Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво масло сипвате за дизел 505 01?


Recommended Posts

Предстои ми смяна на маслото и се чудя освен скъпия Кастрол, какви алтернативи има за масло 505 01, на каква цена и от къде си пазарувате, за пробег 15000км. и задължително да е по VW 505 01 за помпа дюза мотор. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам Мотул Специфик, доволен съм ...ако мога да съм доволен от нещо... smile091

неможеш, 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

 

Не гледайте марката а характеристиките.

Flash point

HTHS

TBN

viscosity index

 

По тези 4 Кастрола е най-добре, След него е Мобил 1 специфик, След тва е Мотул Специфик, всички останали са доста по-зле

 

Написаното по-долу не го препоръчвам само споделям->

Аз карам 2.0 ТДИ с Мотул 300В 5-40 което НЕ Е одобрено за VW Групата, но по горните характеристики е доста по-добро (и само 2 лв. по скъпо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка може да погледнете този PDF http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf, резултати са интересни :smt004 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка може да погледнете този PDF http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf, резултати са интересни :smt004 .

 

Ей сега ще настане една паника у някой, други ще скочат на въпреки и ще стане мазало...

 

Аз по принцип на комерсиални тестове не вярвам. Сигурен съм, че ако Шел поръчат такъв тест, техния резултат ще е най-добрия, а всички останали ще са зле :) Затова и не си купувам гумите по тестове на ADAC или Autobild.

 

Интересно, къде ли са бляли инженерите от VAG като са ъпрувнали по 505.01 масла като мобил, мотул и шел. Те не са ли правили такива тестове???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка може да погледнете този PDF http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf, резултати са интересни :smt004 .

 

Ей сега ще настане една паника у някой, други ще скочат на въпреки и ще стане мазало...

 

Аз по принцип на комерсиални тестове не вярвам. Сигурен съм, че ако Шел поръчат такъв тест, техния резултат ще е най-добрия, а всички останали ще са зле :) Затова и не си купувам гумите по тестове на ADAC или Autobild.

 

Интересно, къде ли са бляли инженерите от VAG като са ъпрувнали по 505.01 масла като мобил, мотул и шел. Те не са ли правили такива тестове???

Добре ще е ако се покажат още такива тестове. Вярно е, че винаги има нотка на субективизъм, но просто попаднах на тези резултати днес и реших да ги споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.