Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за озвучаване на Октавия 2


dominikka7

Recommended Posts

Здравейте,

приятеля ми има Октавия 2, 2006 год. която е закупена с фабрична музика със касета. Искам да го изненадам и да сменя музиката със CD/MP3 плеър на Шкода. Важно е да бъде оригинална музика и да не се сваля панела.[img][/img]

Цената която ми обявиха в оригиналния сервиз не ме устройва и реших да потърся 2ра ръка от ударена кола. Тъй като съм жена и както може да се досетите не съм

на ти с нещата бих се радвала ако ми помогнете малко. Колко горе долу би струвало да купя музиката на старо, да не ме излъжат някъде, и колко би струвал монтажа.

Изобщо в правилна посока ли се движа. Прилагам снимка на актуалния вид на колата.

 

Предварително благодаря!

post-10791-138453373265_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава изненада. И аз бих се зарадвал на такава, но при покупката на втора употреба има една особеност - трябва продавача да разполага и с кода за плеъра иначе няма как да го подкарате. Иначе в раздел "Продавам" на форума излизат обяви. Ето линкове към три обяви:

 

1. http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=26341

2. http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=25985

3. http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=25459

 

Сигурно има и още ако потърсиш.

 

Успех в начинанието - изненадата, която искаш да направиш наистина е много добра. :) s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че фабричните музики по стандарт 2DIN (като тези посочени от колегата пред мен), са два пъти по - "дебели", т.е. онова долапче отдолу го губиш. То това само по себе си не е проблем, но ще трябва да смените и пластмасовата челна рамка ограждаща цялата конструкция. Тя е стандартен аксесоар, продава се в ЕТ, мисля, че не беше много скъпа, мога да ти дам директно номенклатурния номер за поръчка, ако се решите на тази стъпка.

 

Друго което трябва да имате предвид е, че на външен вид идентични CD плеъри (фабрични) имат разлика. Едните могат да четат MP3 дискове, а други не. Например има модел "Stream" и модел "Stream MP3", които се различават само по надписа "MP3" на лицевия панел и някой хора са разочаровани после...

 

Последното важно е, че повечето нови фабрични музики са заключени към автомобила с който се продават. Това значи, че когато ги сложите на друг автомобил, първия път те ще ви поискат пин код. Ако продавача няма този пин код наличен, не го взимайте! Този код може да се получи само в ЕТ, но те го дават само на притежателя на оригиналния автомобил с който е била купена музиката. Вероятно има чалъм за разкодиране при хакери, но това е друга бира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимката, ако се ориентира към Stream (MP3), няма да се наложи да сменя рамката. Формата изглежда същата.

За другите не съм сигурен.

 

В ЕТ срещу 30ина лв. можеш да извадиш кода като отидеш с колата и "новото" радио - не искат оригиналния автомобил. Пробвано преди по-малко от 6 месеца. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей супер сте мерси.

И аз мисля, че изненадата ми ще има успех. Ако се наложи ще сменя и рамката но тези линкове са много добри предложения на поносими цени. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимката, ако се ориентира към Stream (MP3), няма да се наложи да сменя рамката. Формата изглежда същата.

За другите не съм сигурен.

 

В ЕТ срещу 30ина лв. можеш да извадиш кода като отидеш с колата и "новото" радио - не искат оригиналния автомобил. Пробвано преди по-малко от 6 месеца. smile027

 

Рамката се сменя, гарантирано. Приличат си двете, ама не става за малко....

 

Кода не го дават на кой да е. Поне на мен не го дадоха. Явно нямам физически данни да си го поискам :) Най добре е предишния собственик да го вземе и тогава да го продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази рамка колко би струвала новичка? Ако може Цецо да дадеш този номер, за да я проверя. И сега се чудя дали това

 

viewtopic.php?f=14&t=26497

 

ще стане на Октавия 2006, защото е от по-нов модел на Октавия - Елеганс или поне така ми каза този пиз по тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще говоря от опит, защото аз съм минал точно по твоя път. Мойта кола дойде с тънък касетофон и долапче (както е вашата). Аз си купих Stream MP3 от колега от форума (който ми даде и съответната рамка за него). Номера на рамката е 1Z0 858 069 A. Буквата накрая явно е много важна, защото старата ми рамка (тънък + долапче) е със същия номер и буква C. Но не са съвсем еднакви.

 

Моята кола е също 2006 година, а Stream MP3 се вгражда в коли след 2008. Но си пасна върху моята и тръгна, показва си и данните от климатроника. Имах ядове с въпросния пин код, но колегата от който я взех, отзивчиво помогна (отиде и го взе лично от ЕТ). Ако вземеш Stream от преди 2008, вероятно ще е без MP3, имай го предвдид.

 

На тази рамка която имаш, може би пасват други модели музика (навигация). Май точно на такава рамка лягат китайските навигации. Но в последното не мога да се кълна, даже напротив.

 

Но за Stream(MP3) си трябва рамка 1Z0 858 069 A. Мисля, че в ЕТ беше около 20лв, но и това е някакъв блед спомен.

 

Конкретната обява, която цитираш според мен иде малко солено, 350лв. за Стрима е прекалено много (лично мнение). Реално вървят около 200 лв. запазени, тук в форума няколко се изтъргуваха даже и под тази цена.

 

Този продаден ли е:

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 14&t=26341

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Цецо,

аз се чудех дали изобщо този Stream MP3 от кола 2008 ще тръгне на нашта, но явно отговора е да. Аз ще потърся още за по-добра оферта не ми е спешно, и ще проверя тази рамка какъв и е случая.

А за това старото касетофонче има ли надежда да се продаде?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апропо ако сте меломани, Стрима не е нищо особенно, да ви предупредя. Въобще цялото фабрично озвучаване на Шкода Октавия 2 е малко "отбиване на номера" по отношение на качеството на звука.

 

Стария касетофон е труден за продаване, да не казвам невъзможен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да пуснеш една обява във форума, мисля че ще си намериш купувач ако е запазен и всичко работи. Има много хора които слушат само радио и за тях е идеално да си сложат нещо, което си е направено да изглежда добре в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще цялото фабрично озвучаване на Шкода Октавия 2 е малко "отбиване на номера" по отношение на качеството на звука.

 

Абе тя и колата не е кой знае колко "претенциозна" за да има кой знае какъв кастофон ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще цялото фабрично озвучаване на Шкода Октавия 2 е малко "отбиване на номера" по отношение на качеството на звука.

 

Абе тя и колата не е кой знае колко "претенциозна" за да има кой знае какъв кастофон ... :D

smile091

 

Моята кола е също 2006 година, а Stream MP3 се вгражда в коли след 2008.... Ако вземеш Stream от преди 2008, вероятно ще е без MP3, имай го предвдид.

[-X И моята е 2006-та, ама е със Stream MP3 - за скромната сума от 850 лв :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е. Явно изхождайки от това, че Mp3 е пиратски формат, са те чарджвали предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.