Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Носач на Форман


khonza

Recommended Posts

Зимата левият носач претърпя доста сериозен удар. Следствието от това е, че носачът е с доволно огънат долен ръб, а се вижда и че е леко усукан. Бях да я прегледат на стенд, коригираха сходимостта, но съответно надлъжния ъгъл няма как да се коригира, а е извън допуските. В резултат при движение по равен път като отпусна газта, започва сериозно да тегли надясно.

 

Та, въпросът ми е дали може да ми дадете съвет какъв носач да си търся? Бях в магазина на "Булдим" до сточна гара, там ми показаха на Vika комплект с тампоните и шарнира за 40+ лв. споменаха, че имат и някакъв по-скъп, но не разбрах какъв е. Ще съм благодарен ако някой има наблюдения да сподели.

 

Поздрави, Ясен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов оригинален е доста по скъп, може да потърсиш и втора употреба ако искаш. Аз имам няколко в Русе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А горе-долу в какъв порядък се очаква да е цената на нов оригинален и респективно на втора ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете се за кой модел става дума , че имат малка разлика в оста за задния тампон и в самия тампон (то Краси знае , ма аз да си кажа) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете се за кой модел става дума , че имат малка разлика в оста за задния тампон и в самия тампон (то Краси знае , ма аз да си кажа) smile049

Хубава намеса. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах по-горе шииката където се набива задния тампон е по-тънка и самия тампон е излят със скобата , докато при стария модел гумения тампон е отделно от скобата (мисля , че тоз по-новия се монтира след '94 г.) ... при всички случаи един носач втора цедка заедно със смяна на тампоните и шарнира ще ти излезе по-малко отколкото нов оригинален , а Вика се прави с някакви много стегнати шарнири и волана става кат на камион (поне в първите няколко стотин километри)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А горе-долу в какъв порядък се очаква да е цената на нов оригинален и респективно на втора ръка?

 

Ако 20 лева те устройват, да ти пратя един ;) оригинален.

 

Тампоните на носачите имат разлика в моделите но са взаимно заменяеми по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за инфото. smile126 Видях, че моите носачи са от стария тип, но за момента ще се въздържа от смяна поради финансови причини. Ще трябва да сменям и лагери, втулки, и тампони на макферсона, така че като събера пари ще ги мина с едно разкачане на окачването.

 

Favorit, ще имам в предвид офертата ти, като купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit, ще имам в предвид офертата ти, като купувам.

 

Яска, на галено можеш да му кажеш Краси. :smt017

 

ПП. Май ще трябва да побързам да ти събера малко пари. Кога ще почваме с ремонта!? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit, ще имам в предвид офертата ти, като купувам.

 

Яска, на галено можеш да му кажеш Краси. :smt017

 

ПП. Май ще трябва да побързам да ти събера малко пари. Кога ще почваме с ремонта!? smile027

 

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.