са музикални инвалиди ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последното изпълнение явно е трудно да намерим с какво подходящо да се включим ? , но понеже утре пак ми е понеделник ви казвам едно НАЗДРАВЕ ? и SO WHAT:
https://youtu.be/zqNTltOGh5c

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

                         ?
https://youtu.be/zqNTltOGh5c

 

Чавдаре, добре ме подсети за Miles Davis.?

Използвам случая да пусна любима група с негово участие.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще продължа с представянето на Инна Ангелова с едно нейно солово изпълнение. Съжалявам, че го пропуснах в горния пост. Трябваше да я представя и като солов изпълнител. Чувствам го, като пропуск. Ще се опитам да си поправя грешката. Дано да имате търпение да го изслушате. Все пак е различен стил от това, което сме свикнали да слушаме в темата. Много добро изпълнение от 2009-та г.

Поздрав:

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лаик, но нещо което ми направи много силно впечатление - толкова сложно и дълго произведение, с безброй смени на ритъма и то БЕЗ нотни листове?! Респект ?

И за да не е само спам и възхвали ? ще пусна нещо, което обичам да слушам - на мен поне ми действа много успокояващо:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.