Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно скоростна кутия на Фелиция


Logrus

Recommended Posts

Искам да попитам за мнение относно скоростната кутия на Фелиция 1.6 АЕЕ - чешка е (не е VW).

Няколко души вече ми казват, че не е съобразена с двигателя - държи много високи обороти на 5-та например.

Мога ли да очаквам проблеми и какви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са обротите на пета при 100 примерно, на 1.3 са точно 3000. 1.3 е около 60 коня, а и при коли над 100 коня като БМВ 318 и Октавия 1.6 мпи оборотите пак са такива което за мен е необяснимо. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените проблеми можеш да имаш, ако няма масло в кутията. Което се сменя на 60000 км. 75W-90, 2,4л.Другото при 110км/ч около 3100об/мин, при 120км/ч около 3200об/мин. На моята е така даже има някакъв стране шум в скоростите при 2500об/мин , но това не ме притеснява защото 6-та година я карам.Чао и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са обротите на пета при 100 примерно, на 1.3 са точно 3000. 1.3 е около 60 коня, а и при коли над 100 коня като БМВ 318 и Октавия 1.6 мпи оборотите пак са такива което за мен е необяснимо. :-k

 

Като цяло вземат под предвид какъв е въртящия момент на двигателя,как е разпределен в оборотите.Освен това също така и купето на автомобила каква маса има.

При Фелиция 1.3 и 1.6 има малка разлика в предавателните числа и по-точно в това на главото предаване (пиньон-корона).А "най-дългата" кутия е тази,която се слага на 1.9 дизел.Той е само 64 коня,но въртящия момент му е по-голям от този на бензиновите и е сравнително по-силно изразен в ниските обороти до средни,та затова предавките са по-дълги(мисля пак в главното предаване беше врътката).

На моята кола - Фелиция 1.3МПИ на 5-та предавка при 100-105км./ч. оборотите са точно 3000,което е нормално.А при 120км./ч. вече са 3500.Така е и при Октавииите с 1,6л. мотор - АКЛ.

Нищо лощо не може да се случи ако в кутията имаш масло със съответния вискозитет и количество.Просто по-скоро трябва да свикваш с по-високите обороти.Дори ако си забелязал,някак 1,6 мотора стои като "неканен гост" в коша на фелицията - с фланец е закрепен към скоростната кутия. :D А като оставим майтапа на страна това е добро решение от към що-годе динамика на автомобила.Щото 1.3 се чувства,че леко изнемогва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Форман (1.3 MI )ми се струва, че скоростите са му малко по - дълги от тези на Фелицията 1.3 M( P )I . При 3100 оборота съм на 120км/ч , а при 3.600 135-140км/ч . Стигал ми е до 4.200 оборота ( 170км/ч ) и повече не иска :D Не че е по темата, ама просто си мислих, че този мотор на Фелиция 1.3 е същия като на моя Форман...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точните показания на километража има значение размера на гумите, ако не са ти каквито трябва може да те заблуждава.

 

Ето тук от дясно има калкулатор и показва съответната грешка.

 

http://www.avtogumi.com/bg/tires_config/index.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, 13ки са, но не знам, предполагам има разлика някаква, че са по - тясни май .. и сигурно заради това, не се бях замислял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Симо ме прати при едно момче да ми погледне малко компютъра и стъпковия мотор - има известна промяна при оборотите smile021

На качване по Симеоновско шосе на 5-та със 70 ми подържа около 2200, което означава, че на равно трябва да са под 2000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....На качване по Симеоновско шосе на 5-та със 70 ми подържа около 2200, което означава, че на равно трябва да са под 2000

:-k Това някаква нова закономерност ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо извинявайте, на тези които не са запознати с района :oops:

Приеми: Симеоновско шосе (над Околомръсното) = стръмен баир с доста завои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приеми: Симеоновско шосе (над Околомръсното) = стръмен баир с доста завои

Е и....

 

Колега, на изкачване и на равно, при скорост от 70 км/ч на 5-та скорост, оборотите на двигателя различни ли са? :-k

....На качване по Симеоновско шосе на 5-та със 70 ми подържа около 2200, което означава, че на равно трябва да са под 2000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги когато говоря (пиша) глупости направо си ми го кажете - иначе ми е трудно да го смеля :oops:

Днес я покарах Фелицията със 100 - държи 3000 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всичко е нормално.Просто предавките са къси за да има колата все пак някаква динамика.Свиква се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще й свикна - взе да ми харесва каручката, за няма и седмица започнах да се привързвам към нея (добре че жената не чете). Пък и ако се наложи скоростите от Поло са 1/1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа в момента. Казаха ми само, че от Поло 1.4 (101hp) и от 1.6 стават без сериозни преправки.

Утре ще говоря с човека, който ми доставя части и щом разбера ще ти го пусна на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление днес не можах да намеря номера на кутията на Поло-вера, но говорих с един приятел с Поло 1,9 SDI - той е с кутия от дизелова Фелиция 1,9. По неговите думи, независимо от типа двигател (Б или Д), е необходим само преходен фланец. Камбаните при Поло са с някакъв голям горен болт (това не го разбрах съвсем), докато при Шкода всичко било много опростено. Неможа да ми каже къде се правят фланци и колко струват - неговата я докарали така от Белгия!!!!!

Само това успях да науча днес. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.