Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

секретни болтове за лети джанти- какви и откъде???


Recommended Posts

Като чета и се питам, дали каското покрива откраднати гуми с джанти? Пу-пу да не дърпам дявола за опашката ама взех да се замислям за секретни, че няма да преживея да си видя колата на трупчета и ако каското пък не го покрива, направо ще трябва да си режа вените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • garvanski

    17

  • b3lq7a

    8

  • kalata

    6

  • Драгомир

    4

Най-много писали в темата

Каското не покрива такива неща. Освен ако изрично не си се договорил със застрахователя. Отскочи до Далко моторс, ЕТ или другаде и не рискувай излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България, няма застраховател, който да покрива кражба на джанти и гуми. И е съвсем резонно - как ще докажеш, че са откраднати, а не свалени от теб ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, първо не ми се вярва, второ е лишено от всякаква логика, трето сумата е абсурдна и най-малкото нереална, защото е неопределима.

Колега Драгомир, моля да дадеш повече информация, за написаното от теб!

Не ти противореча, но за пръв път чувам за такова нещо и просто ми е крайно любопитно.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странна работа... като си получих колата не видях, че няма секретни болтове а джантите и като тръгнах да слагам капачките на болтовете тогава забелязах, а в книжката е описано даже как се слагат и сваля. Това ме навежда на мисълта, че има някаква врътка с тях, но пък на фабричните капачки няма в комплекта (запечатан) такива за секретни болтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията е от две различни места - агент на Алианц и застрахователната агенция, където правя застраховки от години и до сега никога не са ме подвеждали с информация.

Логика относно сумата, която изплащат не намирам, а и не търся. Факт е, че при липсващ цял детайл / елемент без да е останала макар и минимална част от него застрахователите не плащат.

Редактирано от Драгомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странна работа... като си получих колата не видях, че няма секретни болтове а джантите и като тръгнах да слагам капачките на болтовете тогава забелязах, а в книжката е описано даже как се слагат и сваля. Това ме навежда на мисълта, че има някаква врътка с тях, но пък на фабричните капачки няма в комплекта (запечатан) такива за секретни болтове

И аз видях, че няма пластмасова капачка за секретния болт... Ще питам дали се продават отделно в понеделник!

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията е от две различни места - агент на Алианц и застрахователната агенция, където правя застраховки от години и до сега никога не са ме подвеждали с информация.

Логика относно сумата, която изплащат не намирам, а и не търся. Факт е, че при липсващ цял детайл / елемент без да е останала макар и минимална част от него застрахователите не плащат.

Така е колега. На мен ми бяха откраднали капачката за пръскалката на ксенона, при което разбрах че застрахователите не покриват липсващ детайл.

Единствено ми бяха подшушнали за Алианц, но след като проверих чрез вътрешен човек и там го няма като практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те отделно ще продават, само не знам дали и същата капачка ще имат за секретен болт, но е редно да има. На Пасат-а ми Б5,5 има фабричен секретен болт с капачка, а е на 14 години. Май са намерили нишата и от това как се вадят пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те отделно ще продават, само не знам дали и същата капачка ще имат за секретен болт, но е редно да има. На Пасат-а ми Б5,5 има фабричен секретен болт с капачка, а е на 14 години. Май са намерили нишата и от това как се вадят пари :)

На старите има капачка, но новите секретни болтове са с друга глава(кръгла и плоска) и може да няма как да се сложи и после да се издърпа, с пинсетата за капачки! Виж снимката на предната страница...

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старите има капачка, но новите секретни болтове са с друга глава(кръгла и плоска) и може да няма как да се сложи и после да се издърпа, с пинсетата за капачки! Виж снимката на предната страница...

Преди 2-3 дни си взех от ЕТ последните секретни болтове, допълнително си купих капачки които са за тях и са кръгли а завършека им е ромбоиден като на останалите капачки. Демек започват кръгли и имат малка фуга в която да щракне щипката а главата им си изглежда като на нормална капачка. Единствената разлика е, че са сиви а моите са като тъмно бежаво, но наредени на болтовете на джантата не личи, че има 5-та различна капачка. Трябва много да се вгледаш за да видиш, че има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това им е най-хубавото на оригиналните. Ако решат да крадат гума, не тръгват неподготвени. А при болт без капачка, взимат формата с дъвка и си правят собствен секрет. Докато с капачките ги чака малка изненада, която може и да ги обезкуражи да ви свалят гумите точно тази вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 дни си взех от ЕТ последните секретни болтове, допълнително си купих капачки които са за тях и са кръгли а завършека им е ромбоиден като на останалите капачки. Демек започват кръгли и имат малка фуга в която да щракне щипката а главата им си изглежда като на нормална капачка. Единствената разлика е, че са сиви а моите са като тъмно бежаво, но наредени на болтовете на джантата не личи, че има 5-та различна капачка. Трябва много да се вгледаш за да видиш, че има разлика.

 

Това е хубаво, че отвън изглеждат нормални капачки - като за обикновен ключ. Ще си взема и аз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това им е най-хубавото на оригиналните. Ако решат да крадат гума, не тръгват неподготвени. А при болт без капачка, взимат формата с дъвка и си правят собствен секрет. Докато с капачките ги чака малка изненада, която може и да ги обезкуражи да ви свалят гумите точно тази вечер.

Абе не мисля, че ако някой е решил да ги тарафи ще го спре някаква си измислена пластмасова капачка да не говорим и за секретния болт. Смятам, че секрета е за някои махаленски джепчийчета, сериозен крадец едва ли би го спрял секретен болт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам от старите оригинални секрети, от днес след разговор с колегата belqta в Еуратек, сложих и един комплект нови с цел по-висока сигурност.

Новите Шкодови секрети са 55лв + 3лв за капачките (капачките са матово сиви, но не личи особено и не дразни) и са произведени от Farad (пише го на листчето с кода на секрета).

За старите секрети също продават капачки (те са 1:1 като цвят с обикновените капачки).

В момента положението е следното:

 

035315404.jpg

 

035315405.jpg

035315402.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мисля, че ако някой е решил да ги тарафи ще го спре някаква си измислена пластмасова капачка да не говорим и за секретния болт. Смятам, че секрета е за някои махаленски джепчийчета, сериозен крадец едва ли би го спрял секретен болт.

Всяко нещо измислено от човек, може да го пребори друг човек! Но на каква цена - време, риск! Тези болтове са по-трудни за развъртане - четиристенен камък(глава) не може да влезе и да се до уплътни, за да се развие. Също така с преработен водопроводен ключ пак не става. Новите са с 8 позиции на всяка шарка - демек ти трябва предварителна подготовка, да си направиш не подобна ами същата глава. В крайна сметка за едни джанти с гуми на цена от има няма 1000лв като втора ръка си е бая трудоемка работа!

 

Имам от старите оригинални секрети, от днес след разговор с колегата belqta в Еуратек, сложих и един комплект нови с цел по-висока сигурност.

Новите Шкодови секрети са 55лв + 3лв за капачките (капачките са матово сиви, но не личи особено и не дразни) и са произведени от Farad (пише го на листчето с кода на секрета).

За старите секрети също продават капачки (те са 1:1 като цвят с обикновените капачки).

В момента положението е следното:

 

035315404.jpg

 

035315405.jpg

035315402.jpg

 

И аз взех същите, трудно се различават особенно от метър разтояние :)

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странна работа... като си получих колата не видях, че няма секретни болтове а джантите и като тръгнах да слагам капачките на болтовете тогава забелязах, а в книжката е описано даже как се слагат и сваля. Това ме навежда на мисълта, че има някаква врътка с тях, но пък на фабричните капачки няма в комплекта (запечатан) такива за секретни болтове

Колега, то в книжката е описано и ръчни скорости как се местят и шибедах как се отваря и много други неща които вероятно нямаш. Не се вкарвай във филми. Твойта както и всички останали нови Шкоди идват без секрет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.