Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Quadlock (fakra) конектор???


Цецо75

Recommended Posts

Значи главоблъскам се върху следната постановка:

 

O2 със Stream MP3. Ще пробвам да и вържа CD changer емулатор blaupunkt. Но на моя фабричния конектор в колата ги няма буксите за ченджъра и телефона. Има някакви готови кабели, ама струват колкото половината емулатор, та пробвам да мина по тънката лайсна.

 

Намерих тия да продават разни джиджавки за целта:

 

http://www.tme.eu/bg/katalog/#cleanPara ... y%3D100532

 

Искам да купя само парчетата за ченджър и телефон и да ги насадя на мойта букса в колата.

 

Обаче по разни снимки в нета установих, че тия quadlock конектори ги има в два вида едните са с бяла и черна букса, другите със синя и зелена.

Ей например тука са зелена и синя:

http://octavia-vrs.com/cms/images/mfd2/mfd203.jpg

Ама някъде в нета видях и с бяла и черна, ама не мога да си спомня къде....

 

И като ги гледам така на картинките в горния сайт има разлика във геометрията. Някой има ли идея какво трябва да поръчам, че да щракне в мойта фабричната букса?

 

 

П.С. Това ми изглежда най-достоверно, ама....:

http://www.tme.eu/html/BG/komplekt-szte ... pelny.html

 

Щото и това го дават за VW:

http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbols ... pelny.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, кашата е пълна. Добре, че чичо Гугъл има вътрешнофирмена информация:

 

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... W33Cn8xuEA

 

Моя естествено не съвпада с нито един от горните :)

 

post-6105-1384533750_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3B7035447A

3B7035447B

 

Това са каталожните номера съответно на синята (за CD чейндър) и зелената (за телефон) букси. В Юнитрейд са по 12лв, предполагам ще ги намериш и в Порше. Към тях ще ти трябват и пинове (000979010). smile027

post-8963-13845337503_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се захванал да правя глупости, пък ще видим кога и дали ще станат - после ще отворя темичка.

 

Та видях, че и моят конектор е същия като твоят:

IMAG0892.jpg

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво правиш, да не правим едни и същи глупости :) В смисъл можем да обменяме опит в движение.

 

Аз се опитвам да вържа това на Stream MP3, днес пристигна:

 

post-6105-138453375433_thumb.jpg

 

Сега трябва да поръчам съответните букси и кабели и другата седмица ще видим кон боб яде ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво правиш, да не правим едни и същи глупости :) В смисъл можем да обменяме опит в движение.

 

Аз се опитвам да вържа това на Stream MP3, днес пристигна:

 

[attachment=0]DSC_0027.JPG[/attachment]

 

Сега трябва да поръчам съответните букси и кабели и другата седмица ще видим кон боб яде ли

 

 

Изкарвам си AUX Вход... Мухата като бръмне и нEма спирачка :| Да не записвам винаги дискове по 4-5 песни, после се чудя кои са мултисесиини и кои мога да продължа или да изхвърля... По-удобно ще ми е да ги метна на телефона и да му дам плей в жабката. След време като се посъберат повече песни може да ги правя на дискове.

Чудя се, обаче, къде да изкарам жак-а, ама май ще го изкарам в жабката... Там най-чиста работата. Днес ще търся вкъщи букси да ги пригодя от старото PC- виждам, че ще стане от вентилатор на процесор, нещо такова - мен ме устройват перфектно... Не искам да давам 12лв за някаква супер незначителна пластмаса, която дори няма да гледам отзад зад радиото, пък и други функции не ми трябват освен аукс-а... Но и не искам да го направя лалугерската с изолирбанд...

 

IMAG0889.jpg

 

IMAG0891.jpg

 

Ама ще си пусна отделна тема, ако успея да го направя smile091

 

Поздрави

 

ПП: Аз се отказах за сега да изкарвам задните колони, защото ми се вижда супер много работа и време... Трябва да се прокарат жици и до CD-то... Просто... скипвам за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една идея за аукса, ама е свързана с дупчене. На най-долния ред бутони, дето е ASR/ESP -то. При мен повечето панелчета са свободни. Мислех си там да го изкарам конектора, с гайка с черно покритие, ще стане елегантно.

 

Друг добър вариант ми се струва някъде около подлакътника, а защо не и вътре направо. :)

 

Твойта е лесна..... Аз ако тая система успея да я запаля, трябва да измисля къде да сложа микрофона и PTT бутона...

 

А коя букса ти струва 12лв и къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз първоначално си мислех да изкарам там буксата, ама след това се отказах, защото ще изкарвам мъжко... Т.е. няма да е женско. На мен само мъжко ще ми върши идеална работа:

aux-in-leads-for-vw--skoda---audi-auxiliary-input-harness.jpg

 

Това ми е идеята. Това кабелче както го виждаш на снимката е най-евтино 15-20 Евро, а специално това, което съм показал струва 22 паунда... Някак не ми се струва релевантно... Иначе, тия двечките букси - зелената и синята, които ги нямаш ти (като черната по-горе на снимката с кабелчето), сигурно ще ги вземаш и двете - едната е 12лв. По-горе ти е писал колегата за цените в Юнитрейд, та... Освен, ако не си ги набавиш по друг начин или както аз намерих конектори от едни стари разработки от предишната ми работа с GPS-ите... Та, намерих точна букса, вътре си има и крачета - само трябва да поя и да тествам. Взех кабел от слушалки Филипс - много як. Просто сега предстои пипкавата работа.

 

Абе, въобще тия дни ще се "попипкам" малко...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цена от 12 лв на празен куплунг, то по-добре да се поръча готов преходник, него го продават за 25 евро. Втора ръка сигурно може да се намери и по евтин. Цецо при мене микрофонът е сложен в плафона. Решетката в плафона е мястото за оригинален микрофон. Резглобяш блаупунктовския корпус на микрофона и пъхаш карантията вътре в плафона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали се чува добре? Защото плафона на октавията се пада бая назад на тавана.

 

Иначе наистина има дупки там и аз си мислех за тоя вариант. Е и кабела ще дойде къс... Мислех си да го удължа, ама незнам дали няма да почне да набира шум, защото ще трябва да е къде 2 метра... Мога да му сложа един операционен усилвател, горе има захранване вероятно.

 

сигурно ще ги вземаш и двете - едната е 12лв.

 

Аз ги намерих по 5-6 лв. бройката с пълен набор пинове. Ама са от чужд сайт (горе съм дал линка) и трябва да платя 7 евра за доставка, та все тая :) Иначе тия имат от пиле мляко.

 

Аз имам купища конектори при мен ще видя дали някой няма да пасне. Какъв им е питча? Така на око ми мяза на 2.5мм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде готово! Аз направих AUX-а и стана идеално - много съм доволен :) Ето я темичката - viewtopic.php?f=4&t=27510.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.