Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

секретни болтове за лети джанти- какви и откъде???


Recommended Posts

Здравейте. Купих си лети джанти OZ 16" и след еуфорията от покупката се замислих, че не искам да обзаведа някой долен наркоман или апаш- помияр с яките ми джанти smile096 smile150 . Затова реших да си сложа по един секретен болт на всяка джанта. Имам секретни за оригиналните ми лети джанти 15", но ключа за тях е превъртял и така се търкалят из багажника. Яд ме е, че са мн. качествени и не мога да ги използвам. Гледам из нета и магазините всякакви модели, но във форумите все ги оплюват като меки и лесно късащи се. Можете ли да ми препоръчате откъде и какви 4 стабилни секретни болта да си взема или някакво друго решение освен секретни болтове против кражба? Колата е Октавия 1- 98г.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • garvanski

    17

  • b3lq7a

    8

  • kalata

    6

  • Драгомир

    4

Най-много писали в темата

Търси МcGard - много здрави и качествени!

post-4130-13845337382_thumb.jpgpost-4130-138453373821_thumb.jpg

 

Виж какво е "леглото" за болта - сферично/конично. Ако ги объркаш не ляга добре и се разбиват "леглата" в джантата!

post-4130-138453373808_thumb.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, колега, но един колега от работа ми показа днес какви си е сложил преди една година и е мн. доволен, пък и са на смешни пари. Купих си и аз от тях един комплект и ги сложих. Излиза около 20лв. комплекта: 4бр. болтове + преходен комбиниран камък 17/19мм. Изненадах се как лесно си се завиха без да запъват никъде. Явно и от евтините комплекти има качествени, доколкото може да се каже така. За сега ще съм с тях пък ще видим, дано успяват да отказват желаещите да бъркат на майка си в ...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали са ти качествени болтовете, ще знаеш след време... по това дали са превъртяли в главите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм далече от мисълта, че са качествени, просто очаквах, че резбите не отговарят на стъпката и ще запъват. А за превъртането на главите очаквам да стане и затова секретните съм ги затягал без сериозно усилие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни една снимка на секретите моля.

 

 

Като са монтирани няма да успея да направя хубави снимки, защото болтовите гнезда на джантите са доста дълбоки, но модела им е точно от този тип на снимката. Разликата м/у този на снимката и мойте е шестограмът на камъка за отвиване (размер "А" на снимката), който при мен е комбиниран 17/19мм.

post-4911-138453374187_thumb.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със секретните болтове е малко нож със две остриета, вместо само откраднати гуми и джанти може да получиш и разбита кола, щото е близко до акъла, пък даже и на наркомана, че секрета е нейде из колата. За това вече и застрахователите не ти искат секретни болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със секретните болтове е малко нож със две остриета, вместо само откраднати гуми и джанти може да получиш и разбита кола, щото е близко до акъла, пък даже и на наркомана, че секрета е нейде из колата. За това вече и застрахователите не ти искат секретни болтове.

 

Само дето "наркомана" трябва да отвори колата без да задейства алармата и да намери секрета, който може да е навсякъде и евентуално след това ако има време да развива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам, ама напоследък май много са задобряли, на един колега О2 в центъра на София, спряна на улицата я бяха отворили преровили, изкаляли всичко и вземали всичко по-ценно от колата и багажника, и това се случва в сряда от 18.00 до 19.30. Колата е с фабричната аларма на Шкода и няма нищо разбито при отварянето.

А и по телевизията дадоха как по подобен начин са окраднали барабаните на барабаниста на Акага от багажника, а той завалията забелязал доста по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със секретните болтове е малко нож със две остриета, вместо само откраднати гуми и джанти може да получиш и разбита кола, щото е близко до акъла, пък даже и на наркомана, че секрета е нейде из колата. За това вече и застрахователите не ти искат секретни болтове.

 

Е на този принцип хайде да си оставим джантите с гумите ей така свалени и подпрени на колата и да си казваме, че няма смисъл да затрудняваме крадците. Винаги го има риска да ти разбият колата, но пък трябва да ми е доста празна главата за да си оставя секрета някъде в колата.

С други думи пичагата ако знае какво прави ще си носи пълен набор от секрети, ще си развие болтовете и ще си свирка, НО със сигурност ще му отнеме доста повече време, отколкото ако са обикновени болтовете, което време понякога ти спасява джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам, ама напоследък май много са задобряли, на един колега О2 в центъра на София, спряна на улицата я бяха отворили преровили, изкаляли всичко и вземали всичко по-ценно от колата и багажника, и това се случва в сряда от 18.00 до 19.30. Колата е с фабричната аларма на Шкода и няма нищо разбито при отварянето.

А и по телевизията дадоха как по подобен начин са окраднали барабаните на барабаниста на Акага от багажника, а той завалията забелязал доста по-късно.

Пострадалите със секретни болтове на джантите ли са били?

 

п.п. Колега, много ти е странна логиката, относно използването на секр. болтове...или гайки. smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Винаги го има риска да ти разбият колата, но пък трябва да ми е доста празна главата за да си оставя секрета някъде в колата.....

Ами, носи си го в джоба!

Как може да пишете такива щуротии smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе незнам, ама напоследък май много са задобряли, на един колега О2 в центъра на София, спряна на улицата я бяха отворили преровили, изкаляли всичко и вземали всичко по-ценно от колата и багажника, и това се случва в сряда от 18.00 до 19.30. Колата е с фабричната аларма на Шкода и няма нищо разбито при отварянето.

А и по телевизията дадоха как по подобен начин са окраднали барабаните на барабаниста на Акага от багажника, а той завалията забелязал доста по-късно.

 

Абе те хубаво задобрели, но ако колата е имала "аларма" като на един мой приятел се съмнявам, че са щели да успеят. Всяка вечер вътре в колата си моя човек удобно си разполага една 40 сантиметрова пепелянка smile035 (домашният му любимец) smile091.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Винаги го има риска да ти разбият колата, но пък трябва да ми е доста празна главата за да си оставя секрета някъде в колата.....

Ами, носи си го в джоба!

Как може да пишете такива щуротии smile091

 

 

Дали го нося в джоба си или съм направил нещо друго няма значение. Не е нужно да даваме идеи на контингента, чийто членове черпят доста информация от форуми като нашия.

Идеята за темата ми беше да се обсъдят модели секретни болтове/ гайки: кои да избягваме, кои да търсим, други начини за предпазване на джантите и гумите ни (а защо не и други части по автомобилите) от кражби и т.н.

Има достатъчно други теми във форума и за хора, който искат само да коментират "логиката" и "щуротийте" на хората, който искат да развият темата и всъщност коментари, нямащи нищо общо с темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да развием темата тогава.

Аз си оставям секрета/ужасна дума/ на предната седалка, за да се вижда и наркоманите, търсейки го да не ми правят други поразии по колата, като къртене на багажници, изтръгване на касетофони и др., а направо да свалят гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика, но според мен ако пича има умението да преодолява аларми и да отваря коли бързо едва ли ще се занимава с кражба на джанти и гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни една снимка на секретите моля.

Като са монтирани няма да успея да направя хубави снимки, защото болтовите гнезда на джантите са доста дълбоки, но модела им е точно от този тип на снимката. Разликата м/у този на снимката и мойте е шестограмът на камъка за отвиване (размер "А" на снимката), който при мен е комбиниран 17/19мм.

 

Няма нужда от други снимки - разбрах какви са - ЕТЕ ;)

Ти с какви джанти си - защото ако си с оригинални тези болтове не са за теб - формата им трябва да е обла, а не конична. Дано си огледал всичко добре.

 

И все пак внимавай като ги стягаш - дори и ти да го правиш винаги има вероятност при евентуално пукане на гума и смяната и на пътя, да се наложи да скочиш с крак върху ключа, за да отвиеш клеясалия болт и така да разхлабиш гнездото.

 

поздрави

 

П.П. Къде освен в Диана в София могат да се намерят болтове на ЕТЕ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, който купих са с обла форма, просто свалих тази снимка от нета.

Така като ги разглеждах в магазина комплектите гледах да имат на главите си повечко издатини със различна форма за да се разпределя усилието от преходния камък. Но това не е гаранция, че няма да превъртят след време, затова тези болтове ги затягам без излишни напъни.

Поздрави!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти с какви джанти си - защото ако си с оригинални тези болтове не са за теб - формата им трябва да е обла, а не конична. Дано си огледал всичко добре.

 

 

Ето това са ми джантите. Оригиналните и секретните болтове паснаха перфектно.

post-4911-138453374252_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах късмет, че видях обявата на следващия ден след пускането й, а търся точно този модел отдавна. Колегата Sportive е адски точен и коректен. Заряза си всички ангажименти за да ми ги изпрати в деня, в който исках. Джантите са в топ състояние.

\:D/ s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега!Би ли сложил малко снимки да си помечтая и аз?Благодаря предварително.

 

Здравей. В момента имам само снимките от обявата. Утре ще снимам и обещавам да кача снимки как стоят на колата (О1). s_flag

post-4911-13845337434_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки как стоят на колата. Понеже са с 7 лъча като се движи колата има ефект все едно джантите се въртят назад.

П.П. Съжалявам, че колата е мръсна, но тъкмо се бях прибрал от път smile049

post-4911-138453374443_thumb.jpg

post-4911-138453374446_thumb.jpg

post-4911-138453374449_thumb.jpg

post-4911-138453374452_thumb.jpg

post-4911-138453374455_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.