Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ABS,ESP ЛАМПИ FABIA 16v


carpmaniac76

Recommended Posts

Здравейте,трябва ми малко инфо за фабия 1.4,16v 2001г.Светнаха ми едновремено лампите за ABS,ESP.Предполагам че накладките са за смяна, отзад с сигурност но отпред ми се видяха горе долу добри,та вьпроса ми е има ли някакви датчици отпред или отзад та затова да ми светнаха лампите и какви накаладки трябва да се вземат евентуално за отпред и отзад,колата е с дискове отпред и отзад smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Вадя тази тема за да не пиша нова - и при мен се получи така.

Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели опита си, какво може да е и на каква цена се разрешава проблема.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадя тази тема за да не пиша нова - и при мен се получи така.

Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели опита си, какво може да е и на каква цена се разрешава проблема.

Благодаря!

Първо Ваг Ком.

И пиши за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще правя диагностика, но вчера паля сутринта колата и за моя изненада всичко беше ок.

Предполагам обаче, че щом веднъж се е появил този проблем и по нататък ще се появи пак. Ще видим какво ще каже чичо доктор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - появява се, изчезва. И при мен е така вече 1 год. Влияе се от температура, рязкото натискане на спирачка, друсането по дупките, високата скорост и от още незнайни фактори.

Може да е датчик (сензор) на колелото, окабеляване, електронен блок за управление на АБС (не дай боже).

Установява се чрез замерване, в момент когато лампата на АБС свети.

smile056

 

При мен дава следната грешка: :smt034

 

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Right (G44)

012 - Electrical Fault in Circuit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две седмици и при мен светва и изгася когато си поиска,вчера си играх и изчистих всичката мизерия по металната част която се върти пред датчиците(не знам как се нарича).

Изчезна проблема за около 5км. и сега пак ту светва,ту изчезва.Понякога когато светне и натисна спирачката се усеща едно стържене,но после изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с чистене, пробвал съм 2 пъти.

Някои казват било от износени накладки - сложих нови от ЕТ и пак същото.

Казват - от слаб акумулатор - не ми се вярва. Ще сменя акумулатор като му дойде времето. smile021

 

Това което казваш, че е като стържене ми прилича на задействане на АБС-а и трябва да го има при работещ АБС (угаснала лапма), а не при светеща лампа. Сигурен ли си кога се появява?

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - появява се, изчезва. И при мен е така вече 1 год. Влияе се от температура, рязкото натискане на спирачка, друсането по дупките, високата скорост и от още незнайни фактори.

Може да е датчик (сензор) на колелото, окабеляване, електронен блок за управление на АБС (не дай боже).

Установява се чрез замерване, в момент когато лампата на АБС свети.

smile056

 

При мен дава следната грешка: :smt034

 

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Right (G44)

012 - Electrical Fault in Circuit

 

При мен се появи след стоене на слънце - в колата беше 44 градуса и после се появи. Но след диагностика ще видя със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм лош пророк, но ми мирише на електрониката на АБС модула... Пословични са... и скъпи.

 

Платката вътре е с едни гадни бондирани алуминиеви нишки, които имат навика да се късат от вибрации.

 

НЕ ОПИТВАЙТЕ ТОВА В КЪЩИ! На мен поялника всекидневно ми е в ръката и въпреки това успях да разсипя невъзрватимо един такъв модул (върху колата на брат ми). Тоя алуминии не е прост за запояване.

 

Ако това е проблема има си хора дето ги оправят срещу 100-тина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което казваш, че е като стържене ми прилича на задействане на АБС-а и трябва да го има при работещ АБС (угаснала лапма), а не при светеща лампа. Сигурен ли си кога се появява?

smile056

Това стържене се появи при изгаснала лампа и при включена.Също така стърже без значение с колко се движа появи се и при почти спрял автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм лош пророк, но ми мирише на електрониката на АБС модула... Пословични са... и скъпи.

 

Платката вътре е с едни гадни бондирани алуминиеви нишки, които имат навика да се късат от вибрации.

 

НЕ ОПИТВАЙТЕ ТОВА В КЪЩИ! На мен поялника всекидневно ми е в ръката и въпреки това успях да разсипя невъзрватимо един такъв модул (върху колата на брат ми). Тоя алуминии не е прост за запояване.

 

Ако това е проблема има си хора дето ги оправят срещу 100-тина лева.

 

Това е решението срещу 100 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че ако е това, на диагностиката нищо кой знае колко информативно няма да видиш. Къса се бондирането на захранването, т.е. набива такава грешка, все едно си махнал целия кабел.

 

На брат ми на Аудито светеше на таблото. Като размърдаш куплунга на ABS - се оправяше за малко и после пак... И така докато от мърдане на кабела не се скапа съвсем. После аз го взех да го правя, ама го досъсъипах, така, че никой да не може да го оправи :) И му взех друг от една морга. Като се скапе и той, ще го носим на майстор с повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - появява се, изчезва. И при мен е така вече 1 год. Влияе се от температура, рязкото натискане на спирачка, друсането по дупките, високата скорост и от още незнайни фактори.

Може да е датчик (сензор) на колелото, окабеляване, електронен блок за управление на АБС (не дай боже).

Установява се чрез замерване, в момент когато лампата на АБС свети.

smile056

 

При мен дава следната грешка: :smt034

 

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Right (G44)

012 - Electrical Fault in Circuit

Цецо, писал съм - замерване.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е:
......Ако това е проблема ............

Първо диагностиката.

Днес посетих "Günter Service Варна" и след бърза диагностика от Сами се установи,че преден десен датчик си е заминал.

Явно при мен това е проблема,да видим след смяната му дали ще се реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши за резултата и какъв датчик сте сложили - оригинален (от ЕТ) или алтернативен производител.

Нещо разбра ли се за стърженето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностката показа проблем с АБС помпата, но от костатацията на проблема до сега не е светнала наново. Затова ще карам така за момента и ако стане за постоянно, то е ясно - ще има изваждане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата и електронния блок за управление на АБС трябва да са в един общ корпус.

Когато дава грешка в помпата обикновено повредата е в електрониката, за което писа Цецо.

Дано не светне повече......

 

Ако светне пак и пак излезе грешка в помпата - първо уточнете производителя и модела на АБС-а.

Сваля се и се запоява, но ВНИМАТЕЛНО - само от хора които са го правили и могат да го правят. Дори и тогава няма гаранция за успех. :smt0344 НИКАКВИ ЕКСПЕРИМЕНТИ И ОПИТИ!!!

 

 

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.