Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дневни лед светлини


persian.ivanov

Recommended Posts

Здравейте! Наскоро си купих броня за Octavia RS от superskoda.com. Стана супер, само че дневните лед светлини не светят като хората. От сервиза на Skoda не можаха да ми помогнат. Някой може ли да ми даде съвет как да оправя проблема? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл в Клуба.

 

Да беше казал какво не им свети като хората първо...и тогава да помагаме. Мигат ли, слабо ли светят, какво ????

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини имат 3 извода за захранване :

 

1. Маса

2. Плюс за дневни светлини (100%)

3. Плюс за габарити (около 30% мощност)

 

Реално когато запалиш фаровете - дневните светлини се намалят за да не заслепяват насрещно движещите се коли. Опитай да подадеш + на другия вход (освен масата).

 

За мигането - да се изкажат и други по-компетентни колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че говорим за едно и също нещо. Това са дневни лед светлини и проблема е, че не са оригинално поставени на колата и компютъра ми дава грешка- изгорели крушки.

 

Поздрави!

 

EDIT Blackpearl: Колега, айде малко уважение да проявиш. Втори пост ти превеждам, не се ли светна, че писането на маймуница не се толерира. Пиши на кирилица, защото трети пост няма да ти редактирам, а ще го затрия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря точно за това :

 

post-1803-138453375228_thumb.jpg

 

Като отзад изглеждат така :

 

post-1803-138453375161_thumb.jpg

 

Аз поне не знам да има други дневни светлини на Октавия.

 

Буксата е с 3 пина - 1 маса и 2 плюса. Подавайки 12 волта на масата и единия плюс - светлините светят с около 30%. Подавайки 12 волта на масата и на другия плюс - светят на 100%. (това което написах и по-горе)

 

А това че борд компютъра ти дава грешка - е нормално. Все пак сподели и на мястото на какво ги вързваш - на оригиналните дневни светлини които са вградени в халогените ли ?? Ако е така - ползвай по един резистор (по мощен) - и ще елиминираш грешката.

 

Ако направиш и една снимка няма да е лошо.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Благодаря ти! Проблемът е, че не съм си ги монтирал аз + старал съм се да използвам оригинални букси, за да не ме заядат в Шкода, защото колата е в гаранция. Явно ще трябва да се побългари ;).

За резистора - можеш ли да ме посъветваш какъв и къде да го търся - много съм бос в тези неща?

И накрая - ако ми кажеш къде да отида и да ми направят всичко описано от теб ще бъде май най-добре :)

 

М/у другото, колата седя цял ден в Шкода, за да решат проблема и накрая ми казаха, че не могат?!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pcs-chasis-mounted-aluminum-housed-wirewound-resistors-25w-ohm-133584n.jpg

 

Ето такива резистори ще ти свършат идеална работа. Има много в eBay - или в разни специализирани магазини за ел.части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте отново!

 

Искам да задам няколко допълнителни въпроса:

1. Резисторите - това ли са точните резистори (параметри 25 вата и 8 ома), защото се опитах да намеря такива и ударих на камък - има подообни, но с друго съпротивление. Има ги в e-bay, но искам да съм сигурен какво поръчвам.

 

2. Бите ли ми препоръчали сервиз, в който за запознати и могат да ми решат проблема/да ми свършат работа - не искам да рискувам сам.

 

Благодаря!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не е лоша идея да се попълва полето "Местоположение", за да може някой да те упъти към сервиз в твоя град. smile049 Ако говорим за София - аз съм доволен от МАК-06, намира се малко след кръстовището на България и Каблешков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резисторите можещ да си ги сметнеш сам , поне аз така направих за осветлението на номера отзад , а иначе на мен на ромстара не ми дава грешка отпред. Разбира се ако има готови е при всички случаи по-добре да си вземеш готови но не мисля чичко китаец е мислил за твоята кола когато ги е правил , освен това тия лед фарчета са си малко по-специални и колегата навярно ги е пробвал и му работят . аз моите съм ги сложил но за сега са само на халогени че ми е в гаранция и ме е страх да свързвам тук и там , а иначе ми дадоха съвет дневния " + " да го взема от чистачките а другия от този за халогените , когато се подаде + и на двете се подразбира халоген и свети 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

За местоположение - да София и е важно този сервиз да има добри жичкаджии, защото само това ми трябва.

 

Приятелю, хубаво ми казваш да си ги сметна, ама как - хич не им разбирам?

И моята е в гаранция и не смея много, много да пипам и за това искам някой разбирач да ми я направи так, че да не се запали или пък тия от Шкода да се заяждат.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резисторите се смятат по следния начин:

- намира се разликата между мощностите на оригиналната лампа и на новата лампа: P = P1 - P2;

- номиналната мощност на резистора трябва да бъде не по-малка от 1.5 пъти пресметнатата в горната точка;

- стойността на резистора се пресмята по фомулата: R = 160 / P;

 

Ако резисторът е в корпус предвиден за монтаж на радиатор, то използването на радиатор е задължително!

Резисторът се поставя в паралел с новата крушка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.