Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос при смяната на датчик на ел. помпата за хидравликата


Michael

Recommended Posts

Питането ми е относно това, че след наложителна смяна на датчика ( TRW ) на ел. помпата ми се появи отново леко втвърдява на волана.

 

Въпросът ми е може ли да е породено от това, че взех такъв датчик post-2809-138453372793_thumb.jpg.

- маслото е сменено преди смяната на датчика и лампата на таблото ( воланчето с удивителна ) не свети . Забравих, както и да отбележа, че след смяната на датчика хидравликата се работеше идеално около седмица.

 

Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо и е намерил решение, ще съм благодарен да го сподели или насока към решение на проблема

post-2809-138453372859_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега здравей и аз имам същия проблем на фабията 2001г 1.9 ТДИ. Все още не съм сменял датчика, но ще трябва. Моя също е TRW и в еуратек ми казаха 450лв. Намерих го за 230 на едно място във Варна иначе. Но интересното е, че в началото ми даваше грешка, но вече стана може би година не е светлала. Преди две години ми казаха че това затягане на волана е от рейката и я носих в Добрич да я рециклират, но уви проблема се оказа че не е от това а от датчика. Като звънях в ЕТ за датчика ми казаха, ме питаха за номера на рамата, тъй като има много различни модели, така че може би проблема ти идва от това, че датчика не е същият.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но и направих диагностика - няма грешка за това. Предполагам , че като са ми доливали хидравлично масло, новото се е смесило със старото и това е причината. Предстои да го сменя на цяло и ще разбера smile009

 

 

П.п. относно цената на датчика - аз го взех втора употреба от кола на 90 000 км / 2007 г / за 20 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги изчетох темите за проблеми с хидравликата,но не срещнах точно като моя проблем.Във моя случай сутрин след първото запалване на моята Шкода Фабия 1.2 /2005 год. не ми се включва лампата за проблем с хидравликата, но не така стоят нещата при всяко последващо палене на автомобила лампата за проблем в хидравлика светва и тя отказва.Проверих рейката-не капе,има хидравлично масло,но преди половин година съм доливал малко около 200 мл.масло,което разбирам че е различно изчитайки темите за проблеми с хидравликата.Странното в случая е,че сутрин когато тръгвам нямам проблем,проблема се проявява по късно през деня.Бихте ли ми казали какво количество и вид хидравлично масло се използва за автомобилите ни тъй като възнамерявам да го сменя като превантивна мярка.Благодаря предварително и се надявам някой да помогне с опит и съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но и направих диагностика - няма грешка за това. Предполагам , че като са ми доливали хидравлично масло, новото се е смесило със старото и това е причината. Предстои да го сменя на цяло и ще разбера smile009

 

 

П.п. относно цената на датчика - аз го взех втора употреба от кола на 90 000 км / 2007 г / за 20 лв

 

Едва ли ще решиш проблема с масло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля.... затова и още не съм го сменил. Интересно ми е обаче, как повече от седмица си работеше перфектно с новия датчик , а сега се втвърдява. Нямам нерви вече и я оставям така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

колега аз смених помпата и не се оправи ,опитаи да ти замерят датчика ,аз имам помпа ако ти трябва пиши ми и ще се разберем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете си и зареждането (не казвам, че е от това), но при ниско напрежение хидравликата изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.