Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата няма мощност ( не ускорява)


frezman

Recommended Posts

Здравейте колеги . Моята Шкодичка 1.3 карбуратор от 2 години я карам и винаги си е била куца , но последно време ми се струва че положението е трагично .Колата е карам 98 % от времето на газ . Миналото лято я проверявах дали има разлика на гас и на бензин в мощността - резултата бе незначителна разлика.Преди седмица карах малко горски път и направо умира на нанагорнище на 2-ра предавка с 20-25 км/ч и неможе повече ,ако мина на 3-та няма да мога да кача байра.Например движа се с 60-70 км/ч на равен път на пета скорост и при подаване на газ оборотите се двигат примерно от 2000 на 3000 , но колата не ускорява . Ефекта е че примерно след 1 км постепенно достига 80 км /ч . Да ме насочите в правилната посока къде би могъл да е проблема . Разхода на гориво не ми се е променил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкарай колата поравн път. Виж как се ускорява на бензин и как на газ и кажи какво става. Много малко информация дава не се разбира от къде идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Много малко информация дава не се разбира от къде идва проблема.

Това изречение, как би го коментирал?

....Например движа се с 60-70 км/ч на равен път на пета скорост и при подаване на газ оборотите се вдигат примерно от 2000 на 3000 , но колата не ускорява....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и мерси за коментарите . Днес си поиграх да регулирам хода на съединтеля от жилото. Имаше чуствителна промяна . Направих едно - две кръгчета и да според мен имаше да речем 30 % подобрение в мощността . Като цяло сериозно обмислям смяна на съединителя или поне на феродовия диск . Дори и така след като регулирах хода на съединителя да отделя долу резултата е ,че на 1-ва предавка не може да завърти гуми. Разбира се , ако това е някакъв критерий , че на 1-ва трябва да върти гуми и да може при сериозно натискане на педала на гаста на усетиш някаква мощност от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Разбира се , ако това е някакъв критерий , че на 1-ва трябва да върти гуми и да може при сериозно натискане на педала на газта на усетиш някаква мощност от колата.

Ако ръчната държи, дръпни я и пробвай да тръгнеш от място smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какда да разбереш че е съединителя. Палиш колата натискаш съединителя и включваш на 3 - предавка и започваш да си дигаш крака от него, а с другия натискаш педала на спирачките и ако можеш да подаваш газ, ако колата ти угасне то съединителя е добре, но ако започва да намаляват оборотите и не иска да гасне то съединителя ти е за смяна,колкото се може по-скоро защото после сменаш всичко.НЯМА ЗАЩО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и двата предложени варианта.

1.Ръчната ми работи и при дръпната ръчна колата не може да тръгне на първа скорост - чува се сериозно тракане (метален шум нещо като "хъррр")

2.Включвам на трета и бавно отпускам съединителя , като междувременно държа спирачката и подавам малко газ - ефекта е подобен. Колата не загасва и се чува леко тракане , но доста по-слабо сравнено с това при дръпната ръчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате с теб ли си говорехме в Събота в магазина на сточна гара!?

Ако си същия, ми имаш телефона. :smt030

И Жоро може да ти помогне. Нали си в Пловдив? smile159

Обади се. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и двата предложени варианта....

Ясно е, че е съединител.

Ама нали искаше да си правиш разни проби, та затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Същият съм :) относно питането на patologa_ds .

 

Айде звънни един телефон и да дойда да е видя. :smt030

 

ПП. Вече не пия алкохол, ама пепси не отказвам. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и мерси за коментарите . Днес си поиграх да регулирам хода на съединтеля от жилото. Имаше чуствителна промяна . Направих едно - две кръгчета и да според мен имаше да речем 30 % подобрение в мощността . Като цяло сериозно обмислям смяна на съединителя или поне на феродовия диск . Дори и така след като регулирах хода на съединителя да отделя долу резултата е ,че на 1-ва предавка не може да завърти гуми. Разбира се , ако това е някакъв критерий , че на 1-ва трябва да върти гуми и да може при сериозно натискане на педала на гаста на усетиш някаква мощност от колата.

Ако смените само феродовия диск,има вероятност да се видите в приключение последствие,по принцип се сменя пр.диск,феродов диск и аксиялен лагер наведнъж! :smt017 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново . Само да кажа , че проблема е решен . Смених феродовия диск и макар ,че предния изглеждаше , че има живот в него след като сложих новия и се регулира хода на съединителя мисля ,че нещата са наред . Благодаря на всички за насоките и най-вече на колегата joro-120L .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, най-вече на колегата joro-120L .

 

Ей, не се обади... :smt030

Ама аз не съм ходил да му помагам за съединителя smile091 /дори не го познавам колегата/

 

frezman - smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега вече ме хвана два пъти повече яд. Обеща, че ще дойде на среща в магазина. Дадох му телефона си. Даже не звънна да е погледнем.

 

](*,)

 

Ей, един ще има от форума в Пловдив с Фелиция и него ще пренебрегне ей...

 

 

ПП. Наздраве smile159 Важното е, че още една зверска машина ще рине ХАСФАЛТ. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,)

Ей, един ще има от форума в Пловдив с Фелиция и него ще пренебрегне ей...

smile168

 

споко колега, ако искаш може да се срещнем с теб, понеже съм с подобен проблем, на мойта фела........

........ но съм си мислел че е нещо от счупената ми дроселова клапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.