Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Старее ли моторното масло ?


Recommended Posts

Имам от 3,2 и 1 години останало по 1л масло . Има ли някаква трайност маслото или може да се ползва ? :) Мотул Специфик е , ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам от 3,2 и 1 години останало по 1л масло . Има ли някаква трайност маслото или може да се ползва ? :) Мотул Специфик е , ако има значение.

 

Ами по моята книжка пише, че на две години задължително се сменя - нали така - 15к км или две години... До сега като съм купувал масло, било то от Германия, Англия или България - маслото е с една година назад - дата на пакетиране... Т.е. винаги сипвам масло на една година отлежало в тубата - карам го максимум 6-10 месеца и пак сменям - горе-долу на толкова сменям маслото (тогава правя 12-13 000км).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума като ми остава по 1л в тубата, остатъка , който не е ползван става ли му нещо ?

Примерно уискито и ракията не ги бърка , даже по-хубави стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е сипвано в двигателя за 2-3 години нищо му няма. Сипвай смело и ще ЧУЕШ как мазно се плъзга по гърловината. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е сипвано в двигателя за 2-3 години нищо му няма.

 

:smt017

 

От ЕТ имам и аз таква информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.