Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Един интересен поглед към 80-те години на миналия век !!!

Първоначално, буквално настръхнах, а като се окопитих, се втурнах да ровя във фонотеката …

Толкова много песни и изпълнители исках да чуя едновременно !

Поздрав за всички, които като мен, напоследък ги гони носталгията по едни … по-добри времена !

 

 

  • Благодаря 3
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, много яко! Като изключим няколко еднодневки ( и Мадона :) ), всички останали са много яки парчета. Подсети ме за някои, които ми бяха много любими, като бях малък, а ги бях забравил. Като това например:

 

 

  • Благодаря 3
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ууууу! Мнооого добре си полежах 13 минути на двора в люлката, слушайки 95% от познатите ми до болка песни от 80-те! Мерси, Боре! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа освен еднодневките и Мадона (далеч по-добри са парчетата й от по-късните години) лично аз махам и Prince (не съм му фен).
Но пък ще си позволя да "измъкна" от сетлиста на Боре една любима песен, но в малко по-модерен аранжимент:

И, така като се очертава, след малко и моя милост ще разрови за добре забравените песни от онези години.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питанка: В началото на клипа се вижда, че китаристът ползва една тръбичка-напръстник - за какво аджеба служи това?

Всъщност и парчето не е лошо ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се слайд и служи за да се изкара специфичен тон от китарата, като се плъзга по струните. Ето така:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слайд Китара или иначе назано не ползва прагчетата на китарата:
https://en.wikipedia.org/wiki/Slide_guitar

Крис Риа много често ползва тази техника

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, joro-120L написа:

 

Това нямаше ли някаква модернизирана рап версия , някъде през '90 - те ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, The Best Forman написа:

Това нямаше ли някаква модернизирана рап версия , някъде през '90 - те ?

 

Тази съм я слушал, като съм бил в 7-ми клас. Не знам какви версии има, т.е. не съм я слушал в друг вариант.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, много си прав. Тази на Снап я знам, но е минала покрай мен. А оригинала на The Gap Band по времето на Снап съм го позабравил, за да направя връзката. Все пак съм го слушал 79-80та г. на касета, която в последствие бе изтрита/презаписана/. Припомних си го, благодарение на Тубата. Мили спомени. :)

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз даже не съм подозирал, че песента не е на СНАП ☺️ - за сефте ги чувам тези The Gap Band.

А що се отнася до припомняне - хем защото говорихме за "голямата сцена", хем защото Тубата е клюкарка и подсказва се сетих за една любима песен на група, която винаги ми е била....да кажем интересна:

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Logrus написа:

- за сефте ги чувам тези The Gap Band.

 

 Тва е щот не слушаш диско.;) Едно време ги имаше в програмите за диско музика в звукозаписните студия.

 

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Logrus написа:

Пък аз даже не съм подозирал, че песента не е на СНАП ☺️ - за сефте ги чувам тези The Gap Band.

А що се отнася до припомняне - хем защото говорихме за "голямата сцена", хем защото Тубата е клюкарка и подсказва се сетих за една любима песен на група, която винаги ми е била....да кажем интересна:

 

И аз не знаех (признавам си) , в казармата ми бяха пораснали ... някъде зедно с

 

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да не слушам....просто не е моят тип музика...а и що се отнася до диско преди 80-те - ами Жоре по някакви причини ?? до към '86-та музиката не ме е вълнувала много, а после рЕзко се ориентирах към доста по-твърди стилове ? После, през годините съм преслушвал много друга музика, но далеч не всичко - един живот имаме само, а той не стига ? .
Тази песен (от едноименния албум) все още ми е фаворит от онези години, особено като знам, че това е първата касетка, която отидох да си купя със собствени спестявания ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, The Best Forman написа:

 ... някъде зедно с

 

Концерт N3 в личната ми класация за посетени мероприятия от подобен тип - след AC/DC на стадион Васил Левски и Metallica (в Пловдив). 
Депеш имат невероятно сценично присъствие:

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, The Best Forman написа:

И аз не знаех (признавам си) , в казармата ми бяха пораснали ... някъде зедно с

 

преди 45 минути, Logrus написа:

Чак да не слушам....просто не е моят тип музика...а и що се отнася до диско преди 80-те - ами Жоре по някакви причини ??

 

Бая дърт трябва да съм. :)

Аз пък за Снап не знам. Ако не ми бяхте подсказали, нямаше да се сетя, въпреки, че тази песен на Снап съм я слушал, явно недостатъчно.

 

След Депеш мод се сещам за една група - Дюран Дюран, повтарям го два пъти, за да го запомните.

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напева е приблизително един и същ и ако не звучаха във всяка кръчма в Шумен , където си сърбахме кафето , и аз нямаше да съм чувал за Снап :) , а за диското разбрах от 

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Рок в минало време", и текстът на "Музикантска съдба"..... де го диското тук?

Още един великан, който смени сцената... Впаметта ми Жоро Минчев се е запечатал с песента по-долу и с "История с китара", но тя е .... твърде лична за мен и няма да я пусна тук:

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Напева е приблизително един и същ и ако не звучаха във всяка кръчма в Шумен , където си сърбахме кафето , и аз нямаше да съм чувал за Снап :) , а за диското разбрах от 

 

Гена …, кога за последно си пи хапчетата ?!?!?!?!?

 

И, един въпрос към Вас, колеги музикални помияри - кое ви харесва повече ? 
Оригиналът, или кавъра ?

Определено и двете имат своите достойнства, а парчето ми е супер любимо и дори след толкова много години, не мога да дам превес на едно от двете изпълнения !!!

Поздрав за всички

 

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това определено заслужава един голям джин “Бомбай - Син сапфир” - чист, с една бучка лед и резен лимон !!!!!!!!!!

Наздраве ?

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, много е субективно и относително - песента е много готина, но в конкретния случай кавъра на бейкър стрийт ми е малко по-свеж. Не знам от узото ли е, но така го чувствам ;) ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.