Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

секретни болтове за лети джанти- какви и откъде???


Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • garvanski

    17

  • b3lq7a

    8

  • kalata

    6

  • Драгомир

    4

Най-много писали в темата

Джантите са екстра. Само като гледам при по-голямо натоварване май ще опират ... Или е зрителна измама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасов диск на барабана.. як ефект!

 

 

smile049 Признавам, че ги сложих, защото малко ме мързи да си боядисам барабаните, но поне са алуминиеви, не са пвц. Като остане повече време боядисвам барабаните и ги захвърлям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Като остане повече време боядисвам барабаните и ги захвърлям.

 

:smt017 Подкрепям това ти решение! Иначе са супер джантите, честито! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са екстра. Само като гледам при по-голямо натоварване май ще опират ... Или е зрителна измама?

 

Ами зрителна измама е. Вчера пътувах от Враца до Русе и днес се прибрах с доста багаж и през най- гадните участъци с дупки (2/3 от пътя Враца- Плевен) не са опирали.

п.п.Сега колата е доста по- стабилна и спира осезателно по- добре smile092 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Като остане повече време боядисвам барабаните и ги захвърлям.

 

:smt017 Подкрепям това ти решение! Иначе са супер джантите, честито! :)

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще е по-стабилна - я колко са изнесени навън джантите... хич не е зрителна измама. ЕТ-то и широчината колко бяха?

 

 

 

ЕТ- то мисля, че беше 35, а гумите са 205/55/16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ- то мисля, че беше 35, а гумите са 205/55/16

 

Имах предвид широчината на джантата... намерих я: 7,5J - което за 16" си е малко в повече... В комбинация с това малко ЕТ много красиво стоят наистина, но задължително провери хода на пружините поне отзад, че както казва колегата може и да опре при повече пътници/багаж...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето сравнение на снимки на старите джанти с новите. Аз поне не виждам разлика в разстоянието от гумата до калника, а и в калкулаторите на сайтовете за гуми разликата в диаметрите излиза минус 3 мм. за новите. А пък и вече тествах как се държат от Русе до Враца с пълен багажник и 3-ма човека + мен. Дори и през големи дупки не опираха. Съжалявам за дребните снимки, но конвертора за снимки нещо ми се прецака. smile049 smile027

post-4911-138453374993_thumb.jpg

post-4911-138453374993_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги, препоръчайте секретни болтове. Ще ги слагам на 17-ки те на YETI-то, че са много примамливи. Благодаря. Ако някой има за продан мога да ги взема с наложен платеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,аз си поръчах от http://www.etebg.com/и ми ги пратиха с наложен платеж.останах много доволен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Търси МcGard - много здрави и качествени!

attachicon.gifLockBolt.jpgattachicon.gifLockCone.jpg

 

Виж какво е "леглото" за болта - сферично/конично. Ако ги объркаш не ляга добре и се разбиват "леглата" в джантата!

attachicon.giflockboltart.gif

 

 

Дали го нося в джоба си или съм направил нещо друго няма значение. Не е нужно да даваме идеи на контингента, чийто членове черпят доста информация от форуми като нашия.

Идеята за темата ми беше да се обсъдят модели секретни болтове/ гайки: кои да избягваме, кои да търсим, други начини за предпазване на джантите и гумите ни (а защо не и други части по автомобилите) от кражби и т.н.

Има достатъчно други теми във форума и за хора, който искат само да коментират "логиката" и "щуротийте" на хората, който искат да развият темата и всъщност коментари, нямащи нищо общо с темата.

 

 

Ако може да направим едно обобщение, за мен и такива като мен, прочели 2 пъти темата за секретни гайки с повече постове за джантите на колегата от форума. Това са два удачни вариянта и 3тия - оригинални от ЕТ? Какво да избера?

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах дълги години /добре де - 7 години/, някакви - немски като марка и произход, но не бяха болтове, а шпилки с гайки, с четири нива /според джоба/ на сигурност:

1.Шпилка, с две гайки с асиметрични нарези, различни и по широчина - по избор;

2.Същото, но с избор от 20-на комбинации на нарезите - за повече пари;

3.Същото, но с избор и поръчка на нарези по каталог- за мноооого пари;

4.Същото, но с избор на нарези, каквито "душа" иска - за безкрайно много пари...

За първия вариант, включващ 4 шпилки и 4 гайки, които могат да се развиват/завиват с два различни по размер "секрета" /по спомен - за ключ 17 и за 19, може и да бъркам/, цената беше 100-120 лева, без клерки или приятелски отстъпки...

За съжаление, не мога да кажа марка и модел, но при интерес, мога да проверя и да ти кажа на ЛС.

Дано още ги предлагат, че нямаха голямо търсене !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тези - производител Farad, внасят и ги продават Далко Моторс, на този сайт има координати:

 

http://www.dalkomotors.com/?page=124

 

Препоръчаха ми ги като едни от най-качествените. Който има професионално мнение да каже дали е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се надявам на една професионална съпоставка, която да улеснява избора занапред и на други колеги! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oригиналните в ЕТ са около 50 лв. Би трябвало да са качествени и да са достатъчно много различни комбинации.

Те са подобни на типа "Sicustar" от линка на Farad по горе с разликата, че ринга на главата не се върти (което не е и необходимо, когато болта не се подава от дупката на джантата). Този тип болтове ми изглежда най-сигурен.

619.jpg

Редактирано от orange!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oригиналните в ЕТ са около 50 лв. Би трябвало да са качествени и да са достатъчно много различни комбинации.

Те са подобни на типа "Sicustar" от линка на Farad по горе с разликата, че ринга на главата не се върти (което не е и необходимо, когато болта не се подава от дупката на джантата). Този тип болтове ми изглежда най-сигурен.

619.jpg

И аз стигнах до извода за оригиналните, че може да са най-качествени. Въпроса според мен е да не може да бръкне в секретния болт - с клещи или друг камък. ОЕМските са 56лв. Взех оттях. Благодаря за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако оригиналните в ЕТ са "около 50 лв" както пишете, направо ги вземайте.

 

Защото въпросните Siculocks/Sicustar на Farad, за които писах горе, ми излязоха по спомен около 55 лева. Ето снимка как ми стоят на скромните (и захабени на снимката) лети джанти. Определено не се подават от дупката. Откакто ги сложих, спя спокойно:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно защо си мислите, че оригиналните са най-добрите? :blush:

Още един положителен глас за болтовете предлагани от Далко моторс. Те имат и различни цени според серията.

Мнението не е мое, а на гумаджии и две фирми вносителки на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех оригинални от ЕТ. Струват 55лв. и са произведени от Farad.

Гледам я кутийката и книжка и не виждам къде пише, че са произведени от Farad?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oригиналните в ЕТ са около 50 лв. Би трябвало да са качествени и да са достатъчно много различни комбинации.

Те са подобни на типа "Sicustar" от линка на Farad по горе с разликата, че ринга на главата не се върти (което не е и необходимо, когато болта не се подава от дупката на джантата). Този тип болтове ми изглежда най-сигурен.

619.jpg

Бил съм в грешка, че няма въртящ се ринг на главата на оригиналните болтове. Като сложих летните гуми загледах болтовете и се оказа, че има. Т.е. болтовете са същите като този на снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.